Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Blažíček

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle
« kdy: 01. 08. 2019, 14:09:10 »
Díky moc, já chtěl skutečně potvrdit nutnost ruční přípravy a kompilace jádra, asi se nějak neúplně vyjadřuju. Já jsem si tím téměř jist a přijde mi to logický, protože linux jádro je monolit, nedotahuje zvlášť mikrojádra. Jen jsem to chtěl potvrdit, ale už dám pokoj.  ;D
Pokud jde o ovladač přímo od NVidia, nikoli už zařazený do repository, jak jsem včera psal, kdysi jsem s tím mohutně experimentoval, takže samozřejmě boot do konzole bez zavedení X, o to nejde, upřímně pokud si vzpomínám, největší patálii jsem měl potlačit Nouveau ovladač - pořád mi ten NVidia instalátor hlásil chybu, že je již zaveden Nouveau driver - zkoušel jsem různý název a obsah blacklist souboru v modprobe.d - to se všechno zdařilo, ale pak zřejmě problém se závislostmi - a já to potom vzdal.
Čili pro tu kompilaci jádra je bezpodmínečně nutno použít nejnovější originál ovladač, protože i ten nejnovější balík z repository bude zastaralej - tak jsi to předpokládám myslel.
Takhle přiškrceně samosebou v současné době funguju - vždycky po instalaci systému a grafiky dám hold na ovladač a při aktualizaci zůstává při starém 8 souborů. Mám nainstalováno jádro 5.2.5, ale bootuju do 4.16.8. Proto to musím vyřešit. Že by pakovací tým do některé novější verze jádra zařadil prémiově deprecated ovladače je asi nesmysl, že... (něco jako RETRO týden v Lidlu)
Nové železo mě zas tak nezajímá, já miluju linux mimo jiné proto, že se přizpůsobí a nepožaduje to po uživateli.

2
Hardware / Re:Re:Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle
« kdy: 31. 07. 2019, 23:23:24 »
Tak s instalátorem od NVidia jsem ještě nikdy neuspěl, vůbec první úspěch s proprietárním NV ovladačem jsem zaznamenal s nějakou Ubuntu mutací (Xubuntu), v roce 2010 jsem se natrvalo vrátil k Debianu - a od té doby to nějak všechno chodilo, dokonce ASUS noťas s Optimus kartou mi pomocí bumblebee chodil přímo ukázkově - až loni jsem narazil na problém se staršíma grafikama, takový ty řeči, že to běhá krásně s Nouveau driverem - to bohužel není pravda. Když jsem sousedovi dával čistou instalaci Buster a při scrollování stránky v Chrome to blikalo, sekal se obraz... To fakt nemá cenu.
Nicméně nemám stále potvrzenou jednu věc:
Pokud potřebný ovladač uvidím v repu, např.:
Kód: [Vybrat]
apt-cache policy nvidia-legacy-304xx-driverzjistím, že v pohodě existuje kandidát. Vypíšu závislosti
Kód: [Vybrat]
apt-cache depends nvidia-legacy-304xx-drivera zjistím, že bez problémů. Ovšem přepnu-li na vyšší jádro, vyhučí to na závislosti. Čili nemám jinou možnost, než nastudovat kompilaci jádra a jádro zkompilovat s přidaným balíkem (ovladač + závislosti). Je to tak?
Dík...
(Doufám, že nespamuju...)

3
Hardware / Re:Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle
« kdy: 31. 07. 2019, 17:12:26 »
Ahoj vespolek,
mám dotaz ohledně starší grafiky, konkrétně GeForce 6150SE, tyto karty (myslím že řada GF 8xxx a nižší) byly označeny jako deprecated, s tím, že jsou oficiálně podporovány do verze 9. To sedí, v Debian Stretch lze bez problémů nainstalovat. Ovšem ono vlastně záleží na jádru. Já se přiznám, že jsem po dlouhém váhání přešel na Siduction (mimochodem, nejen že to není FrankenDebian pokus, ale skvělá a udržovaná distribuce) - a poslední verze jádra, u které jsem byl úspěšný je 4.16.8, čili potvrdíte mi, že abych nainstaloval starší grafiku u novější verze, je potřeba ovladače ručně přidat a zkompilovat ?
Díky.

Přesunuto. Nepatří mezi návody.
RH

4
Dobry večer,,
mohl by nekdo popsat jak správně postupoval a nainstalovat u hybridních karet s intel/Nvidia  Bumblebee primus včetně ovladače karet moc diky.
Bumblebee - mám ověřeno i z jiných distribucí.

Stran: [1]