Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa, údržba a nastavení systému

Prográmek na čištění systémových záznamů

<< < (5/5)

Roman Horník:
No, protože jsem se v kódu ňákej ten měsíc nešťoural a můj úspornej způsob psaní připomíná spíš obrazovku Matrixu, nedá se to vyloučit. Ty prasečiny ale nebyly typu nějakýho bugu ohrožujícího chod programu, bezpečnost systému, nebo tak něco, prostě tam bylo pár proměnných, který se využívaly v rannejch verzích, ale teď už ne. Prostě přebytečnej bordel. Ladění jsem prováděl za pomocí programu shellcheck, kterej je k dispozici v repu. Teď to hází akorát pár chybek jen a jen kvůli tomu, že používám proměnný v printf, ale to jde a funguje to, tak na to mrdám.
Nicmíň je kód samotnej už čitelnější, abych se v tom i já vyznal a abych mohl páchat další verze.

Každopádně poptávám překladatele. Něco bych dal, ale nemám na to čas. Teď je to česky, slovensky (snad správně) a anglicky (snad správně). Umět to třeba německy, polsky, španělsky, nebo třeba rusky, uvítal bych to. Překlady jsou v /usr/share/kremator/LANG. A README je taky jenom česky.

Roman Horník:
Sláva, skoro po 3 letech první bugreport. Ikonovej spouštěč otevřel, jak jsem to pochopil, jen prázdný okno terminálu, přestože jsem to zkoušel na 2 strojích a u mně to fungovalo.
Poklepáním na ikonu se spustil příkaz gksu x-terminal-emulator kremator, prostě gksu se měl zeptat na heslo kořena, pak spustit výchozí terminál a v něm kremáče. To se asi nestalo.
Protože mi to funguje a tedy nemůžu přijít na kernel pudla, a protože ne každej gksu používá (někde jsem četl, že jeho používání se dokonce z mně neznámýho důvodu nedoporučuje), přihlašování teď probíhá přes su.
Tady je opravená verze

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi