Autor Téma: lxde-stable alebo lxde-testing  (Přečteno 6655 krát)

Offline lukves

• Začátečník
  • **
  • Uživateľ Linuxu.
    • Zobrazit profil
    • Môj Web.
lxde-stable alebo lxde-testing
« kdy: 10. 09. 2009, 17:32:11 »
chcem sa opýtať či je lepšie debian-stable alebo debian-testing u xfce-lxde cdcka? planujem instalnut lxde a preto by som chcel vediet ci je nejaky velky rozdiel u lxde ohladom testingu a stable.
ide mi aj o to aby som sa vyhol tazkostiam, ktore mozu nastat ale ak velky rozdiel nie je tak ostanem u stable
Uživateľ operačného systému GNU LINUX, najčastejšie Suse a Debian.

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
  • Jabber: otas.pe@jabbim.cz
Re: lxde-stable alebo lxde-testing
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2009, 20:44:46 »
Já sám za sebe můžu prohlásit, že testing je v současné době téměř nepoužitelný. Zkoušel jsem ho naposledy dnes (Gnome) a absolutní katastrofa. Padal Nautilus, nešel inicializovat ovladač GK, chybné hlášení o aktualizacích, neustále se měnící nastavení zvuku. Po 2 hodinách jsem to opět vzdal a vrátil se na stable. To je naprostá pohoda a na systému se dá normálně pracovat. Takže se rozhodni podle toho co se systémem zamýšlíš. Pokud chceš na systému pracovat, tak dej stable. Pokud ti nevadí chyby a pády aplikací a podobné věci, tak si dej testing. Ale upozorňuji, že je to můj názor a ostatní mohou mít jiné mínění.
Debian Gnome 64bit

Návod na Netinst instalaci

Offline Boogey

• Uživatel
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2009, 12:24:43 »
Ja pouzivam testing s KDE4 a mam tam i takovej domaci server pro vlastni potrebu. Zadny problemy, ktery by znemozovaly praci, jsem nezaznamenal.  Jen drobnosti( v K-menu neni ikonka restart apod. )
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Offline lukves

• Začátečník
  • **
  • Uživateľ Linuxu.
    • Zobrazit profil
    • Môj Web.
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2009, 12:48:24 »
Takže nahodim stable.. už som dlho nemal na disku debiana tak teraz dufam ze to vyjde hladko.

Offline lukves

• Začátečník
  • **
  • Uživateľ Linuxu.
    • Zobrazit profil
    • Môj Web.
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2009, 17:12:23 »
Takže mam lxde-stable-5.0.3 a vyzera to ok. pri instalacii som odpojil kabel od sietovky aby to zbytocne nezdrzovalo tahanim balickov z netu kedze nemam najrychlejsi net.

Offline Erich Stark

• Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 01. 10. 2009, 23:31:52 »
Takže mam lxde-stable-5.0.3 a vyzera to ok. pri instalacii som odpojil kabel od sietovky aby to zbytocne nezdrzovalo tahanim balickov z netu kedze nemam najrychlejsi net.

Kebyze pri instalacii nepouzijes "zrkadlo" tak ti to z netu nic nestahuje
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Offline yerry

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
    • Iný Linux
« Odpověď #6 kdy: 15. 12. 2009, 20:32:35 »
U mna testing/unstable + par balickov z experimentalu a je to v pohode. Pravdou je, ze v testingu obcas nieco zahapruje, napr. Nautilus a pod., preto aj ta unstable vetva, kde uz bol bug opraveny. Velkym pomocnikom pri instalacii balickov hlavne z inych vetiev ako stable je balik apt-listbugs, ktory vypise, kolko akych znamych chyb inatalovany balicek obsahuje a ci ho/ich chcete nainstalovat. Pisal som to uz aj v inom vlakne, pre zmenu balicek apt-listchanges vypise, ake zmeny balicek oproti predoslej verzii obsahuje, ak je nakonfigurovany postovy system, odosle o tom aj spravu e-mailom.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Offline Martin 'Želva' Malý

• Začátečník
  • **
  • Zalezlej v krunýři
    • Zobrazit profil
    • Želvův zápisník
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2010, 19:33:06 »
M připadá stable už dost zastaralý a některé balíčky se mi v něm nechtěly nainstalovat, protože závislosti odkazovali na nějaké další balíky, které byly v repozitářích jen ve starých verzích a byli potom navzájem nekompatibilní.

Testing mi teďka jede velmi slušně, upgrade stable→testing teda nefungoval a momentálně se rvu s OO.o, furt to zamrzá... Jinak v pohodě.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Offline Erich Stark

• Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. 01. 2010, 19:00:49 »
Ja momentalne pouzivam debian lenny gnome, ale cakam kym bude freeznuty testing a dam si jeho, pretoze skor preferujem KDE
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
  • Jabber: otas.pe@jabbim.cz
« Odpověď #9 kdy: 30. 01. 2010, 19:43:34 »
Až bude freeznutý squeeze, tak začne bejt nudnej a starej... :D To abych pak najel na všech kompech na Sida... :P
Debian Gnome 64bit

Návod na Netinst instalaci