Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Frost

Stran: [1]
1
Dobrý den. Ano máte pravdu. Chybová hláška není úplně kompletní. Pro lepší představu bych Vám sem hodil vyfocené screeny obrazovky, ale nevím jestli to lze. Váš nápad se mi jeví jako velmi zajímavý a dokonce by to mohlo i fungovat. Děkuji.

2
Zdravím. Na úvod začnu s tím, že jsem byl poněkud skeptický k instalování testing verze debianu, ale pak jsem si řekl však co, horší to už být nemůže, tak to alespoň zkusím. Stáhl jsem si tedy testovací verzi z Vašeho odkazu, vypálil a pustil jsem se do instalování. Nejdříve to pi mě chtělo cd s nesvobodným firmwarem, které samozřejmě nemám a proto jsem pokračoval dále. Instalace pak proběhla zcela bez problémů, ale po instalaci a následném restartu systém vůbec nenabootuje. Akorát to pořád dokolečka vypisuje nějaké chyby jako například: soft lockup - CPU#2 stuck for 22s ! [Xorg.wrap:692]. Tohle je v podstatě skoro stejné i u jiných distribucí. Výsledkem je teda to, že distribuce sice nainstalovat lze, ale je nepoužitelná.

3
Dobrý den. Potřebuji radu od zkušenějších uživatelů.
Mám notebook MSI GP62 6QF Leopard Pro.
CPU Intel core i7-6700 HQ, VGA GeForce GTX960m. Chtěl bych si na tento notebook nainstalovat linux, ale prozatím všechny distribuce které jsem vyzkoušel nainstalovat dopadly tragicky a po přečtení hromady článků jsem došel k názoru, že linux na svůj notebook asi nedostanu. Při svých pokusech jsem se ale právě s debianem dostal nejdále a i když byla instalace s množstvím problémů na systému se dalo aspoň trochu pracovat. Chtěl bych si nainstalovat debian v efi módu, to znamená že nechci řešit instalaci v CSM. Mohli byste mi prosím poradit co všechno je nutné udělat a jestli vůbec je možné v současné době na mém notebooku linux provozovat? Jak jsem psal již výše, zkoušel jsem všechny možné distribuce a instalace vždy skončila fatální chybou. Při pročítání různých článků a fór jsem se dočetl, že si linuxová jádra nerozumí s mým typem procesoru a grafické karty. Budu moc vděčný za nějaké rady.

Stran: [1]