Debian x Ubuntu

Založil Xgamer, 13. 02. 2009, 15:11:44

Předchozí téma - Další téma

Visterius

Uznávám, byla to pitomost. Ale opravdu, když jsem to udělal kdysi u opensuse, žádný problém nebyl a grub zmizel.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Petr Slunský

Když sis GRUB pokazil v ubuntu, tak se dá taky v ubuntu opravit. Možná, že to nenapíšu přesně (píšu z paměti), ale bootneš z CD do ubuntu, namontuješ HDisk třeba sudo mount /dev/sda1 /mnt, a z konsole nainstaluješ grub na disk znova sudo grub-install --root-directory=/mnt /dev/sda1.

Reboot a vše by mělo o5 fungovat.
Debian

Visterius

Kubuntu jsem tam vracel, i z jiných důvodů, ale díky - časem o použiju.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

yerry

#18
Zdar, nahodou som objavil toto forum, tak sa pripojim. Doteraz som nepochopil, preco je Debian "unstable" (Sid) unstable, (teda v preklade nestabilny) stabilnejsi ako stable *buntu. Ked je nieco nestabilne, tak to nech je to sakra nestabilne a naopak. Dufam ze mi niekto tuto syzifovsku otazku z tu pritomnych objasni. :D

Pytam sa preto, ze uz 3. mesiac bezim na Lennym unstable, teda Lennyho som instaloval este pred jeho oficialnym vydanim a ziadnu nestabilitu som nezaznamenal, teda az minule na problem s mime v Gnome, kedy bolo potrebne downgradovat balicek shared-mime-info na veziu z testing.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

premet

Mě se nelíbí jak tu někteří vás Ubuntu odsuzuje, když většina z vás ho stejně používala a jak jste byli před tím spokojení než jste poznali Debian a pár lidí řeklo jak je super. Taky se nedivte, že je Debian stabilnější, když zařazení nových balíčků je ohodně opatrnější než u jiných distribucí. Proto bych si asi už Debian na Desktop nedal, já mám rád třeba aktuální věci i kdyby mi vše fungovalo tak si stejně chci nainstalovat novější verzi. Když jsem měl Lennyho a vyšlo nový Gnome tak ani po měsíci nebylo v Unstable ani Experimental repozitářích. Navíc zas nějaký obrovský rozdíl mezi Ubuntu a Debianem není, Ubuntu má navíc pár věcí a usnadnění, kde máte možnost si to odklikat než nastavit přes příkazy a je přiblíženo více lidem, takže pro začátečníky budu asi stále doporučovat Ubuntu. Jako určitě je Debian dobrá distribuce to neříkám, ale myslím, že pár zdejších lidí má Debian jen kvůli tomu, že poslední dobou je to jako by trend a být "IN" mít Debian.
Fedora 10 - 64-bit

Xgamer

No moja volba je už určite debian. A hlavne preto že si možem system vystavat pekne podla seba, a na to treba čas,kt. momentálne nemám(bližiaca sa maturita) ... a k tomu že sa tu odsudzuje ubuntu no nečuduj sa toto je debian forum:D a ubuntu je dost zabugované, ked som ho použival asi mesiac z ničoho nič začali aplikácie padat,or ani nebehli... to už je ako vista a to nepotrebujem:D
Scio me nihil scire.

airlive

#21
Neřekl bych,že *buntu je špatné.Spousta tváří co zde na fóru je,na něm byla nebo i začínala.Já také a nestydím se za to.
Není správné hanit jakékoli distro jelikož je to pořád Linux.Myslím,že nám jde o to Linux jako takový používat a dále šířit.Nebuďme jako ti majitelé většinového os kteří razí zásadu → proti všem  ;)

Icewolf

Díky Ubuntu jsem měl celkem bezbolestný přechod na Linux takže za to jsem mu rozhodně vděčnej. Ale po čase mě u něj docela začala štvát jeho lenost a taky jsem se setkal s nějakým tím bugem (ale nic neúnosnýho). Tak jsem zkusil Debiana a už u něj zůstanu (rychlost i stabilita výborná). Myslím si že každý distro tu má rozhodně svoje místo.
Debian Testing
Intel Celeron CPU 2,66Ghz; GPU nVidia [Geforce 6600]; 2 GB RAM

ViPEr*CZ*

No já už asi debian...  ::)

PS: to je prča jak u Vojty je začátečník  ;D ;D ;D