Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - Jan Skořepa

#76
K3B taky považuju za nejlepší vypalovací program, ale nechtěl jsem si do GNOME tahat spoustu KDE knihoven (ze samého důvodu nepoužívám výborný Krusader, ale průměrný Gnome Commander).
#77
Tento příkaz taky znám (a funguje), spíš jde o to, že nefunguje to přes menu. Ani v Braseru kopírovat CD/DVD nejde, i když to kdysi šlo. Ale teď už to je nějaké rozbité. :(
#78
Citace od: Roman Horník kdy 22. 03. 2010, 18:22:58
Ale chlapi, riskovat se musí, bez toho bych ještě byl u Woknouzu ;)
To sice možná ano, ale tohle mi u mě už připadá spíš na hazard. Prostě co funguje, v tom se nešťourat. ;D
#79
Citace od: otas.pe kdy 22. 03. 2010, 16:47:37
Honzo, radši se v tom zbytečně nevrtej, víš jak to pak dopadá... ;D Pár instalací jsme už dělali, že.. :D
Přesně tak. ;) Nechci reinstalovat s tím, že mi zase nepůjde tiskárna nebo bluetooth.
#80
Asi 3 odkazy. Ale už se mi v tom nechce vrtat kvůli pár MB RAM - díky ale za snahu. :)
#81
Citace od: Roman Horník kdy 21. 03. 2010, 15:35:10
V tom případě Tě potěším, UTFG! ;)
Tak jsem to zkusil. Bohužel PC mi nenaběhl ani do terminálu. :( Takže jsem musel použít LiveCD Ubuntu, vymazal .bash_profile, nabootoval do terminálu, spustil gdm a v BUMu ho zase povolil. Hold přežiju to. ;)
#82
Protože jsem jediný uživatel PC, mám nastaveno automatické přihlašování, proto jsem chtěl vědět, jak to s tím je. ;)
#83
Citace od: Roman Horník kdy 21. 03. 2010, 08:15:01
Tak ono záleží, jak jseš k síti připojenej, já třeba NM vůbec nepotřebuju (5GHz WiFi přes LAN, pevná, veřejná IP). Ale i tak by Ti to mělo jít bez NM, bohužel nevím, jak to ošéfovat, napiš, jak to máš připojený, snad Ti někdo poradí.
Mimochodem- pokud máš jen jedno DE, tzn. GNOME, nepotřebuješ ani GDM, můžeš se přihlašovat přímo v konzoli. Jak? Dej GDM do kytek, nainstaluj si startx, v houmu si vytvoř soubor .bash_profile a do něj písni:
if [ "$(echo $(who am i)|awk '{print $2}')" = "tty1" ]; then startx; logout; fi
... a ulož to. To samý můžeš dát do houmů i ostatních uživatelů, z praktickýho důvodu ne pro roota (kdyby se tam něco pokakalo; jinak stačí spustit startx).

Za další, kolik potřebuješ konzolí (ttyx)? Já jen 2, tak proč jich mít 6?
... jasný, ušetříš tím tak 4-5 MiB, ale start bude o trochu rychlejší.
Díky, konzole jsem redukoval na 2. Síť mám přes pevnou linku (kabel) - když vypnu ten NM, tak nešel ani ping - po zapnutí to fungovalo.

S tím GDM vs. startx nevím, jestli by to automatické přihlašování do grafického prostředí fungovalo. Nebo budu muset napsat v terminálu přihlašovací jméno a heslo a potom dát startx, aby mi naběhlo? Díky.
#84
Díky za radu. Nainstaloval jsem si BUM a povypínal HAL, NetworkManager, Timidity a Anacron. WPA supplicant jsem v BUMu nenašel. Když jsem dal restartovat PC, vše naběhlo (podle bootchartu boot za 9 sekund, spotřeba RAM po startu 69 MB), ale nešel mi Internet. Takže jsem zase zapnul NetworkManager - zřejmě bude nutné ho mít spuštěný, nevím. Ale zlepšení tady taky trochu je - podle bootchartu boot za 10 sekund, spotřeba RAM po startu 73 MB. 8) (Před instalací BUM jsem měl podle bootchartu boot za 11 sekund, spotřeba RAM po startu 85 MB.)
#85
Děkuju za tipy. Concurrency a GRUB jsem si opravil, ale změna v rychlosti se neprojevila (čas je pořád 11 s). Bluetooth jsem v Aplikacích spouštěných po startu vypnul, ostatní jsem tam nenašel - kde se to prosím dá vypnout? Díky moc.
#86
Citace od: Roman Horník kdy 03. 03. 2010, 18:57:16
Citace od: Jan Skořepa kdy 02. 03. 2010, 06:38:42
Zdravím vespolek, mně to bootuje za 11 sekund. 8)

To je krásný i přesto, že Ti tam startuje poměrně dost služeb :)

A která služba by se mohla vyřadit, že tam je zbytečná?
#87
Volná diskuze / Re: Vaše okolí vs. Linux
20. 03. 2010, 11:13:50
Na linux (Ubuntu) jsem zlákal asi 5 lidí - mají ho s Windows jako dualboot nebo přes wubi. U některých nevím, jestli ho používají, u asi 2-3 vím, že ano. Jeden z nich má linux proto, kdyby mu Windows oznámily, že je má nelegálně (z toho důvodu jsem mu při přeinstalaci PC tam ten linux hodil). :)
#88
Měl jsem problémy s asociacemi souborů v Gnome Commanderu. Nešly mi změnit, tj. například MP3 se mi stále otevíraly v Audacity, ale já jsem je chtěl otevírat v Audacious. Hledal jsem na internetu, ale nic použitelného jsem nenašel. Potom mě inspiroval Ota Trkola, který mi poradil, jak se to dělá u položky Místa (přes Vlastnosti, protože Otevřít s... mi nefungovalo).

Našel jsem, že asociace souborů jsou zapsané v konfiguračním souboru /usr/share/applications/mimeinfo.cache. Zde jsem si vyhledal slovo audacity a zjistil jsem, že u příslušných typů souborů, kde se standardně spouští po poklepání myší, se vyskytuje na prvním místě. Zkusil jsem tedy ho prohodit s audacious2 (které bylo až na třetím místě), a ono už to fungovalo!

Takže tady je návod:

1. Jako root si otevřeme v textovém editoru (například gedit) soubor /usr/share/applications/mimeinfo.cache.
2. Vyhledáme si typ asociace (například audio/x-mp3).
3. Aplikaci (například audacious2.desktop), kterou chtete spouštět při poklepání myší, umístíme na první místo v seznamu.
4. Uložíme změny.

V mém případě příslušný řádek vypadal takto:
audio/x-mp3=audacious2.desktop;audacity.desktop;smplayer.desktop;

Potom už by to mělo fungovat. Doufám, že tento návod pomůže i dalším, kdo budou potřebovat měnit nastavení asociací souborů. :)

#89
Já jich mám 1119. (Po instalaci jen toho, co potřebuji.) :)
#90
Zdravím vespolek, mně to bootuje za 11 sekund. 8)