Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Programování / Re:Sloučení více souborů
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 03. 04. 2020, 23:56:37 »
To jsou všechny řádky na způsob něco1:něco2, respektive něco1;něco2?
Jestli jo a jestli nejsou v oněch sloupcích další středníky / dvojtečky, pak:

awk -F'[:;]' '{print $2}' < vstup > výstup

AWK použije jako oddělovače ":" a ";" (-F'[:;]') a vypíše 2. sloupec ('{print $2}'). Kdyby ve vstupu náhodou byla chyba v podobě dvou (nebo víc) středníků/dvojteček za sebou, použij místo $1 $NF, jinak bude považovat to mezi dvěma oddělovačema za pole 2, tedy prázdno, a to za 2 oddělovačem už je $3, který se nevypíše.

No a pro případ, že na vstupu na začátku nebo na konci některýho z řádků nebo sloupce (oddělenýho ;/:) budeme mít nějakou tu mezeru, pomůže nám sed:

(awk -F'[:;]' '{print $NF}' | sed 's/^\ *//;s/ *$//') < vstup > výstup

Takže ve výsledku:

Vstup:

Kód: [Vybrat]
sloupec1;sloupec2
sloupec1:"sloupec2"
 "sloupec1":sloupec2
sloupec1;;sloupec2
sloupec1; 'sloupec2'
sloupec1  : sloupec2

Výstupy:

Výstup $2:
Kód: [Vybrat]
sloupec2
"sloupec2"
sloupec2

 'sloupec2'
 sloupec2

Výstup $NF:
Kód: [Vybrat]
sloupec2
"sloupec2"
sloupec2
sloupec2
 'sloupec2'
 sloupec2

Výstup sed & $2 (bez mezer na začátku/konci):
Kód: [Vybrat]
sloupec2
"sloupec2"
sloupec2

'sloupec2'
sloupec2

Výstup sed & $NF (bez mezer na začátku/konci):
Kód: [Vybrat]
sloupec2
"sloupec2"
sloupec2
sloupec2
'sloupec2'
sloupec2
92
Programování / Re:Sloučení více souborů
« Poslední příspěvek od jahelka kdy 03. 04. 2020, 16:22:24 »
Zvláštní koníček :), zkus něco jako:
for soubor in *.txt; do (cat "${soubor}"; echo) >> výstup.txt; done

Platí pro soubory v aktuální složce a příponou *.txt. Echo přidává novej řádek na konec každýho vstupního souboru. Jestli jsou v tý jediný složce soubory s různou příponou (nebo bez), ALE nic jinýho, místo '*.txt' použij jen '*'.

Děkuji za radu. Nakonec jsem sestavil téměř totožný příkaz ještě před touto odpovědí (pořád mi to nedalo, ale dělal jsem to asi tři hodiny):
for f in *.txt;  do (cat "${f}"; echo) >> vystup.txt; done

Poté jsem zjistil, že sort i uniq nemají rádi čínskou kaligrafii a zanáší chybu, tak to už jsem taktéž vyřešil přes awk, ale narazil jsem na poslední problém a jestli mohu poprosit ještě jednou o radu. To už je na mě moc.

Výstup je nyní
něco1:něco2
nebo
něco1;něco2

A já bych potřeboval vykopírovat každý řádek bez sloupečku něco1 a bez středníku a dvojtečky. Pochopitelně v řádku pak mohou být i další dvojtečky a středníky (ty už jsou součástí něco2). Navíc aby výstup byl jen takto:
něco2
něco2
něco2

A vzhledem k 60GB souboru se může stát, že tam třeba středník nebo dvojtečka nemusí být vůbec. V tomto případě by se řádek měl považovat rovnou za něco2. A i zde platí zachování kódování i znakových sad. Jak říkám, toto už je na mě příliš podmínek. Děkuji chytrým hlavám!
93
O tomto fóru / Re:Fórum dostalo nový kabát
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 03. 04. 2020, 12:03:27 »
Jo, jen jsem přidal takovou srandičku, kterou jiný fóra pravděpodobně nemaj:

;D 8pt
;D 12pt
;D 16pt
;D 24pt
;D 32pt
(pt = velikost písma)

Prostě a jednoduše, smajly teď berou velikost textu :D

Bohužel, protože fórum používá pro text rozměry v pt (1/72" @ 96dpi), na mobilech se písmo jeví menší jak na PC. Proto používejte jednotku 'em', kde 1em je aktuální velikost písma, 0.5em je poloviční a 2em dvojnásobná.
94
O tomto fóru / Re:Fórum dostalo nový kabát
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 03. 04. 2020, 10:10:19 »
Buď se přetvařuješ, nebo jsi chlastal ředidlo :D
Ještě to není hotový, furt na tom makám, ale nechci Tě otravovat, abys každej den dělal aktualizaci, i když v tý další jsou opravy spousty chyb. Furt je co ladit, fórum je dost komplexní, sadu úprav prohlížím na mnoha různejch stránkách fóra jak na PC (včetně "mobilního" zobrazení), tak i na mobilu samotným, na PC i v mobilu na 2 prohlížečích. Proto to trvá jak psovi sraní, nechci nic odbejt.

Nedělal jsem nic takovýho dlouhejch 7 let, takže se divím, že si z CSS dost pamatuju a že můj kód dokáže uspokojit i W3C CSS validátor (u HTML5 validátoru to hází pár varování ohledně zastaralostí v kódu fóra samotnýho, ale žádnou chybu). No a o responzivitě jsem se dozvěděl až od Petra Krčmáře, extra zobrazení pro mobily mě nijak předtím nezajímalo, dělám to poprvý a, protože nechci odjinud kopírovat, od píky, kvůli čemuž se dost peru s nedokonalejma definicema měr v CSS. Proto jsem rozjel anketu abych se dozvěděl, jak na čem fórum vypadá.
95
Návrhy a připomínky / Jak se vám fórum se vzhledem <I/O> zobrazuje?
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 03. 04. 2020, 09:54:52 »
Složitá situace pro vývoj. Máme tady zařízení s velkým i malým zobrazovátkem s velkým i malým dpi (jemností zobrazovacích bodů) a máme tady konsorcium W3C, který sice vychrlilo kvantum dýlkových jednotek pro určení rozměrů objektů webový stránky, třeba písma, ale je to těžký, když se například milimetr (centimetr, palec aj.) odvíjí nikoliv od fyzickýho rozlišení displeje, ale od fixního rozlišení 96dpi, takže se takovej centimetr, když si zvolím, na mým monitoru s 94dpi zobrazí jako 1.02cm (skoro přesně), ale na mobilu s rozlišením 400dpi jako 0.24cm. A když někdo má na starým stroji na 19" monitoru rozlišení jen 640×512 (5:4), pak má z centimetru 2.2cm, jinak řečeno, když zvolím nějakou velikost písma, na mobilu a na dalších zařízeních s prťavoučkým pixelem (a ještě k tomu kolikrát nečtvercovým), písmo nebude čitelný, zato na monitorech s VGA rozlišením bude obrovský. Nevím, kde soudruzi z NDR udělali chybu, ale prohlížeče už pěknou řádku let znaj jak rozměry svýho okna i celý obrazovky v pixelech, tak i rozlišení monitoru v DPI, z čehož se daj dopočítat fyzický rozměry v mm/cm/"/….
Nějak jsem ty rozměry v rámci možností nadefinoval, aby se mi zobrazovala stránka dobře jak na 24" FHD monitoru, tak i na 5" shitphonu s HD rozlišením (720×1280, cca 280dpi), ale víc zobrazovátek, teda ještě krom televize, nemám. Ale vy jo. A proto vás prosím, nějak se mi k tomu vyjádřete a ideálně k tomu napište, o jaký zařízení, jeho výrobce a model se jedná (nebo parametry, pokud znáte), a jak to na nich funguje.
Jde mi o to, aby se vám s fórem pracovalo co nejlíp.
Ď
96
Programování / Re:Sloučení více souborů
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 02. 04. 2020, 21:51:53 »
Zvláštní koníček :), zkus něco jako:
for soubor in *.txt; do (cat "${soubor}"; echo) >> výstup.txt; done

Platí pro soubory v aktuální složce a příponou *.txt. Echo přidává novej řádek na konec každýho vstupního souboru. Jestli jsou v tý jediný složce soubory s různou příponou (nebo bez), ALE nic jinýho, místo '*.txt' použij jen '*'.
97
O tomto fóru / Re:Fórum dostalo nový kabát
« Poslední příspěvek od Ota Trkola kdy 02. 04. 2020, 16:10:24 »
Romane, je to krásný. Sice mi trvalo dost dlouho tě do toho uvrtat a přemluvit, ale výsledek za to stojí. Díky  :)
98
Programování / Sloučení více souborů
« Poslední příspěvek od jahelka kdy 02. 04. 2020, 15:00:00 »
Ahoj,
pokouším se spojit různé soubory s různým kódováním (UTF-7, UTF-8, ANSI apod.) a různou znakovou sadou (vietnamština, čínština, čeština, ruština s azbukou apod.). Pomocí cat příkazu nedochází ke znehodnocení znaků, ale vždy když přechází jeden soubor za druhým, tak poslední řádek spojí s prvním. Můžete mi někdo poradit elegantní příkaz, jak spojit asi 2000 souborů do jednoho, aniž by nedošlo ke znehodnocení znakové sady a ještě tam nevznikali nesmyslné řádky při přechodu na další soubor (například nějakým vložením entru mezi přechody u jednotlivých souborů)? Pokouším se vše dělat přes terminál. Děkuji všem za radu (snad jsem to dal i do správného postu).
99
O tomto fóru / Fórum dostalo nový kabát
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 02. 04. 2020, 01:12:47 »
Po dohodě s Otou jsem se jal učunit novou vizáž fóra, jíž jsem dal název <I/O>.
Ačkoliv jako základ bylo zvoleno téma předchozí, VDW, bylo natolik překopáno, že z původního prakticky nic nezbylo, navíc je o dvě třetiny menší, s optimalizovaným kódem a používá obrázky jen v nejnutnějším případě (ikonky a smajly, na pozadí a v logu je SVG).
Nově koketuje s technologiemi HTML5 a CSS3, ale také s responzivitou (de facto extra zobrazení pro mobily a vůbec zařízení s malým displejem s vysokou hustotou pixelů na jednotku plochy - aktivuje se od rozlišení alespoň 120dpi; kdyby měl někdo lepší nápad, sem s ním), která byla napsána od píky s důrazem na dobrou čitelnost a použitelnost i u malých displejů a velkých palců.
<I/O> je stále ve fázi vývoje, desktopová verze se pouze dolaďuje, mobilní chce dotáhnout pořádněji.
Doufám, že se vám <I/O> líbí.
100
Správa a instalace softwaru / Re:Neumím terminálem spustit ani instalovat
« Poslední příspěvek od BFU kdy 01. 04. 2020, 13:23:55 »
Tak jsem to nemyslel. To co jsi mi odpověděl je spíš propagandistický obecný text ve prospěch linuxu.
Já jsem chtěl vědět:
- co konkrétně s linuxem ty osobně děláš - to co nejde ve Windows? (každodenně?)
- co konkrétně mám s linuxem dělat já jako běžný začátečník? (každodenně?)
- co konkrátně dělá s linuxem tvůj kamarád č. 1, č. 2, č. 3, ....? (každodenně?)
Stran: 1 ... 8 9 [10]