Dotazy > Internet a sítě

Acer Extensa 5630 a wifina Intel wifi 5100/5300

(1/3) > >>

klusik:
Ahoj, celý den se tady snažím nastavit wifinu na 5100/5300.

Stáhnul jsem ovladače, dal do /lib/firmware/, jádro jsem dal 2.6.28, ale stejně prostě "ne" :-(

Při "ifconfig wlan0 up" napíše

SIOCSIFFLAGS: Není souborem ani adr.

Takže mi přijde, že nechce znát wlan0 :-(

Přitom iwconfig vypíše:

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11abgn  ESSID:"Gonnznet" 
          Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: Not-Associated   
          Tx-Power=0 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

Ale i když dám txpower na 15, třeba, prostě se nezapne ;) :-( Nerozsvítí se mi ani led.

Nemáte někdo zkušenost??

Dík

R.

Petr Slunský:
Já jsem před časem řešil taky nějaké trouble s wifinou a docela mi pomohl network-manager, přesněji řečeno knetworkmanager.

Nastavení v /etc/network/interfaces umí obejít a někdy alespoň indikuje kde by mohl být problém.

BTW já jsem nakonec problém vyřešil updatem BIOS. :)

Boogey:
Jeste dodam, ze s knetworkmanagerem jsem si prave dneska hral a zjistil jsem, ze je zapotrebi zapoznamkovat(#) vsechny radky tykajici se adapteru v /etc/network/interfaces, ktery jim chceme konfigurovat, pak restart a az pote to pracuje, jak ma.
Hodnotu txpower zkus nastavit klidne na 20, co to udela.
Jinak LEDky svitit nemusi a wifi fungovat v pohode muze - tak to mam ja, i kdyz u jine karty.
Kdesi jsem se docetl, ze nektere wifi odmitaji scanovat okoli v pripade, ze mas nastavene zjistovani IP z DHCP, cili zkus nastavit IP a SSID rovnou a nebo vypnout DHCP a scan.

klusik:

--- Citace: Spox  17. 02. 2009, 21:13:36 ---Já jsem před časem řešil taky nějaké trouble s wifinou a docela mi pomohl network-manager, přesněji řečeno knetworkmanager.

Nastavení v /etc/network/interfaces umí obejít a někdy alespoň indikuje kde by mohl být problém.

BTW já jsem nakonec problém vyřešil updatem BIOS. :)

--- Konce citace ---

Ahoj, knetworkmanager zkusím, třeba to zabere. Ale pamatuji se, že mi to kdysi moc nepomohlo, když jsem nemohl rozdchodit wifi na jednom lenovo ;) Ale uvidím, díky!! Zkusím

klusik:

--- Citace: Boogey  17. 02. 2009, 21:35:22 ---Jeste dodam, ze s knetworkmanagerem jsem si prave dneska hral a zjistil jsem, ze je zapotrebi zapoznamkovat(#) vsechny radky tykajici se adapteru v /etc/network/interfaces, ktery jim chceme konfigurovat, pak restart a az pote to pracuje, jak ma.
Hodnotu txpower zkus nastavit klidne na 20, co to udela.
Jinak LEDky svitit nemusi a wifi fungovat v pohode muze - tak to mam ja, i kdyz u jine karty.
Kdesi jsem se docetl, ze nektere wifi odmitaji scanovat okoli v pripade, ze mas nastavene zjistovani IP z DHCP, cili zkus nastavit IP a SSID rovnou a nebo vypnout DHCP a scan.

--- Konce citace ---

Díky, všecko vyzkouším!

Pěkný den.

R.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi