Autor Téma: Netradiční řešení  (Přečteno 2231 krát)

Offline djpitrrs

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Netradiční řešení
« kdy: 21. 09. 2010, 22:08:08 »
Dobrý den, provozujeme server , který máme rozdělené na VPS (nepodstatne info  :) ) a na jednom z určitého důvodu potřebuji rozjet GNOME, KDE nebo jakékoliv grafické prostředí. Hodně jsem googlil a zkoušel ruzne rady ovšem nikde to nebylo dostatečně popsáno. Prosím o radu.

Předem děkuji

Offline Erich Stark

• Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
Re: Netradiční řešení
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2010, 23:22:13 »
Dobrý den, provozujeme server , který máme rozdělené na VPS (nepodstatne info  :) ) a na jednom z určitého důvodu potřebuji rozjet GNOME, KDE nebo jakékoliv grafické prostředí. Hodně jsem googlil a zkoušel ruzne rady ovšem nikde to nebylo dostatečně popsáno. Prosím o radu.

Předem děkuji

A jaky tam mas problem? Sak mas tam urcite nainstalovany nejaky system v ktorom uz len nainstalujes Xka a gnome nie?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Offline ulo

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
    • Linux Mint Czech
Re: Netradiční řešení
« Odpověď #2 kdy: 24. 09. 2010, 10:53:19 »
Přesně, jak psal Erich - nainstalovat z repo Gnome.

Podle mě stačí zadat:
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install gnome

nebo pokud nejsou potřeba programy jako např. Evolution apod. tak potom jen základ graf. prostředí:

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install gnome-core

A pokud ještě nemáš xorg, tak doinstalovat i xorg (pokud se při instalaci Gnome nenainstaluje taky).
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze