Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - plastique

Stran: [1]
1
Já vždycky uspávám pomocí vlastního skriptu a v něm si zavolám xscreensaver-command -lock a až pak pm-suspend.

Jo, to je ono, dík.

Oto, to bude opravdu jen zkratka na nějakou akci, která funguje jen v GNOME.

2
Nazdar,

používám Wheezyho a Xfce. Když počítač uspím, nezamkne se předtím obrazovka, takže po probuzení (stačí stisknout klávesu) je hned ready.  Přepínač Správce napájení | Rozšířené | Uzamknout obrazovku při přechodu do režimu spánku nebo hibernace je aktivní.

Jsou na to nějaké bugreporty, jen jsem nenašel řešení. Nemáte nějaký nápad, jak zamčít obrazovku před uspáním?3
Tak doplním řešení. Problém spočíval v tom, že pro starý radeon, který tam je, byly instalované oba moduly (radeon i fglrx - nevím jak to). Radeon byl sice na blacklistu, ale stejně se stihl načíst - nicméně Xorg hlásil nějakou chybu verze a chcípl. Po manuálním spuštění (viz výše) vše jelo ok. Odinstaloval jsem tedy fglrx a teď už všechno běží normálně.

Chyba:
(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed because of a version mismatch.
[dri] This chipset requires a kernel module version of 1.17.0,
[dri] but the kernel reports a version of 2.16.0.[dri] Make sure your module is loaded prior to starting X, and
[dri] that this driver was built with support for KMS.
[dri] Aborting.

4
Dík, zkusím. Tento router starý krám není, není můj, takže ho vyměnit nemůžu. Uvidím, jestli se něco změní s jiným driverem.

5
Mně na desktopu po startu nenajel a od té doby to marně řeším. Na notebooku, který jsem instaloval paralelně, to funguje v pořádku. Takové nejasnosti nemám rád. :-)

6
Ahoj,

mám HP Mini, Wheezy. Po instalaci fungovala také wifi (mně doma), ovšem u sestry se nepřipojila. Reinstaloval jsem driver, použil broadcom-sta, doma mi to funguje, u sestry ani ťuk. Strávil jsem dvě hodiny sledováním logů na routeru i v notebooku. Jediná chyba, které se objevovala, byla ve smyslu, že "wpa_supplicant authentization failed, error <none>" (bez jasného sdělení).

Můj starý Lenovo R400 s chipsetem Intel nemá žádný problém. Poradíte, jak se s tím popasovat?  Předpokládám, že to bude nastavením routeru, ale už jsem vyčerpal nápady.

dík

7
Zdar,

na desktopu mi po startu nenabíhá LightDM, ačkoliv je v /etc/inittab default runlevel 2 a ověřil jsem pomocí update-rc.d, že se LightDM po startu má spustit. Řeším to tak, že ho ručně restartnu - hned naběhne a pak je to ok. Nenašel jsem v syslogu žádné chyby a nenapadá mě příčina.

Na notebooku mám stejnou konfiguraci systému a tam to funguje v pořádku.

Nemáte někdo podobný zážitek?

Stran: [1]