Přechod z Ubuntu na Debian

Založil Elrus, 18. 06. 2011, 15:26:10

Předchozí téma - Další téma

Bohouš

Ja osobne jsem s driverem ath9k na svoji atherosce spokojen nebyl. Obcas pri zapnuti wifi to nechtelo zadnou sit najit. Ty tvoje problemy nejsou zalezitosti distribuce, ale ovladace. Madwifi taky neni zadna slava. Nainstaloval jsem ho dle navodu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1309072, funguje mi na Debianu Squeeze.

Madwifi taky nekdy po zapnuti nenajde site hned, resim to skriptikem
sudo modprobe -r ath_pci
sleep 1
sudo modprobe ath_pci


ath_pci pisu po pameti, myslim ze se ten driver jmenuje takto. az zapnu notes tak pokud je to blbe tak to opravim. Myslim, ze by to same mohlo zabrat i na driver ath9k
OS: Debian Wheezy

Elrus

Mňo pokud by byly problémy s wi-fi i na Debianu tak bych se zřejmě vrátil na Ubuntu, protože s tím už alespoň něco umím a nebo bych se hold ponížil k windows:D..uvidíme... držím Debianku palce, aby zvítzil:D

Elrus

Tak instalace proběhla úspěšně. Restart...nabíhá systém...černá obrazovka a na ní probíhající procesy. Pak se to zeptá na téže černé obrazovce na login.. pak na heslo... přihlásí se to a na té samé černé obrazovce to chce ještě nějakej příkaz... jakej prosím?:(

Ota Trkola

To bys měl vědět asi spíš ty a podělit se o něj s námi... :)

Elrus

Píše mi to tam informace o GNU/linux. Taková ta klasika v angličtině o tom, že je to operační systém atd... ale fakt mi to nepíše co to po mě chce:/

Ota Trkola

Nainstaluj:

$ sudo aptitude install firmware-linux-nonfree

Pak restart a mělo by to být ok.

Elrus

E: Nešlo otevřít zámkový soubor /var/lib/dpkg/lock - open (13: operace zamítnuta)   mi to vyhodilo:( a když to dám znova tak akorát změní na "...nešlo uzamknout administrační adresář..."

Elrus

ete se mě to ptá "Jste root?"

Ota Trkola

#23
Trochu se v tom ztrácím. Takže:

1) restartuj
2) přihlaš se
3) proveď to co jsem napsal.

Pak reportuj, co se stalo. Pokud to bude stejné, znamená to, že nemáš nainstalované sudo, nebo nejsi ve skupině sudo. Nicméně to vyřešíme.

Elrus

Tak jsem udělal jak jsi řekl a píše mi to to samé s otázkou na konci jako předtím "Jste root?"

Ota Trkola

#25
Cituju z odkazu, co jsem ti předložil:

Přidání uživatele do skupiny sudo:

Přihlásíme se jako uživatel root.

$ su root

Zadáme heslo uživatele root a poté postupně vložíme následující příkazy.

# aptitude install sudo
# adduser jmeno_uzivatele sudo
# reboot


Výraz "jmeno_uzivatele" zaměníme za své uživatelské jméno.

Po restartu se přihlásíme svým uživatelským jménem a heslem.

Elrus

po zadání příkazu aptitude ...  (a tak dáole:)) mi to nahodí Výměna média: Vložte disk nazvaný "Debian GNU/Linux 6.0.1a _Squeeze_ Official i386 NETINST Binary-1 20110320-15:03 do mechaniky "/media/cdrom/" a stiskěnte enter.

I když chci zadat ten další příkaz tak to nahodí to samé

Ota Trkola

Jsi připojen k síti kabelem?

Pokud ano, tak bude potřeba upravit zdroj software.

$ sudo nano /etc/apt/sources.list

Funguje? Pokud ne, tak se musíš přihlásit jako root:

$ su root

A edituj zdroje takto:

deb http://ftp.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ stable main contrib non-free


tzn, nesmí tam být nic jiného.

Elrus

Už fakt nevim jestli jsem slepej ale u všech těch příkazů mi to píše "příkaz nenalezen" :-O.

Ota Trkola

Kopíruješ doufám ty příkazy bez toho "$"...?!