Autor Téma: Wheezy surová instalace na surový HW [vyřešeno]  (Přečteno 2343 krát)

Offline Sonic X

  • Začátečník
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Wheezy surová instalace na surový HW [vyřešeno]
« kdy: 24. 09. 2013, 23:17:33 »
Zdravíčko, stáhnul jsem si odtud ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/debian-cd/7.1.0/i386/iso-dvd/ všechny 3 iso obrazy plus ten  "debian update", docela by mě zajímalo co na něm je. Všechny jsem si stáhnul proto, protože PC na který ho chci instalovat nemá přístup k síti, sice do budoucna přibude wi-fi karta, ale ta tam zatím není. Nyní k problémům. Krom toho, že se instalace nechtěla rozběhnout kvůli grafice, což se mi pak díky nápovědě povedlo vyřešit jsem zaregistroval docela (pro mě) zásadní problém s nastavením apt, napsalo mi, že mohu vložit další DVD pokud je mám k dispozici. Nicméně mechanika nešla ručně otevřít, teda šroubovákem by to asi šlo, ale na tlačítko nereagovala. :-D Když jsem dal zpět do instalačního menu (dodávám, že instalace probíhala v textovém režimu) a tam dal vysunout mechaniku. Na tohle si dala říct a vysunula se, dávám tedy DVD2, spouštím znovu nastavení apt a to krok prohledání mechanik přeskočilo a šlo rovnou hledat zrcadla někam do světa. Tak jsem to tedy ignoroval s tím, že soft pomocí těch DVD nějak dobastlím v nainstalovaném systému. Pak došlo na instalaci grubu, ta selhala, proč to jsem se nikde nedověděl. Myslel jsem si, že jsem udělal chybu v rozdělení disku. Tak jsem disk rozdělil a naformátoval znovu (rozdělení disku jsem ponechal osudu instalátoru). Zkouším znovu grub a bez úspěchu. Zkouším tedy LILO, jehož instalace také skončila s chybou. Připomínám, že sha512sum sedělo a kontrola po vypálení byla taky úspěšná. Chtěl jsem zkusit zkontrolovat integritu média v instalátoru, ale ta se nespustila. Jsem teda d*bil (čeština je tak krásná tak proč ta cenzura?) a chyba je mezi monitorem a židlí? A nebo je chyba někde jinde? Pokud ano tak kde? Díky za jakoukoliv odpověď.

Údaje o PC jsou asi zbytečné ideální by byl asi výpis lshw, který mohu zítra dodat. Ale i tak jedná se o Intel Pentium 4 2.4GHz s 512MB RAM a integrovanou GPU, víc toho momentálně nevím. :-D
« Poslední změna: 26. 09. 2013, 19:55:19 od Ota Trkola »

Offline Sonic X

  • Začátečník
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re: Wheezy surová instalace na surový HW
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2013, 15:24:17 »
Heh tak že správně je za a). Chyba mezi monitorem a židlí. Při tom štrachání s DVD mechanikou jsem instalaci už nespustil (a já že je to nějaký rychlý). Dnes se mi instalace zdařila. Tak že asi LOCK.