Autor Téma: Re: Instalace Debianu bez zbytečných a nepotřebných aplikací (Gnome)  (Přečteno 26363 krát)

Offline mr99

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Pár poznámok k inštalácii, námety na zdokonalenie:
1. V časti 7. nie je možné nainštalovať firmware-linux-nonfree, pretože ešte nie sú povolené non-free balíky, to sa udeje až časti 10. Buď skôr povoliť non-free, alebo firmware inštalovať neskôr.

2. V časti 10. Najškôr pridať GPG kľúč pre debian-multimedia a až potom aptitude update. Nevyskytne sa chybové hlásenie o neznámok kľúči.

3. V PDF návode časť inštalácia neslobodného ATI ovládača používať gdm3 namiesto gdm. Zosúladenie s balíkom predtým nainštalovanom.

Inak inštalácia bola bezproblémová.

Offline polo

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
To Koljin:

Cau,
jabber bych si na Tebe vzal:) Jestli na to mam skill nevim - to zjistim az po debate s Tebou:)
Muj jabber je mono at jabbim dot cz.

Kdyztak se mi teda ozvi. Diky.

Offline Rotter Martin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Skunkův webíček
Ahoj všichni Debianisté, jsem tu novej :)
Podle tohoto návodu jsem zkoušel instalovat Debian na virtuální stroj a nutno říci, že jsem narazil na nesrovnalost.
Balík gnome-core totiž skrz "recommends a suggests" nainstaloval kompletně gnome (včetně opravdu nechtěných aplikací typu Ooo, Brasero, Empathy a podobně).
Jeliko jsem chtěl dosáhnout minimální velikosti nainstalovaného systému, tak doporučuji zeditovat /etc/apt/apt.conf ještě před stažením a instalací prvotních balíků - xorg gnome-core gdm3.
Pokud totiž zakážete instalaci reccomended a suggested balíků hned na začátku, tak se vám skutečně nainstaluje řádově o stovky megabajtů méně balíků a po zavedení minimálního gnome už není problém si doinstalovat jen ty aplikace, které chcete.
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
  • Jabber: otas.pe@jabbim.cz
gnome-core nainstaluje  Ooo nebo Empathy? To se mi zatím nikdy nestalo. Muselo by se jednat o nějakou novou feature. Také jsi nenapsal jakou větev Debianu jsi instaloval. Jinak samozřejmě je možné upravit /etc/apt/apt.conf ještě před instalací xorg, gdm3 a gnome-core, ale na vlastní zodpovědnost.
Debian Gnome 64bit

Návod na Netinst instalaci

Offline Rotter Martin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Skunkův webíček
No samozřejmě jsem instaloval Squezze.
Jinak ten OpenOffice "probublal" skrz desktop-base (dep) >> gnome (sug) >> a tady začínají ony office balíky.

Jak říkam po porovnání oproti tomu, že zakážete tyto suggested a recommended balíky, tak to udělá cca 200++ MB a desítky balíků.
Možná zkusit zakázat suggested a nechat jen recommended, ale těžko říct, jsem v Debianu nováček :)
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
Rotter Martin> Tak jsem dneska instaloval Debian Squeeze a Ooo ani Empathy se neinstalovalo. Nevím tedy, ale asi jsi něco dělal špatně.
Debian Gnome 64bit

Offline pulpe

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
Díky za parádní návod, možná bych tam přidal balíček gdebi...

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
Dobrý tip, mohl by být alespoň v dalších aplikacích.
Debian Gnome 64bit

Offline Namoot

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
čauec, když se dostanu ke kroku 12 (aktualizace), tak se chce asi 190 MB balíků odstraňovat, je mezi nimi i např.: gnome-core atd.. Tudíž vše pro běh grafiky. Jednou jsem postupoval přesně podle návodu a počítač nenastartoval do grafického prostředí.. Už před restartem například zmizely applety z panelu, pozadí plochy.. Prostě ty obrázky neexistovali..
Ale podařilo se mi nainstalovat gnome 3 :D.. Nechci dopadnout stejně jako minule, je chyba u mě, nebo je to prostě normální?
Díky.
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Offline Jan Skořepa

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
    • Osobní stránky
Ahoj, chtělo by to aktualizovat odkazy na stažení Squeeze - už je 6.0.3 (nyní je tam 6.0.1) - nebo tam dát nějakou obecnou adresu, ze které by se uživatel proklikal dál (například nadřazenou http://ftp.acc.umu.se/debian-cd/ nebo obecnou http://ftp.acc.umu.se/debian-cd/6.X.Y/i386/iso-cd/debian-6.X.Y-i386-businesscard.iso
ASUS P5KPL/EPU - Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 2048 MB DDR2 - GIGABYTE GeForce 8400 GS - Debian Stable

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
Namoot: Toto je způsobeno tím, že návod není upraven pro instalaci Gnome 3, který je ve Wheezy, který jsi pravděpodobně instaloval. Až bude chvíle času, tak mám v plánu návod upravit.

Jan Skořepa: Vím o tom, mám v plánu úpravu, viz výše.
Debian Gnome 64bit

Offline Namoot

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
Jojo, díky.. Zatím asi budu používat svůj starší notebook. :D
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Offline Ota Trkola

• Administrátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
Tak jsem návod aktualizoval, nyní je pouze pro instalaci Debianu Squeeze (stable). Podud chcete instalovat Debian Wheezy (testing), návod je zde:

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,996.0.html

Předem díky za bugreporty.. :)
Debian Gnome 64bit

Offline Namoot

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
Tak návod je plně funkční, jediný co, tak při kroku 8. instaluješ "debian-multimedia-keyring", tak to nic nenajde, ten balík ještě v rep. asi není.. Takže se to hodí instalovat při kroku 12.
Díky! Všechno funguje jak má... :D

Offline johnoo

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
jeden novy repozitar: namiesto debian-multimedia.org len deb-multimedia.org checkni: 10/05/2012 :
New domain name deb-multimedia.org
You must edit your /etc/apt/sources.list to replaces the old repository name by the new one.
debian-multimedia.org is still here and synchronised with deb-multimedia.org