VLC a vícejádrový procesor

Založil ILoveDebian, 23. 03. 2015, 11:28:40

Předchozí téma - Další téma

ILoveDebian

Dobrý den
Prosím vás, u přehrávače smplayer je možné nastavení dle CPU viz ( If you have a multicore processor: select Preferences in the Options menu. That will open the preferences dialog. Go to the Performance section. Now increase the "threads for decoding" according to the number of cores of your processor (If you have 2 cores, select 2 threads. If you have 4 cores, you can select up to 4 threads, and so on).
Existuje tato možnost i u VLC přehrávače ? Pokud ano, prosím o nastínění přesného postupu U mě konkrétně jde o čtyři jádra Intel Atom N2600
Děkuju

Petr Krčmář

Záleží na kodeku a tomu, jestli vůbec nějaké omezení nastavovat umí. Třeba FFmpeg umí a dá se to nastavit v pokročilém konfiguračním rozhraní VLC →Vstup/Kodeky →Kodeky videa → FFmpeg. Tam je položka vlákna, kterou mám já na výchozí hodnotě 0, což je pravděpodobně autodetekce.

ILoveDebian

#2
Hned se jdu na to podívat Právě že ta auto detekce není v mém případě optimální Mám zkušenost s tím, že smplayer mi default nastaví "XV" ale přitom nejlepší výsledky ve výkonu získám s pomocí "X11( pomalé )"  Ps: tak jsem to našel díky Vám  ;) Je to tam FFMpeg Threads 4 Děkuju moc