Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Témata - Petr Krčmář

#1
Ahoj všem, s aktualizací Debianu na serveru se nám svezla aktualizace PHP, což vyvolalo nutnost aktualizovat i SMF. Výsledek vypadá funkčně, ještě musíme s Otou doladit grafické téma, hlavně aby bylo responzivní. Kdybyste objevili problém, pište.
#2
Ahoj, používám apticron, ale před aktualizací balíčků bych rád viděl changelog. Co na to používáte?
#3
Zdravím ve spolek,
   plánujeme opět sraz lidí nejen z fóra. Příznivci Debianu, slyšte. V užším kruhu administrátorů jsme se usnesli, že sraz bude v červnu a v Liberci. Kromě jídla, pití, zábavy a pindání o Linuxu nás určitě čeká nějaká zajímavá exkurze, výlet a podobně.

Teď je nutné vybrat konkrétní termín. Zatím jsou dvě možnosti: druhý nebo třetí víkend v červnu. Vyberte, která se vám hodí líp a podle toho pak rozhodneme. Uvítám i nějakou další připomínku, tipy, rady. Třeba jak si představujete ubytování (uděláme víc variant), jaký program byste chtěli (výlet? přednášku? soutěž?) a podobně. Šup sem s nápady.
#4
V říjnu se koná konference LinuxDays, program už je vyvěšený. Bude to velká akce asi pro tisíc lidí. Budu tam mít přednášku o novinkách v Debianu. Zároveň tam ale oba dny bude stánek Debian, kde bude PC připojené k internetu, budeme tam rozdávat placky a vypalovat instalačku, když někdo bude chtít. Zároveň budou lidi klábosit a ptát se na Debian.

Potřebujeme někoho, kdo tam za Debian-linux půjde. Původně jsem byl domluvený s Otou, ale ten nakonec nemůže. Klidně to může být i víc lidí, o to větší pak bude na stánku legrace. Je třeba to vzít vážně, chci někoho spolehlivého, kdo se za to zaručí a bude to tam mít pod palcem. Součástí akce je i večerní event, takže pivko zaručeno. Prosím, ozvěte se mi klidně sem do fóra.
#5
Zdravíčko, jak mi bylo přiděleno v jiném vlákně, mám za úkol proměnit myšlenku na druhý sraz v realitu. Na minulém srazu jsem navrhl Liberec a byl jsem jednohlasně odsouhlasen. Čili: Navrhuji termín 14. - 16. září. Jestli budete moc proti, tak můžeme posunout na později. Ubytování pak zařídím, je varianta kemp ve městě nebo můžu poptat nějakou ubytovnu/levný hotel. Připravím i nějaký veselý program s poznáváním města a okolí. Doufám, že vás přijede víc, protože čím víc rootů, tím víc legrace :-). Co vy na to?
#6
Tak se to povedlo, sešli jsme se v Seči. Je krásně, pivečko mají výborné a klobásky ještě lepší. Pokud se chcete přidat, přijeďte v sobotu, bude legrace. Je to ta Seč u Chrudimi :-). Máme pro vás i první foto:


Na fotce zleva: Petr Krčmář, Ondřej Caletka, Ota Trkola st. a Ota Trkola ml., fotí Roman Horník
#7
/dev/null / Re:Jak na keylogger ?
26. 03. 2012, 14:58:16
Obrázek jsem ti smazal, protože nemá s tématem souvislost a jen zavazí. Tohle sem opravdu nepatří.

A ještě jedna věc: necituj prosím komentáře hned nad sebou a ještě celé. Citace se používají, pokud chceš reagovat na nějaký příspěvek výše, nemá smysl, aby se příspěvky takhle opakovaly hned pod sebou. Stačí rovnou napsat odpověď, je jasné, že reaguje na příspěvek nad.
#8
Ahoj, před nějakou dobou jsem zpozoroval potíže Network Manageru s Wi-Fi. Vypadá to nejspíš tak, že je nějaký zádrhel v dbusu, protože se nm-applet odmítá domlouvat správně s Network Managerem.

Projevuje se to tak, že nm-applet (ten z Gnome) má volbu ,,Povolit bezdrátové" zašedlou. Když mu ji v konfiguraci (/var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state) přepnu, tak se Wi-Fi nahodí, ale volba je pořád šedá. Vidím pak sítě, ale nemůžu se k žádné připojit.

Síťovka je očividně funkční, iwconfig ji vidí, rfkill nehlásí žádné bloky a jsem schopen ji nahodit přes iwconfig. Ledka se pak rozsvítí a karta naskočí. Přes nm-applet se ale pořád nemůžu připojit.

A teď to zajímavé: když zkusím ovládat Network Manager řádkovou utilitou, dostanu hlášku o tom, že na to jako uživatel nemám práva:

$ cnetworkmanager -w true
dbus.exceptions.DBusException: org.freedesktop.NetworkManager.PermissionDenied: Not authorized to perform this operation


Podle tohohle to vypadá, jako by byla potíž v pravidlech pro dbus a nedostal jsem právo komunikovat s Network Managerem. Když to zavolám jako root, tak se to povede. Můj uživatel je ve skupině netdev, která by to právo mít měla.

Nesetkali jste se na testingu s podobným chováním? Netušíte, jak to odladit? Docela by se mi občas ta Wi-Fi hodila :-)

Doplňující informace: Debian testing, síťovka Broadcom BCM4311, modul b43 zaveden
#9
Zdravím všechny fóristy, přechod na SMFv2 se nakonec povedl a odladili jsme i vzhled. Zkuste prosím fórum proklikat, jestli někde nenarazíte na chybějící obrázek, nějakou designovou chybu nebo třeba i na technický problém. Budeme samozřejmě rádi, když nám jej nahlásíte, ideálně přímo sem do tohoto vlákna.
#10
Volná diskuze / Debian-linux.cz zase žije!
06. 10. 2010, 22:09:27
Ahoj, ahoj, ahoj,
  mám pro vás výbornou zprávu, počínaje tímto týdnem opět žije Debian-linux.cz. Jak jsem už tady na fóru psal, časové možnosti mi nedovolily v tom pokračovat v takovém rozsahu, jak jsem to rozjel první rok. Proto jsem poprosil veřejně o pomoc a přihlásili se tři chlapíci, které jistě znáte z fóra: Ota Trkola, Antonín Mička a Roman Horník. Podařilo se nám takto sestavit malou redakci, která se bude společnými silami o informační webík starat. Opět tam tedy budete denně nacházet čerstvé zprávy z distribuce Debian.

Nezbývá než všem třem poděkovat, držte nám palce a hlavně nás čtěte!
#11
Ahoj všem, určitě jste si všimli, že na web už nedávám žádné novinky. Prostě nestíhám se tomu pravidelně věnovat. Rád bych proto vytvořil nějakou "redakci", tedy skupinku lidí, kteří budou schopni vytvořit zprávičku o dění v Debianu, zadat ji do systému a vydat. Samozřejmě to vyžaduje především velmi dobrou znalost češtiny.

Jsem pro rozdělení služeb po dnech, kdy úkolem každého redaktora bude prohlédnout různé debianí zdroje a vyrobit alespoň jednu zprávu. Není to nic náročného, ale chce to alespoň pár minut času a jistou zodpovědnost. Máte někdo zájem se přidat?
#12
Jak dostat do Debianu rozumně prohlížeč Chromium? Vím o nějakém Ubuntu Launchpad repositáří, kde se každý den vygeneruje automaticky nová netestovaná verze Chromia, ale to se mi vůbec nelíbí. Existuje někde nějaký prověřený repositář s Chromiem? Jak to řešíte?
#13
Kolik balíčků máte nainstalovaných v systému? Zjistíte to pomocí

$ dpkg -l | grep ii|wc -l

Dávám první číslo: 1083
#14
Podle pravidla o zvyku a železné košili používám léta apt-get, ale v poslední době se snažím čím dál více přejít na aptitude. Jde to ztuha. Kterou z utilit používáte vy? Pokud aptitude, používáte řádkové ovládání nebo ncurses rozhraní?