Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Instalace ovladačů, řešení problémů s hardware

Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle

<< < (3/4) > >>

frca:
Tak už :)

Hark:
Zdravím,
mám prosbu o pomoc. Nainstaloval jsem nesprávný ovladače grafiky a nemůžu teď spustit grafický rozhraní. Dostanu se jen do recovery modu. Co má udělat, abych mohl obnovit svobodný ovladače, nebo to nějak opravit? Díky :)

Palo M.:
V tom recovery mode odinstaluj tie nespravne ovladace grafiky (pouzi apt-get purge namiesto apt-get remove, cim sa odinstaluju aj konfiguracne subory tych proprietarnych ovladacov). Bud sa ti po restarte to graficke prostredie hned rozbehne na tych slobodnych ovladacoch, alebo ti to zase pojde len do konzoly, ale uz v normalnom systeme a nie v recovery mode (to v tom pripade, ze instalacia nespravnych proprietarnych ovladacov odinstalovala aj tie slobodne ovladace). V tomto pripade musis tie slobodne ovladace naspat nainstalovat. V normalnych pripadoch by tie slobodne ovladace mali zostat v systeme, takze odinstalovanie proprietarnych ovladacov by malo stacit.
Ak si nie si isty, co sa ti vsetko priinstalovalo/odinstalovalo pri tej akcii s proprietarnymi ovladacmi, mozes si pozriet logy vo /var/log/apt.

Hark:
Odinstaloval jsem prikazem purge nvidia-xconfig, ale odstranil se jeden balik. Dalsi jsem vyhledal v aptitude a vsechny odstranil. Po restartu system nabehl se svobodnymi.
Zjistil jsem, proc se mne nainstalovali spatny. V Debian Squeeze pri instalaci nvidia-xconfig to automaticky nainstalovalo nvidia-glx (ktere jsou spravne pro mou kartu). Ale ve Wheezy, to k nvidia-xconfig nainstalovalo nvidia-glx-legacy-96xx a ja si to nezkontroloval. Ted po oprave systemu jsem instaloval znovu a nvidia-glx nesly v Synapticu nainstalovat, hlasilo to chybu. Nainstalovat sly pouze pres terminal. Ale ted uz vsechno jede, takze je to ok.

Diky za radu  :)

Frankieczech:
Dobry večer,,
mohl by nekdo popsat jak správně postupoval a nainstalovat u hybridních karet s intel/Nvidia  Bumblebee primus včetně ovladače karet moc diky.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi