Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Gajdůšek

Stran: 1 2 [3] 4
31
A ještě aspoň kapitolu 5, kde se popisují další problémy ve Wheezy.
Chtěl bych dodat, že je (bohužel) běžné uzavírání neopravených RC chyb přidáním poznámky o problému a work aroundu do releasenotes.

Vlastně je vhodné to přečíst celé :) Není to dlouhý dokument.

32
Vše je v release notes, které by si měl přečíst každý, kdo aktualizuje:
http://www.debian.org/releases/wheezy/releasenotes

Alespoň tedy kapitolu o upgrade ze squeeze, kde jsou popsané i možné problémy.

33
Všeobecná podpora / Re: PHP 5.4.4-14
« kdy: 22. 06. 2013, 00:51:30 »
Pro jeden soubor je limitující upload_max_filesize.
Pro celý post request je limitující post_max_size, tzn. součet velikostí všech nahrávaných souborů v jednom postu + nějaká režie.

Pokud aplikace nahrává soubory po jednom, tak post_max_size může být stejný jako upload_max_filesize (a nějaká ta režie).

Jestli jsou ty soubory uřízlé na 1MB, tak to vypadá na limit post_max_size.

34
Všeobecná podpora / Re: PHP 5.4.4-14
« kdy: 16. 06. 2013, 16:31:00 »
Sleduj /var/log/apache2/error.log a oprav případně chyby v kódu. Chyby, kterých jsem si všiml, jsou způsobené tím, že kód volá nějaká funkce (např. fsockopen()), kterým předává parametry referencí. Odstraň znak & před parametry.

Jinak nemám shoutcast server, přítomnou binárku sc_serv jsem odstranil - prostě proto, že si to nemůžu k sobě nainstalovat (a navíc je 32bit). Zdrojové kódy k ní jsem přibalené nenašel. S chybami v PHP skriptech ti poradím, pokud ale nemáš zprovozněný shoutcast server, tak to poradit neumím.

35
Všeobecná podpora / Re: PHP 5.4.4-14
« kdy: 15. 06. 2013, 22:10:22 »
Na jaký problém jsi narazil? Narychlo jsem to na wheezym nainstaloval (php 5.4.4) a přihlásil se do administrace, víc jsem s tím nedělal, protože tomu nerozumím. Ale na žádný problém jsem nenarazil, kromě pár nepřesností v návodu.

36
Všeobecná podpora / Re: PHP 5.4.4-14
« kdy: 15. 06. 2013, 00:13:50 »
Nikdo ti zatím neodpověděl a já odpověď neznám. Proč chceš downgradovat php? Nešlo by opravit skripty, které přestaly fungovat nebo upravit konfiguraci php? Čeho chceš dosáhnout?

37
Všeobecná podpora / Re: upgrade problém
« kdy: 15. 06. 2013, 00:04:21 »
Citace
php5dismod: not found

Kód: [Vybrat]
$ apt-file search php5dismod
php5-common: /usr/sbin/php5dismod

Chybí balíček php5-common, na kterém závisí nainstalovaný php5-mysqlnd a jeho prerm script, takže nejde odinstalovat. Doinstaluj jeho závislosti. Nepíšeš jakou máš verzi debianu a jak jsi se do tohoto nekonzistentního stavu dostal. Proč není nainstalovaný php5-common a ostatní závsilosti?

Pusť aptitude a oprav ručně závislosti porušených balíčků - porušené balíčky vyhledává klávesa b, takto to budeš mít pod kontrolou.

Pokud php5-common nejde nainstalovat kvůli chybě v balíčku a potřebuješ odstranit php5-mysqlnd, smaž z /var/lib/dpkg/info/php5-mysqlnd.prerm řádek volající php5dismod. (A nahlaš bug report.)

38
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 12. 06. 2013, 10:44:05 »
NTFS: Prohlídl jsem si bugreport, prý pomůže odstranit příslušný řádek z fstab.
A být ve skupině fuse:
Kód: [Vybrat]
sudo adduser lucas fuse

39
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 12. 06. 2013, 08:51:23 »
Jinak pokud se odpojí a neprovede se jen "eject", tak by ta chyba měla být neškodná, a disk můžeš normálně vytáhnout.

K tomu ntfs, které jsi zmiňoval, já žádný disk s ntfs nemám, ale pamatuji si že ovladač ntfs-3g používal fuse, a neprivilegovaní uživatelé ho mohli připojit pouze s interní fuse knihovnou ntfs-3g. V debianu tohle bývalo při kompilace zakázáno a používala se systémová fuse knihovna, takže ntfs disky mohl připojovat jen root. Ale je to už několik let a podrobnosti si nepamatuji. Možná o tom něco najdeš na bugs.debian.org  Ani už nevím jestli se stále používá ntfs-3g, těch ovladačů bylo víc.

EDIT: připojování ntfs se tu řešilo ve vláknu https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=1067, příslušný bug report: http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=631504, tehdy bylo jediným řešením překompilovat ntfs-3g s --with-fuse=internal nebo ho připojovat jako root (třeba při bootu), nevím jestli se něco změnilo.

40
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 12. 06. 2013, 08:32:23 »
Ahoj,

až dneska jsem se dostal k Wheezy.

1)
Pochopil jsem to tedy tak, že disk se odpojí, ale zahlásí chybu. Pravděpodobně proto, že selže eject (metoda DriveEject na udisks). Tedy pokud klikneš pravým tlačítkem na ikonu připojeného disku a zvolíš "Vysunout", zobrazí se chyba, ale disk již připojen není - není ve výpisu mount, ale device files /dev/sdb a /dev/sdb1 jsou stále přítomny, výpis udisks --enumerate je také obsahuje, je to tak?

Pokud ano, co udělá v tento okamžik udisks --eject /dev/sdb, pokud neselže zmizí device files z /dev/?

Není mi jasná jedna věc, ale nechtěl jsem to psát, dokud jsem to nemohl ověřit na wheezy. Ten disk se ti skutečně připojí ihned po vložení, nebo až tehdy, když klikneš na jeho ikonku? Vzhledem k tomu, že je uveden v /etc/fstab a v mount mu chybí helper, tak si myslím, že se automaticky nepřipojuje. Ale to by nemělo mít na odpojování vliv. Každopádně bych vyzkoušel ho odstranit z /etc/fstab... sice to asi nepomůže, ale zkusil bych to proto, že se změní mountpoint, který si vytvoří po připojení, a sníží se pravděpodobnost, že s ním manipuluje ještě něco jiného (?)

Všechny příkazy spouštěj z terminálu v rámci sezení XFCE a normálně pod svým uživatelem.

2)  Co ukáže (je jedno kdy to pustíš)
Kód: [Vybrat]
pkaction --action-id org.freedesktop.udisks.drive-eject --verbose

3) Co po připojení disku ukáže
Kód: [Vybrat]
udisks --dump

4) Co po připojení disku ukáže
Kód: [Vybrat]
PID=$$; sudo bash -c "pkcheck --process $PID --action-id org.freedesktop.udisks.drive-eject --detail device /org/freedesktop/UDisks/devices/sdb1; echo $?"
5) Odpojí tohle po připojení disku bez chyby oddíl a provede se i eject (zmizí soubory /dev/sdb* ?
Kód: [Vybrat]
udisks --unmount /dev/sdb1
udisks --eject /dev/sdb

6) Před připojením konektoru do USB, spusť udisks --monitor-detail a pošli výpis, třeba to ale nebude nutné a chybu odhalí předchozí body.

Hodně štěstí.

41
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 08. 06. 2013, 15:35:34 »
Ten dbus-monitor jsem myslel pustit po uživatelem lucas a behěm toho, co je puštěn připojit disk. Mělo by tam toho být víc. Předtím zabij tracker, aby nezahlcoval výpis.

Jinak mi podle toho, co jsi napsal, přijde vše v pořádku.

Ten disk nejde odpojit pomocí umount pod uživatelem lucas, jen pod rootem?

Jinak jestli se správně použil pro připojení udisks, tak si můžeš zkusit povolit odpojování (nesystémových) disků, které připojil jiný uživatel takto:

Vytvořit v /etc/polkit-1/localauthority/50-local.d/ třeba soubor
70umount.pkla a do něho přidat

Kód: [Vybrat]
[org.freedesktop.udisks.filesystem-unmount-others]
Identity=unix-user:lucas
Action=org.freedesktop.udisks.filesystem-unmount-others
ResultAny=auth_admin
ResultInactive=auth_admin
ResultActive=yes

42
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 08. 06. 2013, 08:50:59 »
Citace
/dev/sdb1       /media/usb0     auto    rw,user,noauto  0       0

Já bych to dal z fstab úplně pryč. Pokud ti nevadí, že se asi změní mountpoint.

43
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 08. 06. 2013, 08:22:34 »
Tak to vypadá, že xfce4-mount-plugin nepoužíváš..... Vypadá nějak takhle: http://s12.postimg.org/flj0x1309/xfce4_mount_plugin.jpg

Citace
/dev/sdb1 /media/usb0 vfat rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid
Ta řádka z "mount" není úplná, budou tam důležité volby, například jaké je uid a jestli byl pro připojení použité udisks/udisks2.

O automatické připojování, jak ho popisuješ, se stará thunar-volman.  Ten používá GIO (z GLib), a to by mělo používat GVFS. Zkontroluj, že je nainstalovaný balík gvfs. GVFS obsahuje řadu "monitorů" disků, defakto wrapperů kolem knihoven umožňujících práci s disky, slouží i pro připojování a odpojování. Který monitor je použitý závisí na verzi. V unstable to je  udisks2, ve wheezy by to asi měl být gdu (používající knihovnu libgdu0 z gnome-disk-utility, která použije udisks). Ještě předtím to byl asi hal.

O odpojování se stará samotný thunar, ovšem opět použije GIO, takže to opět jde přes GVFS, a měl tudíž se použije stejný řetězec, jinak disk asi neodpojí. Například pokud disk připojíš pomocí udisks, neodpojíš ho pomocí udisks2. Do toho všeho se míchá ještě policykit.

Balík gvfs závisí na všem potřebném, snad ještě zkontroluj policykit-gnome-1.

Takže:
1) Jaký Debian používáš?
2) Vlož znovu výpis z mount.
3) Je nainstalovaný gvfs, policykit-gnome-1, udisks2 nebo udisks ?
4) Vlož výpis dbus-monitor při připojení disku do USB, zjistíš jaký monitor se používá. Předtím radši zabij tracker, je upovídaný.
Kód: [Vybrat]
pkill -u $UID tracker

44
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 07. 06. 2013, 17:39:02 »
Podíval jsem se zběžně na ten plugin:

1) Disky hledá v /etc/fstab a v /etc/mtab, tzn., že aby se disk zobrazil musí být buď již připojený, nebo uveden v /etc/fstab.
Takže by jsi měl zkontrolovat, jestli v /etc/fstab je  uveden a pokud ano, s jakými volbami. Pokud se např. připojuje při startu (připojuje ho root) je tam nutná volba "users", abys ho mohl ty odpojit. Pokud je tam volba noauto, měla by stačit volba user - pokud ho ty připojíš, jen ty ho můžeš odpojit.

2) Připojuje ho něco jiného, musíš zjistit co.

3) V nastavení xfce4-mount-plugin se dají nastavit programy pro připojení i odpojení, zkontroloval bych to taky.

45
Všeobecná podpora / Re: Problém s unmount USB zariadení
« kdy: 07. 06. 2013, 17:22:04 »
Ahoj,

pokud vím, tak xfce4-mount-plugin disky samo nepřipojuje, musíš kliknout na ikonku. Takže je možné, že disk přípojilo něco jiného (udisks?) nebo dokonec jiný uživatel?

Jaký je obsah /etc/fstab?
Co vypíše
Kód: [Vybrat]
mount, když je disk připojený?

Stran: 1 2 [3] 4