[SOLVED] LightScribe - funguje, ale neskončí

Založil Miro churchyard Hrončok, 10. 01. 2009, 13:40:28

Předchozí téma - Další téma

Miro churchyard Hrončok

Ahoj. K Vánocům jsem dostal vypalovačku, která zvládá LightScribe a tak jsem si konečně pořídil nějaká média a jal jsem se to vyzkoušet. Postupoval jsem podle návodu z Ubuntí wiki, spoléhal jsem na to, že by to takhle mělo fungovat i na Debianu.
Zvýšil jsem kontrast, použil LaCie LightScribe Labeler a jal jsem se zkoušet. Smažení obrázku probíhalo OK, dokud nedoběhl proces na 99%. Tam zůstal viset "zbývá 1 minuta" a nic. Vypalovačka pořád svítila a něco dělala (podle hluku, možná jen točila cédečkem). Dal jsem Cancel, ale napsalo to Ejecitng CD a nic, vypalovačka pořád pracovala. Shodil jsem LightScribe Labeler ale nic. Vypalovačka pořád pracovala a dokud jsem nevypnul a nezapnul PC (obyčejný restart nepomohl) nepovedlo se ji otevřít tlačítkem na ní. CD pak ale bylo v pořádku pokreslené.

Máte někdo zkušenost s LightScribem? Funguje všechno v pořádku?

EDIT: Nebo jde nějak přinutit systém vysunout mechaniku? Nejlépe bez ohledu na nějaké bloky.

pakanek

Možná by šlo pomocí příkazu lsof zjistit jaký program používá mechaniku - ta má totiž také nějaký soubor, který ji reprezentuje v adresáři /dev. Jinak většina mechanik má u dvířek malou dírku, do které stačí strčit třeba roztaženou kancelářskou sponku nebo špendlík a mechanika se otevře. Ale pro systém to asi nebude nejideálnější otevírání, takže to ber jako nouzové otevírání dvířek.
Pomník: vzpomněl, připomněl, zapomněl.

Miro churchyard Hrončok

Do dírky jsem narval tužku ale nepomohlo, příště zkusím něco delšího.

Jakub Lucký

možná nebude na škodu taky výpis

eject -v
Developers, developers, developers, developers, developers!

Miro churchyard Hrončok

Díky Kubo, tak až zase budu smažit, vypíšu to.

Miro churchyard Hrončok

#5
churchyard@hexus:~$ eject -v
eject: použivá se výchozího zařízení "cdrom"
eject: název zařízení je "cdrom"
eject: rozšířený název je "/dev/cdrom"
eject: "/dev/cdrom" je odkaz na "/dev/scd0"
eject: "/dev/scd0" není připojený
eject: "/dev/scd0" není přípojný bod
eject: "/dev/scd0" není zařízení s více oddíly
eject: zkouší se vysunout "/dev/scd0" s použitím příkazu pro vysunutí CD-ROM
eject: příkaz pro vysunutí CD-ROM selhal
eject: zkouší se vysunout "/dev/scd0" s použitím příkazu SCSI pro vysunutí
eject: příkaz SCSI pro vysunutí uspěl

Problém je, že se nic nevysunulo ;)
Lsof nic.
Díra na vysunutí funguje, ale vypalovačka pořád pracuje. I když je otevřená. Pomůže jen její odpojení od zdroje a opětovné připojení (což kupodivu jde udělat za běhu). Nemůže jít o chybu HW? Nemám kde zkoušet.

Jakub Lucký

To je nějaká šprýmovní vypalovačka, když se tváří, že se otevřela a nic... A ještě k tomu se nevypne při násilném vypnutí...

Nemůžeš to otestovat u někoho na Windows?
Developers, developers, developers, developers, developers!

Miro churchyard Hrončok


Petr Slunský

Citace od: Jakub Lucký kdy 16. 01. 2009, 10:10:48

Nemůžeš to otestovat u někoho na Windows?

Týyo, ...trochu kacířská rada... Když něco nejede na Winech, tak to testuji na linuxu, ...ale opačně jsem to ještě nezkoušel.... :)
Debian

Miro churchyard Hrončok

Prostě je důležitý, že to testuju na jiném OS abych zjistil, jestli jde o HW problém, ne?
BTW Zrovna to zkouším

Miro churchyard Hrončok

S politováním musím říct, že test na Widnows proběhl korektně. Vysunutí proběhlo.

Petr Slunský

Smutné, ale nenapadá mě, v čem by mohl být zádrhel... :(
Debian

Miro churchyard Hrončok

LightScribe Simple Labeler funguje. Takže problém je pravděpodobně v aplikaci LaCie LightScribe Labeler.

Tomas Jancik

Citace od: Miro "churchyard" Hrončok kdy 18. 01. 2009, 11:57:06
LightScribe Simple Labeler funguje. Takže problém je pravděpodobně v aplikaci LaCie LightScribe Labeler.

bug? nahlásit :)

Miro churchyard Hrončok

Zkusim jejch fora. Je to cele silena uzavrena aplikace od HP.