Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Matesax

Stran: [1]
1
Všeobecná podpora / Accented Characters
« kdy: 21. 12. 2013, 19:30:00 »
Dobrý den,
lze nějak zrpovoznit kombinované české znaky? ď, ť, Ň,... X si kvůli tomu instalovat nehodlám. V nejhorším případě si udělám prográmek co mi spojí dvojznak převráceného háčku a cíleného písmene... Je dost paradoxní, že Rusové vpodstatě nemají problém, ale to kvůli nim jsme byli odstřihnuti... :D (A nejsme ani v ASCII, ani nikde jinde - mimo naše nadstavby. - Jejich přehláskovaná písmena jsou čistě dobrovolná - kvůli naznačení přízvuku...) Trochu mi leze na mozek, proč musím mít v konzoli ovladač klávesnice i pro X - a ještě je na tom závislost balíku consoleddd? :D
Děkuji.

2
Internet a sítě / WiFi - aneb trable s TP-Link USB (rt2870)
« kdy: 21. 12. 2013, 19:06:57 »
Dobrý den,
nainstaloval jsem si 140  nejzákladnějších balíků - jen 2 navíc, co neměly závislosti na ničem. Na to jsem nainstaloval Wheezy + rozšíření obsahující driver pro USB zařízení rt2870. Zkusil jsem se připojit a z výpisu mi došlo, že ještě musím dodat CRDA (volalo to CRDA bez odezvy) pro detekci frekvence atd. A právě tady jsem se zasekl - neustále se to snaží najít správné parametry přes CRDA, ale nikdy se to nespojí. V Ubuntu mám problém s tím, že spojení vypadává (najednou začne bláznit, že se prý změnila IP a znovu vyhledává správné parametry přes CRDA (a spojí se mnohdy až po 5 minutách a 120 pokusech) - IP je ale napevno nastavena v routeru), zde se ale ani nenaváže spojení. Lze obojí, anebo alespoň to spojení Debianu vyřešit?
(Debian stabilní verze 7 - AMD64, 140 balíků z 1. CD - ovladače cílené, mobilní internet U:Fon do routeru a z něj do TP-Link USB.) A ještě subdotaz - proč mám jen 2 čárky - 22 - 30%, když vzdálenost od routeru je 2 metry?
Děkuji.

Stran: [1]