Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - Martin 'Želva' Malý

#1
Volná diskuze / Re:Vaše plocha
03. 06. 2011, 21:13:36
Jednoduché, rychlé, ošklivé, krásně zelené Xfce :-)

http://www.abclinuxu.cz/desktopy/zelvak-20110603
#2
Tak je to vyřešeno. Nahlásil jsem to jako bug a nakonec jsme zjistili, že je to chyba v novým udev a /run... Musel jsem /run odstranit, nainstalovat novou verzi udev a generovat initframs.

Díky všem za nápady. Zakopanej pes byl nakonec jinde...

http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=622175
http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=621036
#3
Díky za odpovědi. Já ale nechci takovou pitomost řešit jak widlák reinstalací systému... Myslím si, že je to jen kombinací blbá verze jádra vs. blbý nesvobodný ovladač a třeba se to aktualizací spraví...

Možná za to může aptitude upgrade, který používám, protože možná moc (a špatně) přemýšlel za mě narozdíl od apt-get upgrade...

Mám nastavený v /etc/apt.conf, že chci primárně testing, a tamten adresář mám prázdný, takže bych měl mít testing...

Tak tedy díky za nápady, já asi zatím zkusím čekat na aktualizaci a jestli se to nevyřeší, tak zkusím nějaké to brutální řešení...
#4
Ahoj,

používám testing a mám nastaveno, že apt má brát testing balíčky. Nevím proč, ale xserver mám z unstable větve... A od nějaké aktualizace, prostě úplně samovolně, když se spustí gdm, tak nemůžu hejbat myší a psát klávesnicí. Musím je vypojit a dát do jiných USBéček (oboje je USB). Používám kernel 2.6.38-2 a nejnovější kernel na nvidii. Zkoušel jsem různé kombinace starších ovladačů či kernelů, ale furt to blbne, kdm se chová stejně, takže si myslím, že problém bude v X. Textový režim funguje korektně. Tak mě napadlo, že bych všechny xorg a xserver balíčky downgradoval z unstable na stable. Akorát se mi to nedaří ani přes aptitude, ani přes synaptic.

Prosím vás, neexistuje nějaká kouzelná aptitude formulka: "vem všechny balíčky xorgu a xserver, co máš nainstalované, a koukej je přeinstalovat na stable"?

Díky moc. Případně jestli nemáte nějaké jiné řešení? (Ten systém se mi fakt nějak samovolně sype (taky mi nefunguje zvuk, kernel najednou neumí pracovat s integrovanou zvukovkou... ať si ty nový kernely strčej někam...))
#5
Citace od: Ota Trkola kdy 30. 03. 2010, 21:17:16
Jsem si to myslel, že mě teď nikdo nepozná... :D
Já tě právě vůbec nepoznávám kdybys měl alespoň stejný avatar jako předtím, ale bez avataru vůbec nevím, kdo jsi... :-D Nechtěl bys připemenout se?
#6
Citace od: pakanek kdy 25. 09. 2009, 16:50:38
Na unstable lze přejít ze stable i testing.
Momentálně nedoporučuju, udev se při dist-upgrade rve s kernelem a upgrade nelze provést... (http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,471.0.html)
#7
M připadá stable už dost zastaralý a některé balíčky se mi v něm nechtěly nainstalovat, protože závislosti odkazovali na nějaké další balíky, které byly v repozitářích jen ve starých verzích a byli potom navzájem nekompatibilní.

Testing mi teďka jede velmi slušně, upgrade stable→testing teda nefungoval a momentálně se rvu s OO.o, furt to zamrzá... Jinak v pohodě.
#8
Citace od: Jakub Lucký kdy 27. 01. 2010, 22:53:08
(...)
balíky, které potřebují vaši lásku - http://wnpp.debian.net/
To je prosím co? :D ???
#9
To jsem teda rozpoutal diskuzi... Když jsem to psal, byl jsem už dost z té anabáze dost unavený a zoufalý (instaloval jsem k tomu počítači 2x windows a ještě pro sebe Debian)

Na Ubuntu mi vadilo, že po půl roce vyšla nová verze a na tu verzi před tím se potom vývojáři vykašlali - bugy tam zůstávali. Dalo se samozřejmě upgradovat, ale ne vždy to dopadlo dobře. Ubuntu si taky bralo o dost MB RAM více než ostatní distra. Nové verze Ubuntu bývají nedodělané. Každopádně musím být stále rád za to, že Ubuntu mě s Linuxem seznámilo a že má dobrou podporu (wiki, fórum; sám jsem do fóra i wiki hodně přispíval, udržuji xubuntu.cz; nejsem žádný utečenec, účet na fóru mám stále, ale už jsem se vzdal funkce moderátora, protože už na fórum nechodím tak často jako dřív). Ubuntu považuji za ideální volbu pro normálního člověka; pro mě - mírně pokročilejšího a zvědavého rejpala - už přestalo stačit, tak jsem zkusil Debian. Nemám nic proti uživatelům Ubuntu, mám prostě výhrady s obecným řízením Ubuntu projektu.

Když jsem přecházel na Debian, bylo mi řečeno, že Debian má upgradovaní lépe a stabilněji zařízené a testing bývá stabilnější než stabilní verze Ubuntu. Z těchto dogmat jsem hodně vycházel a asi nejsou 100% pravdivá.

Ano, bylo ode mně nesmyslné kritizovat Debian za to, že nyní, kdy není testing ani zmražen a není určen pro bezstarostné používání, jsem se na něj pokoušel upgradovat a nevyšlo mi to.

PS: V podpisu na Ubuntu fóru už asi půlroku mám:
Citace
Osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-(
#10
Aha, měl jsem za to, že Debian není takovej bordel jako Ubuntu... Ale i Debian má své chyby, jak jsem zjistil.

Ovladače jsem tedy doinstaloval z nvidia.com ...
#11
Ta věc by se neměla stát z mixu stable/tsting, protože ten systém byl asi dni starý a kromě virtualboxu a ovladačů na tiskárnu bylo všechno ze stable větve.


Mimochodem: Už jsem nainstaloval weekly-build testingu Squeeze, teď si chci nainstalovat ovladače a když dám instalovat "nvidia-glx", tak to chce odstranit xorg a s ním asi všechny xorg-* ... Já se z těch debiaňáckejch debilních závislostí zblázním... Když jsem se kouknul do vlastností toho balíku v Synapticu, tak jsem v závislostech nikde nenašel, že se nesnáší s xorgem, ale  v nabídce závislosti → poskytované balíky je napsáno xserver-xorg-video-2 ...

Mám to tedy chápat, že to odstraní starý xorg a dá to tam nějaký xorg 2? ???

Díky moc. Už mám aptu plný zuby...
#12
No to je divný... Vždyť je to bug v aptitude! Asi ho nahlásím, až budu tedy mít nainstalovaný systém...

Jak se taková věc může stát Debianu stable... Vždyť už je to jak Ubuntu...
#13
Dobrý večer,

nainstaloval jsem si Debian Lenny 5.03. Některé programy mi ale přišli zastaralé, a tak jsem se rozhodl, že to stehjně upgraduju na Squeeze. Udělal jsem toto:

aptitude update && aptitude upgrade
předělání sources.listu z lenny na squeeze
aptitude update
aptitude dist-upgrade

No, všechno jelo v pohodě, stáhl jsem přes giga balíčků, až... Chtěl se aktualizovat udev. Začal házet chyby. xserver na mě začal řvát, že se nanakonfiguruje. Upgrade se zastavil - hodil mě zpátky do shellu. Zkusil jsem dát znovu dist-upgarde, pár balíčků se zase aktualizovalo, ale za chvilku zase začal řvát udev a konec.

Problém je asi ten, že ten udev na mě řve, že se chce aktualizovat pod novým kernelem. Já mám 2.6.26. Už se dokonce nainstaloval (po tom, když jsem panicky furt dával dist-upgrade za sebou) 2.6.30-2, ale neudělal se initrd, takže nevím jak do něj nabootovat. Když mu napíšu, že chci nainstalovat kernel (aptitude install linux-image-2.6.30-2-486), tak to řeší závislosti a nakonec prohlásí, že aktualizuje udev, což se mu nepovede...

Je to začarované kolečku. Kernel se nechce nainstalovat a místo toho chce aktualizovat udev a udev se chce aktualizovat pod novým kernelem.

Uff...

Při upgardu, kdy jsem panicky dist-upgarde asi desetkrát opakoval, se mi už odinstalovalo gnome, gdm, network manager... Systém se mi rozkládá...

Dá se s tím prosím něco dělat? Je nejjednodušší si stáhnout weekly-build a nainstalovat testing z něho?

Díky moc.

Zoufalý želvák.  ??? :o :( :'(
#14
Volná diskuze / Re: Zmražení Squeeze
11. 01. 2010, 20:39:41
To jsem rád, že ty hlášky nemám při bootování sám. Taky mi připadá, že se mi pomalejí načítá gdm. Stále používám jádro 2.6.26, tak jsem si myslel, že je to kvůli tomu, že to jádro mám staré.
#15
Jaké používáš applety na panelu? Nastavení zvuku, verve řádka a další věci si většinou berou každá okolo 10MB a když se to nasčítá... Místo appletu na zvuk raději mám spouštěč na xfce4-mixer.
Pidgin žere jak ***, zkus něco jiného, ale teď moc nevím, co. Já používám Jabbim s ICQ transportem - 40MB, pidgin mi bral 65.