Dotazy > Všeobecná podpora

Instalace Debian 9.3, po výběru možnosti instalace černá obrazovka

(1/1)

Lazius:
Zdravím,

chci nainstalovat debian na starý pc. Stáhnul jsem si obraz debian-9.3.0-amd64-netinst.iso, dal na usb flash pomocí Rufus. Když se mi zobrazí možnosti instalace a něco vyberu, tak problikne monitor, ukáže se černá obrazovka se zapnutým podsvícením a klávesnice se vypne. Zkoušel jsem různé nastavení z tohoto návodu https://community.linuxmint.com/tutorial/view/842 a pořád stejný problém. Nevíte někdo co s tím?

AMD Athlon 64 X2
Lenovo L-NC51M
ASUS EN8500GT SILENT/HTP 256MB

Petr Krčmář:
Pokud se to stane hned po výběru na začátku, tak to vypadá, že ani nezačne startovat jádro. Hledal bych chybu v tom instalačním médiu. Zkus ho vyrobit jiným způsobem, u kterého bude jisté, že funguje. Ideální je použít běžící linuxový systém a poštvat na to dd.

Roman Horník:
Zkus radši obraz odtud a dej pro jistotu instalaci v textovým režimu (aspoň si nevydřeš myš). Obraz obsahuje navíc firmware ze sekce non-free. Možná to pomůže.

Lazius:
Tak bohužel beze změny. Neměl jsem tedy možnost vytvořit boot usb z linuxu. Ten nemám k dispozici. Ale zkusil jsem více programů (i obraz od Roman Horník) a stále stejné. Jakmile vyberu jednu z možností instalace, tak to co jsem popsal na začátku.

Milano:
Možná zkusit boot s parametrem irqpoll....... Kdysi mi to pomohlo u nějaký instalace.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi