Dotazy > Všeobecná podpora

Jaké máte zkušenosti s ASUS ZenBook 14

(1/2) > >>

h.giuseppe:
Rád bych se vás optal na zkušenosti s funkčností debianu na ASUS ZenBook 14 konkrétně pak s tímto modelem https://www.czc.cz/asus-zenbook-14-ux410ua-seda/216352/produkt

Rád bych si ho pořídil a nechtěl bych být zklamán tím, že něco nefunguje nebo jen na půl.
Ještě by mě zajímalo jak nainstalovat systém pokud při instalaci nebude podporovaná wifi?

Děkuji za reference.

Roman Horník:
Jestli podporovanej je, si zjistíš sám gůglením (za název přidáš např. lspci (tak zjistíš mimo jiný střeva, jako např. bezdrátovej modul pro fifinu), Debian apod.). Fifina hned od začátku pravděpodobně fungovat nebude, ale tak co? Je doporučeno instalovat systém (a to i Woknouz) přes UTP kabel (síťovej, s koncovkama RJ-45) píchnutej k routeru. Tady máš jistotu, že síť povalí bez keců.
Pak jen rozchodíš fifinu a můžeš se odpojit od pupeční šňůry.

h.giuseppe:
Já jsem pátral a googloval, někde píšou, že u zenbooků funguje všechen hardware, někde psali, že jsou zase s nějakým hardware problémy. Např. že třeba ta wifi nefunguje kvůli nesvobodným ovladačům. Ale najít info ke konkrétnímu modelu a ještě k tomu aktuální není jednoduché.
Jde o to že ten zenbook nemá konektor RJ45. Jinak bych se ani neptal.
Jde ty ovladače stáhnout třeba na flash disk a nainstalovat je během instalace systému? Pokud vím tak při instalaci se objeví dotaz zdali chci instalovat firmware z jiného média, ale nidky jsem tuto možnost nezkoušel a nevím jestli by to fungovalo.

Roman Horník:
To zas vymysleli kokotinu, nedávat tam RJ-45, hlavně, aby to bylo placatý… No, přes flashku to tahat samozřejmě můžeš, ale nadřeš se u toho. Nicméně tohle by Ti mohlo snad pomoct.

h.giuseppe:
jujda, tam je těch driverů opravdu hodně, určitě se bude hodit. Děkuji za pomoc. To by mělo fungovat. Z toho si určitě udělám liveUSB.
Kdyby měl i někdo jiný nějaké postřehy bylo by fajn se o ně podělit.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi