Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - Jan Skořepa

#31
Nevím, co tím přesně myslíte. Po vybrání OS v GRUBu (buď "normální", nebo "recovery" režim Debianu) ještě několik výpisů vyjede, potom zčerná obrazovka a nic (nebliká kurzor). Také nejde přepnout do konzole přes Ctrl+Alt+Fx. Myslím, že to jako "skrytě naběhne", ale není nic poznat (harddisk chvíli chroustá, potom přestane - tj. myslím, že se "zobrazilo" logovací okno v terminálu a čeká to na zadání údajů).

Mám dojem, že je to asi grafikou, ale jistý si nejsem. Na tom samém stroji mi předtím běžel Debian Sid, ale chtěl jsem kvůli vyšší stabilitě Wheezyho. Nevím, co dalšího zkusit, jestli by třeba stačilo jen nabootovat přes flashku a něco změnit v nějakém konfiguračním souboru na disku, nebo jestli něco v parametrech grubu...

Děkuju za reakce.
#32
Dobrý den,

mám stejný problém. Po nainstalování Debianu Wheezy (7.3) z NetInstall CD se mi po zvolení Debianu v GRUBu začne načítat pár řádků, potom zčerná obrazovka a dál už nic (ani kurzor, ani možnost přepnutí do jiné konzole). Zkusil jsem recovery režim, ale to samé.

Nemáte prosím radu nebo tip, co s tím? Moc díky.
#33
Dobrý návod. :)

Ještě do něj přidat k části Získání a instalace Mate na konec příkazů následující řádek:

apt-get install mate-archive-keyring
#34
Super, moc díky, taky mi to pomohlo. Zkusil jsem si to a funguje to. :)

Kdysi už jsem to před několika lety už zkoušel, fungovalo to, ale s tím problémem, že po spuštění počítače to číslice psalo, ale numlocková dioda nesvítila. Po stisknutí NumLock tlačítka se dioda rozsvítila, ale zase to nepsalo číslice. Prostě to bylo "obráceně". Tak jsem do dneska opět zkusil a už to funguje tak, jak má, tj. zapíná se to automaticky po startu a číslice to píše, jen když svítí numlocková dioda. :)

Jen podotýkám, že marp by si měl do toho "svého" návodu dopřipsat, že je potřeba mít nainstalovanou aplikaci numlockx, aby to měl kompletní. :)
#35
Mechaniku mám DVDRW/RAM Sony Optiarc AD-7261S LS. Před pár dny jsem ale aktualizoval systém, aktualizovalo se i jádro na verzi 3.12, a ejhle, už mi K3b detekuje jak DVD-RW, tak i všechna CD-RW. Takže už je to v pořádku. Ale stejně mi vadí, že po některých aktualizacích přestává fungovat něco, co předtím fungovalo bez problémů. Divím se, že to víc nevyzkouší. Člověk aby se po každé aktualizaci bál, že mu něco funkčního přestane fungovat, ale zjistí to těsně před tím, až to bude nutně potřebovat. ;)
#36
Taky jsem dřív používal Brasero, ale to mě občas zlobilo s vypalováním. Nyní používám K3b a je to vše bez problémů. Navíc umí tento program i ripovat audio CD (převod CDA na MP3). :)

Co se týče vypalování, tak mám ale jeden problém. Když chci něco vypálit na DVD, tak program (K3b i Brasero) DVD médium detekuje, ale když ho chci vypálit na CD, tak CD médium nevidí (píše mi, abych vložil jiný nebo prázdný disk). Jedná se o přepisovací disky (RW).

Nevíte prosím, v čem by mohlo být řešení? Díky za odpovědi. :)
#37
Všeobecná podpora / Re: boot systemu...
29. 08. 2013, 22:51:00
přesně tak - řešením je nainstalovat aplikaci plymouth :)
#38
Něco jsem hledal, můžete vyzkoušet následující příkazy:

$ passwd -S sys
$ passwd -S daemon
$ passwd -S bin
$ ls -al /var/log/installer/syslog

Celkem mi to odpovídalo. :)
#39
Tak nevím, zdá se mi, že příkaz last | grep wtmp nedává asi datum reinstalace, protože dneska jsem si to zkusil a mám tam
wtmp begins Sun Jul 14 06:55:17 2013
A to je před 5 dny - což jsem nereinstaloval určitě. ;)
#40
Moc děkuju za podrobný návod, funguje to. :)

Tak to jsem moc rád, že se to povedlo.

Ještě jednou moc děkuju a přeju hezký zbytek víkendu. :)
#41
Omlouvám se, ale asi jsem vážně hloupej. ;) Díval jsem se znovu na ten článek  (příklad na přesměrování portů pomocí SSH, 1. příklad), ale přesto nechápu, jak mám to přesměrování udělat, abych se z domova (Poc1) dostal přes vnější server (Poc2) na ten vnitřní server (Poc3).

Nepodařilo se mi vymyslet příkaz, za co mám nahradit tu cestu v Krusaderu sftp://root@248.15.45.228, abych se dostal na ten vnitřní počítač 192.168.2.254, který je za ním napojený.

Mohl byste mi prosím ještě napovědět, nejlépe přímo konkrétně poradit? Moc děkuju. :)
#42
Díky, ale to není to, co hledám. Psal jsem, že se potřebuju v Krusaderu připojit na vnitřní počítač přes sftp, který je za počítačem s veřejnou IP adresou (tu IP adresu vnitřního počítače znám). Zatím se mi daří přes sftp dostat na soubory toho počítače v vnější IP adresou, ale nevím, jak se připojím dál na ten vnitřní. Díky.
#43
Zdravím a prosím o radu. :)

Potřeboval bych se připojit v Krusaderu (nebo v jiném správci souborů) ke vzdálenému počítači (serveru), abych na něj mohl kopírovat soubory. Problém je v tom, že na ten počítač (S1), kam chci ty soubory kopírovat, není připojitelný přes vnější IP adresu, ale musím se na něj dostat z jiného počítače (serveru), který tu vnější IP adresu má (S2).

Pokud chci pracovat v terminálu, není problém. Připojím se na vnější server přes veřejnou IP adresu příkazem např. ssh root@248.15.45.228. Zadám heslo a jsem na vnějším serveru S2. Na něm v terminálu zadám např. ssh 192.168.2.254 a ocitnu se na vnitřním serveru S1.

Potřeboval bych ale ten vnitřní server S1 připojit tak, abych na něj mohl rovnou ze svého PC kopírovat soubory, případně obráceně. V Krusaderu jsem se k vnějšímu serveru S2 dostal přes adresu sftp://root@248.15.45.228, ale dál už nevím, jak to udělat, abych se dostal na ten vnitřní server S1 a mohl na něm pracovat se soubory.

Věděl byste prosím někdo, jak to udělat, a dokázal mi v tom poradit?

Moc díky za jakoukoli odpověď, která pomůže, nebo tip, jak to řešit jinak. (Zatím jsem to řešil tak, že jsem to ze svého PC nakopíroval na vnější server S2, přihlásil se na něj v terminálu a z něj to překopíroval na vnitřní server S1. Je to ale zdlouhavé, byl bych raději, když by to šlo jednodušeji, třeba jedním příkazem.)
#44
Co třeba zkusit přeinstalovat LibreOffice nebo aspoň vymazat jeho nastavení v /home?
#45
Ahoj, tak to jsem moc rád, že jsem mohl pomoct. :) Přeju tedy hodně zdaru při dalších krocích s Debíkem. :)