Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - elwa

Stran: [1]
1
Programování / Debian JAVA a prostředí BlueJ
« kdy: 07. 06. 2009, 12:50:46 »
Asi před měsícem jsem si koupil velmi zajímavou knihu Myslíme objektově v jazyku Java (druhé vydání)- od Rudolfa Pecinovského kterou vydává nakladatelství GRADA. Celá kniha vysvětluje metodu objektového programování v jazyce Java pomocí praktických příkladů v prostředí BlueJ (http://www.bluej.org/). Bohužel hned první příklad knihy 01_Tvary my pod Debianem nechodí i když pod Windows příklady chodí. Příklad se v Debianu do prostředí načte, zkompiluje se také v pořádku ale při provedení jakékoliv další akce z místní nabídky se už neprovede nic. Prostředí po této akci jakoby něco dělalo, ale neudělá už nic. Mám nainstalované balíky - sun-java6-bin, sun-java6-jdk, sun-java6-jre, sun-java6-plugin (používá se ve FireFoxu - bez problemů funguje) a BlueJ jsem zkoušel verze 2.2.1, 2.2.3 a 2.5.0. Přitom příklady které jsou přiložené přímo v prostředí BlueJ podobného typu bez problému fungují. Příklady ke knize se dají stáhnout na adrese (http://knihy.pecinovsky.cz/mojj/index.html). Možná dělám nějakou začátečnickou chybu.

Chtěl bych se proto zeptat jestli je někdo komu příklady pod Debianem fungují a co bych mohl dělat špatně. Autor knihy se zaměřuje spíše na práci pod operačním systémem Windows (jiné) takže my není prozatím schopen poradit kde bych mohl dělat chybu.


2
Správa a instalace softwaru / Jak vytvořit CD (DVD) pro Debian
« kdy: 06. 02. 2009, 22:58:01 »
Ahoj

Mam spoustu .deb baliku a instalace jednoho po druhem je moc zdlouhava.
Chtěl bych se proto zeptat jestli by me nekdo mohl poradit jak vytvorit CD(DVD)
ktere pujde nacist do databaze balicku prikazem apt-cdrom add.
Proste aby se chovalo jako jedno CD z distribuce.

Diky moc Elwa.

3
Ahoj

Rozhodně si myslím, že Debian je nejlepší Linuxová distribuce jaká je. Hladní důvod je hlavně díky jeho balíčkovému systému. Díky tomu nemusím řešit žádné nudné a zdlouhavé kejkle se zavislostma coz je PLUS. MINUS je ale rozhodně to že v distribuci chybí velká spousta fantastických OPENSOURCE programu (např. XnView, GhostScriptView, NG_Spice program pro simulaci el. schemat), FreeCAD, BRL-CAD, CalculiX,OpenCascade a dalsi) a na netu taky nejsou. Přitom tyto balíčky se nacházejí ve verzi .rpm nebo .tbz. Rozhodne by to chtělo aby se tvurci Debianu podivali jake programy jsou treba ve FreeBSD.

Chtěl bych se proto v této diskusní kategorii zeptat všech jestli jim chybí některé balíčky v Debianu a jaké. Jěstli by mě mohl někdo poradit jak a co udělat aby se tyto balíčky do distribuce dostali. A samozřejmě další užitečné navrhy a rady. Zajimavá je služba u SuSE kde vytvářejí balíky podle přaní jednotlivých uživatelů.

Diky moc Elwa

Stran: [1]