Dotazy > Všeobecná podpora

Debian 9.5 - černá obrazovka při prvním spuštění

(1/1)

norad:
Zdravím,
nejprve bych chtěl upozornit že jsem Linuxem zcela nepolíbený takže případné rady prosím "polopaticky".
Mám doma starší počítač postavený kolem i7-2600k, hardwarově žádná šílenost, ještě nedávno na něm běhaly bez problémů a celkem svižně Win 10. Napadlo mně zkusit na jeho SSD nainstalovat Linux a volba padla na Debian. Stáhl jsem si ze stránek debian,org iso debian-9.5.0-amd64-netinst, pomocí programu Rufus vytvořil instalačku na flash disku. Instalace na SSD Kingston proběhla zcela normálně, na závěr jsem byl vyzván k vyjmutí flash disku a počítač se restartoval. Nevím jak je to přesně u Linuxu tak to popíšu na Windovsech, proběhl POST, zavedlo se jádro systému a v momentě kdy se mělo spustit grafické rozhraní byla jediným výsledkem černá obrazovka a dál nic.
Napadlo mně že někde při instalaci došlo k chybě tak jsem celý postup opakoval ale se stejným výsledkem. Proto jsem z výše uvedených stránek stáhl iso debian-9.5.0-amd64-DVD-1 znovu vytvořil instalačku na USB. Další dva pokusy o instalaci dopadly stejně, během ní žádný problém ale při prvním spuštění vše skončilo u černé obrazovky.
Dělám někde chybu?

h.giuseppe:
Vyzkoušej live verzi. Vytvoř si bootovatelnou flashku jako doposud a při startu dej "live". Spustí se ti debian bez nutnosti cokoliv instalovat. Uvidíš jestli bude fungovat.
https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi