Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - JoHo

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Správa a instalace softwaru / Re:Debian 11 - suspend
« kdy: 12. 06. 2022, 21:47:11 »
I když už jsem nechtěl, vracím se ještě k otázce.
Zde uživatel popisuje stejný problém - ale bez odpovědi:
Citace
https://superuser-com.translate.goog/questions/1705416/suspend-etc-not-working-after-debian-11-fresh-install?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc
A zde delší popis stejné situace, použité stejné řešení jako moje, Debian Bullseye, ale s jádrem 4.19
Citace
https://www-reddit-com.translate.goog/r/debian/comments/mrxx76/irritating_problem_with_the_bullseyes_kernel/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc
a konstatování, že jádro 5.10 je nejhorší z těch, které vyzkoušel.

2
Správa a instalace softwaru / Re:Debian 11 - suspend
« kdy: 30. 05. 2022, 16:00:19 »
Děkuji za odpověď. Ovšem já jsem v současné době spokojený. Provedl jsem výměnu jádra, ovšem za starší, linux-image-4.19.0-20-amd64, jak jsem psal v 1. příspěvku a uspávání funguje k mé spokojenosti. Nevím ani, na co by to mohlo mít vliv, zatím jsem nic nezpozoroval. Po tolika instalacích, Debian Lxde, MX21 fluxbox i Xfce a dokonce i Xubuntu, kde mi to nefungovalo, počkám na nějakou aktualizaci. Zatím děkuji.

3
Správa a instalace softwaru / Re:Debian 11 - suspend
« kdy: 28. 05. 2022, 20:33:28 »
Nevím, hardware jsem od debian buster neměnil, grafika stejná. Zatím jedu debian 11 s jádrem 4.19, kromě zborcených obrazů po zadání hesla vše funguje . Logy bych rád zaslal, nevím ovšem jaké. Kromě tebe se k mé otázce nikdo nevyjádřil.

4
Správa a instalace softwaru / Re:Debian 11 - suspend
« kdy: 28. 05. 2022, 11:35:47 »
Děkuji za odpověď.
I já mám to samé jádro Linux 5.10.0-14-amd64 a nefunguje to.
Po hledání na Googlu jsem našel, že problém se řešil již dříve:
Citace
https://forums-debian-net.translate.goog/viewtopic.php?f=7&t=150008&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc
a byl ukončen jako "Vyřešené". I když jsem použil návody tam uvedené, nijak to nepomohlo.
Také bylo nahlášeno jako bug 989705
Citace
https://groups-google-com.translate.goog/g/linux.debian.bugs.dist/c/KxAItlSpVdY?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc
a není patrné, že by byl vyřešený.
Systém má ještě další vadu: Po zadání hesla se dříve objeví jakýsi zborcený obraz, než tapeta.

5
Správa a instalace softwaru / Re:Debian 11 - suspend
« kdy: 25. 05. 2022, 17:01:36 »
Opravdu,jenom já mám problém  s uspáváním, všem ostatním to jde? Děkuji za odpověď.

6
Správa a instalace softwaru / Debian 11 - suspend
« kdy: 23. 05. 2022, 10:15:26 »
Po přechodu na Debian 11 Xfce mně nefunguje uspání do paměti, ani u LXDE. Počítač se sice uspí, ale neprobudí. Zkoušel jsem totéž u MX21 Fluxbox i Xfce. Abych to zobecnil, tam, kde je jádro 5.10.
Vyřešil jsem to návratem k původnímu jádru 4.19 pomocí pinningu (bullseye + buster) a vše jede jak má.
Instalaci jsem prováděl z Debian-11.3.0-amd64-netist.iso.
Prosím proto někoho, kdo se s tímto setkal o sdělení, v čem je chyba, zda ve způsobu instalace nebo v jádře, případně v nekompatibilitě hardware s jádrem. Děkuji za radu, jak chybu odstranit a nemuset přeinstalovat jádro.

7
   Takže jsem se znovu pokusil o instalaci a znovu fiasko. Systém beznadějně zamrzl, nešlo se přihlásit do jiné konzole pomocí [L-Alt]+[F2]).
Závěr pro mě: Ve stabilním Debianu je chyba a systém pouze se Standardními systémovými nástroji pro mě nejde nainstalovat. Zanechám proto marných pokusů a o totéž se pokusím po blížícím se vydání Debianu 11.
   Zatím nainstaluji Debian s lehkým desktopem Mate a na něj potom windows manager i3 což jde (odzkoušeno). Rád bych nainstaloval Debian Mate Sid, i když obavy mám. Budu jednou týdně zálohovat celý systém programem Clonezilla.
   Na závěr bych poprosil o doporučení nějakých stránek s návody, jak postupovat při zlomení systému. Děkuji za dosavadní pomoc.

8
Děkuji za nabízené možnosti, zatím jsem nic takového neprováděl. Prostuduji.
Bod 3 je mně známý, ale nenapadl mě.
Bod 2 - nemám ponětí.
Bod 1 - kolikrát jsem byl v nouzovém režimu, ale kde lze zadat heslo a manipulovat s drátovou sítí nevím.
Dosud vždy fungoval běžný klasický způsob instalace.

9
1.) Po proběhnutí instalace v závěru vyjmu flešku, vstoupím do biosu a přehodím na hard disk. Nově nainstalovaný systém žádá login a heslo. Login však vyjede bez blikajícího kurzoru, nejde zadat, systém je zamrzlý. Postupně začne pomalu vyjíždět výpis, který jsem popsal v 1. příspěvku. Do systému se nejde nijak dostat, pouze tvrdým resetem po kterém jedině mohu pokračovat, ovšem do nejbližšího restartu, kdy systém zamrzne znovu (a znovu tvrdý reset). Proto nemohu ani aktualizovat, ani vstoupit do sources.list.
2.) Toto se mně dříve nestávalo, vyjel login s blikajícím kursorem a do systému se šlo bez problému dostat. Nestane se to ani když zadám Standard. systém. prostředky spolu s nějakým desktopem. Pouze při základní instalaci bez desktopu. Nestane se to ani při instalaci Ubuntu z minimal.iso.

10
Po dalších pokusech se jen utvrzuji v tom, že instalace i3wm na současný Debian bez desktopového prostředí není možná. Chybu vidím ve Standardních systémových nástrojích, kde nastala nějaká změna.
1. SSD disk Kingston mám opakovaně, při dřívější instalaci žádný problém.
2. Už se opakuji, ale zkoušel jsem i jiný SSD, se stejným výsledkem, na závěr instalace zamrzne.
3. Na Debian SID je to možné nainstalovat s problémem. Pokud nejprve nainstaluji Stabilní jen se Standardními syst. nástroji, nemohu se dostat na sources.list bez tvrdého resetu, a totéž musím použít při každém restartu. A Debian SID ani Testing nechci, to můžu rovnou naintalovat Arch, na kterém to jde. Ale při zlomení rovněž i na Sidu si nevím rady.
4. Zkoušel  jsem i jiné zrcadlo, výsledek stejný.
5. Nainstaluji-li Ubuntu mini.iso a na něj i3wm, funguje, tam to jde. Přitom jádro starší, 4.15. Problém je, že na Ubuntu jsou obrazy mini.iso jen starší.
---------------------------------------
6. Jediné řešení které funguje je nainstalovat Debian s libovolným desktopem a na něj potom i3wm, tak jak to ukazuje Alex Booker na svých 3 dílech videa:
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=8-S0cWnLBKg. To potom jde.
7. Ale proč to jde bez desktopu zde
Kód: [Vybrat]
https://medium.com/hacker-toolbelt/i3wm-on-debian-10-buster-c302420853b1 a zde
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=w6K6UyYV-EY a ne na současném Debianu, když postupuji stejným způsobem? Kde je chyba?

11
Děkuji za odpověď. Ještě budu zkoušet. Pokud ovšem je důvodem nekomtabilita jádra.

12
Omlouvám se za opožděnou odpověď. Prohlížel jsem doporučená "udělátka", logy, a nic jsem nenašel.Zkoušel jsem i jiné distribuce, na kterých vše běží jak má. Pomáhali mně i další kolegové (windowsáci). Na Linux jsem sám jak na pustém ostrově. Problém řeším usilovně skoro týden, výsledek žádný. Proto děkuji všem za pomoc a otázku končím. S bolestným srdcem se poohlédnu jinde. Věřím, že se na Debian vrátím po rozběhnutí Debianu 11. Ještě jednou děkuji.

13
Ještě dodatek.
Zkouším teď opakovaně restart. Po restartu zůstane system zamrzlý asi 1/2 minuty, očividně v něm běží nějaký proces, a náhle naskočí lightdm a můžu se pžihlásit. Jindy nezamrzne a naběhne hned.

14
Děkuji za debian-10.9.0. Udělěl jsem si instalační flešku a instaloval, výsledek byl ale stejný. Opakuji: Při zadání jen standardních systémových prostředků instalovaný systém zamrzne, při volbě desktopu instalace proběhne normálně. Pokračoval jsem tedy s původní fleškou Debian 10.10.0.
   Nevěděl jsem co, provedl jsem tvrdý restart a debian se probudil, mohl jsem instalovat dál. Ale pouze do té doby, než jsem normálně restartoval. Znovu to samé. pomohl tvrdý restart. Nainstaloval jsem takto škobrtavě téměř do konce debian s i3wm.
   Ke spouštění používám lightdm. Spuštění někdy proběhne normálně, jindy musím čekat určitou dobu, než lightdm naběhne.Prohlížel jsem logy, v nich jsem nic nenašel, po pravdě jim ani nerozumím
Závěr: Instalaci debianu s i3wm za použití pouze standardníh systém. prostředků jsem prováděl vícekrát, nikdy jsem tyto problémy neměl, na Debian se vždy dalo spolehnout.

15
Ano,
s velkou vděčností. S ním jsem neměl problém.
Mail: jos.hon@seznam.cz
Od teď už nebudu starší obrazy mazat. Děkuji

Stran: [1] 2 3 ... 6