Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ilfirin

Stran: [1]
1
Dobrý den,

Hned z kraje se přiznám, že jsem přeběhlík od oS a ač se mi Debian líbí, apt/deb sources.list apt-key a bůhví co ještě je teda otřes.
Ale +- nějak jsem se sžil. Ač jsem se snažil vyjít s Aptitude (a šprtal články na lexpress), nakonec jsem zběhnul k Synapticu kvůli použitelnosti.

Ale je věc, kterou jsem nikdy neovládl a díky vyhýbání se jí jsem si dnes Debian zbořil.
A to je uklízecí schopnost odstraňovat opuštěné balíčky. Proti ní jsem nic neměl, naopak ji obdivoval a považoval za velmi užitečnou... dokud.

Jednoduchá věc. Měl jsem nainstalovaný Debian s Gnome. Odstranil jsem Eye Of Gnome a muselo jít i pár meta balíčků (nevzpomenu si přesně) s gnome-desktop. A voila, autoremove by mě nejradši srazil do konsole. Vím, že se jeho použití mohu vyhnout ale tím přijdu o jednu z největších výhod deb. A i když jsem se jí vyhýbal, tak když dáte "apt-get install něco", apt-get vyhodí hlášku, co by nejradši odstranil ale nedělá nic.
Ne tak aptitude, ten odstraňuje při každé příležitosti.
Takže jsem si dnes přes ssh pustil "aptitude install mc" a než jsem se nadál (hlášku jsem považoval jen za informativní jako u apt-get), četl jsem "removing Network Manager; stoping Network Manager" a ... to bylo jelikož jedu přes NM spravovanou wifi všechno.

Takže dotaz zní. Co jsem udělal špatně? Respektive, jak to udělat dobře aby mi nehrozilo, že se tohle stane?
Pravděpodobně poučení: nepoužívat aptitude.

Když jsem měl čas, snažil jsem sem se procházet v Synapticu "automaticky nainstalované balíčky" a tam je odškrtávat aby nebyli v autoremove. Ale bylo to zdlouhavé a bylo toho moc, takže jsem to nikdy nedotáhl do konce.

Je opravdu jediným řešením si gnome radši vybudovat ala: http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,491.0.html
A i tam nade mnou visí damoklův meč gnome-core, jehož budoucí odstranění mě může vrhnout do menšího, ale stejného problému.

Vím, že dotaz není úplně nejpřesnější (hraničí to se vzdechoblogem) ale.. jak toto řešíte vy? Nechce se mi věřit, že s tím nemáte problém.

Děkuji

Stran: [1]