Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Instalace ovladačů, řešení problémů s hardware

Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle

<< < (2/4) > >>

Torgon:
Ja už cca rok (možná víc) úspěšně používám module assistant na kompilaci jaderného modulu. Ovladače pro Xka mám z repozitáře.

Vždy když se mi v testingu změní jádro, Xka nenaběhnout. V konzoli zadám jen

--- Kód: ---m-a a-i nvidia

--- Konec kódu ---
restartnu gdm a jedu.

Že nové balíčky rovnou kompilují jaderný modul jsem si nevšiml, ale možná to bude nějakou mojí starou konfigurací.

Fantomas:
Pokud nekoho zajima navod na stejnou vec, ale pro Lenny (a bez obrazku), tak tady: http://net.mgo.opava.cz/content/view/81/40/
Jestli bude nekdo potrebovat starsi verze driveru 96xx ve Squeezu, pak by melo stacit nainstalovat balicky nvidia-kernel-common a nvidia-setting, stahnout zdroje k balickum nvidia-glx-legacy-96xx a nvidia-kernel-legacy-96xx-2.6-686 z vetve Lenny, zkompilovat do deb a nainstalovat, pomoci module-assistant by to nemel byt problem. Nakonec upravit xorg.conf a snad to bude fungovat.

Ota Trkola:
Driver řady 96 nainstalujeme snadno takto:

--- Kód: ---$ sudo aptitude install nvidia-kernel-legacy-96xx-dkms nvidia-glx-legacy-96xx nvidia-xconfig
$ sudo nvidia-xconfig
--- Konec kódu ---

Pak restart a to je vše. Vyzkoušeno, funguje.

Migilenik:
Nu jelikož se tento post dostal do top10 nejnavštěvovanějších, rozhodl jsem se ho v brzke době zrevidovat /opravit / vylepšit.

Je něco po čem vaše srdce touží, co bych měl přidat /upravit / odstranit :o ?

frca:
Mě by zajímalo, kdy zhruba bude v repozitářích novější verze, protože ta aktuální 302.17-3 (špatná, PC se neprobouzí z uspání) tam smrdí už docela dlouho. Dá se to někde zjistit?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi