Problem s win. programem Vyřešeno

Založil rewyx, 11. 05. 2014, 17:44:20

Předchozí téma - Další téma

rewyx

Zdravýčko nejde mi pod wine spustit jeden program konkrétně Armote od firmy Gravos.
Oni prý program provozovali pod wine na ubuntu 10.04 lucid bez vědších problémú.
Program pracuje s grafikou a využívá i opengl.Tady už se ztrácím  ;D     mám grafickou kartu radeon hd 3450
a ovladač Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 0x209) .
Pokud mi někdo nakopne správným směrem budu mu moc vděčen.




Ota Trkola

Myslím, že v tomto případě tě nejlépe nakopne výrobce programu pokud má zkušenosti s jeho použitím pod Wine. Je třeba jim reportovat jakou chybu program hlásí (což jsi nenapsal ani sem), jakou verzi Wine používáš atd.

rewyx

Používám wine 1.4.1 chybu bohužel nehlásí žádnou.V liště naběhne :spouští se Armote" a za 5 vteřin to padne.Nic se nezobrazí.Zkusím napsat výrobci ale vým že to na linuxu zkoušeli jen tak ze zvědavosti a soustředí se na win.Program je púvodně dos ový a oni ho dál vyvíjí  na stejné platformě.

Roman Horník

Spusť to v terminálu příkazem wine /cesta/k/souboru.exe, určo z toho něco vypadne
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

rewyx

Tak trminál mi prozradil toto:
err:module:import_dll Library ftd2xx.dll (which is needed by L"Z:\\home\\pepa\\Plocha\\Armote.exe") not found
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"Z:\\home\\pepa\\Plocha\\Armote.exe" failed, status c0000135
:o

rewyx

Tak jsem stáhnul knihovnu přidal do wine a......ono to šlape  :D
Díky Roman Horník,někdy stačí málo  ;)

Roman Horník

Tohle nezapomeň: Jakmile bude cokoliv nějak zlobit, spusť to v termouši. Tak většinou získáš potřebný informace o tom, co se tam kde potento.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

rewyx