Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa, údržba a nastavení systému

Prográmek na čištění systémových záznamů

<< < (4/5) > >>

Roman Horník:
To jsem rád. Hlavně jsem dost zjednodušil a zlepšil sedovej filtr (kvůli tomu by to mělo bejt rychlejší) a odstranil pár přebytečných bílých znaků. Taky jsem u něj použil jako oddělovač dvojtečku, namísto klasickýho lomítka, tím odpadla potřeba dávat před některý znaky (lomítko, mezera,...) navíc obrácený lomítko. "Statistika" je už jen v jednom řádku, ještě jsem chtěl rozdělit seznam souborů do dvou sloupců, ale moc dobře by to nešlo, protože je to dělaný pro terminály a konzole s šířkou 80 znaků, takže by se dlouhý názvy zalamovaly a vypadalo by to ošklivě a nepřehledně.
Dělal jsem na tom dlouho, drtivou většinu jsem měl hotovou už zhruba před 2 měsícema, ale neměl jsem pak na to skoro žádnej čas (akorát jsem ho alespoň jednou denně otestoval), až včera trocha času byla, tak jsem to dodělal a hodil sem.

P. S.: Zrovna jsem tam našel chybičku, opraveno, odkaz ke stažení a MD5 součty aktualizovány.

Roman Horník:
Další verze, která opravuje chybu počítání smaza(tel)ných souborů. Navíc došlo k výraznýmu zrychlení a k redukci velikosti kódu, taky zmizel v interaktivním režimu blikající kurzor.
Pro hledání souborů byl doposud používán mechanismus využívající 'find' ve smyčce 'for', která ho krmila. Teď je použit pouze 'find', kterej využívá regulárních výrazů. Rychlost je hlavně znát při menším počtu souborů. Například náhled (-p) pro 18 souborů u mně trval 364ms, teď trvá 78ms, tedy skoro 4.7x kratší dobu.

Tady je
5.29KiB / 5418B

Typhoon:
Ďakujem používam aj vega a teraz testujem posledný kremator a ide všetko :)
Ďakujem ti ešte raz.

Roman Horník:
Hm, tady je verze 1.2
1) Program má vlastní vektorovou ikonu (je to vyzobrazení logu jako papíru, na němž je smeták), mimochodem kvůli redukci její velikosti ručně osekanou. Nevím, jak to bude na jinech desktopovejch prostředích, ale v MATE je k dispozici v Systém → Správa → Kremator
2) Program se dá v interaktivním režimu ukončit i klábosou Escape
3) Byla zrušena složka /usr/src/kremator, byla docela zbytečná, ta "binárka" v /usr/bin je taky dost čitelná.
4) Opraven problém s překladem hlášky po stisku jiný, než programem akceptovatelný klábosy - byla anglicky
5) Drobný optimalizace kódu a odstranění některejch prasečin
6) Byly upraveny a opraveny překlady

Od teď to bude na PoložBedně (DropBox), link ke stažení je tady.

Ota Trkola:
Mám dotaz k bodu číslo 5) Drobný optimalizace kódu a odstranění některejch prasečin

Chápu to správně, že některé prasečiny jsou v prográmku stále přítomny? :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi