KDE 4.2 po vydání Lennyho

Založil tom.i, 06. 02. 2009, 10:10:58

Předchozí téma - Další téma

tom.i

Zdravim, netsite jestli se pak KDE4.2 presune do testing vetve po vydani Lennyho? Nebo bude porad v experimentalu? Chtel bych KDE4.2 na notaskovi, ale nevim jestli si ho mam zkompilovat, nebo radeji pockat na to az Lenny vyjde.
Btw. nyni mam testing vetvu Lennyho
Diky Tom
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

Petr Krčmář

KDE 4 se do unstable (a pak i do testingu) dostanou hned po vydání Lennyho. Pokud se Ti nechce čekat, můžeš si do Lennyho nainstalovat balíčky z experimentalu a nemusíš nic kompilovat.

tom.i

Citace od: Petr Krčmář kdy 06. 02. 2009, 10:34:51
KDE 4 se do unstable (a pak i do testingu) dostanou hned po vydání Lennyho. Pokud se Ti nechce čekat, můžeš si do Lennyho nainstalovat balíčky z experimentalu a nemusíš nic kompilovat.
No to bych mohl, ale bude to celkem velkej zasah do systemu ne? Horsi bude to, ze po kazdem updatu systemu mi aptitude bude hlasit poskozene zavislosti :(
Takhle jsem to parkrat provadel s ovladaci xserver-xorg-video-radeonhd, kde byl potreba i nejonovejsi Xorg. A po instalaci z repa experimentalu a precommentovani opet na testing mi aptitude hlasil problemy se zavislostmi apod.veci.
Cili tohle bych moc nechtel zkouset. Ale pokud je snazsi zpusob...
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

Antonín Mička

No, já to z Experimentálních zdrojů instaloval a jako v pohodě... i když, já už jedu na unstable...

klusik

#4
Ahoj,

já jedu tedy také na SIDu, ale po nainstalování KDE 4.2 z experimentalu "no problem" se závislostmi, aptitude si poradil pěkně ;) Ale programy využívající QT4 všechny změnily vzhled (nejvíc mě dostalo VLC, nevím, co to využívá, ale změnilo to rozhraní).

Btw. nejvíc mi na KDE 4 vadí "jednoklik" na cokoliv ;) Ale tak naštěstí se dá (snad) přes kControl nastavit, ale s KDE nemám takové zkušenosti ;)

Zatím ahoj.

R.

Edit: Ještě poznámka; pokud používáš lennyho a chceš něco z experimentalu, bude tam spousta nesplněných závislostí, dělám to tak, že pokud mám systém s Lennym a chci něco z experimentalu, dám si tam i na chvilku do sources.list i SID a nainstaluji, pak SID odstraním. Protože expermental využíhá hromadu (skoro všechny?) závislosti právě ze SIDa. Takže pokud chceš KDE 4.2 na Lennym, přidej do /etc/apt/sources.list třeba:

src http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main
src http://ftp.cz.debian org/debian/ experimental main

Tam by snad KDE 4.2 celý měl být ;) ;)

Pak proveď: aptitude update (ne UPGRADE!!)
Pak proveď: aptitude -t experimental install kde4

a případné závislosi dořeš ;)

A máš funční KDE 4.2 ;)

R.

PS: Nakonec odstraň ze sources ten SID. No a pak zase aptitude update ;)

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

tom.i

No jasny, tak jsem to taky provadel s tou instalaci novejsiho Xorgu a radeonhd ovladace (z experimantal vetve), jenze pak kdyz jsem to vse vratil zept, tak mi po kazdym updatu hlasil aptitude ze mam konfliktni balicky.
Btw.kdyz jedete takhle na SIDovi (unstable) pada to? Ja bych ho chtel testnout, ale bojim se ze je to nejaky krizovy nebo tak :)
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

klusik

Běh na unstable: Jako takhle; není to úplně bez práce, občas se "něco" vyskytne (viz problém s xvid), ale nestěžuji si, mám velmi stabilní systém. R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Slunský

Dovolil bych si jen pár poznámek. Aktuálně používám konfiguraci sid/KDE4.2 a je to nad moje očekávání stabilní. Používám to na pracovním notebooku a všechny "pracovní aplikace", jako Kontact, Krdc a OOo jedou výborně.

KDE4 už zapudilo KControl --> nahrazen systemsettings
aptitude a aktuální verzi nahradilo upgrade --> safe-upgrade (a podle mých zkušeností je opravdu safe)

Pro tom.i:
genialita debianu je mimo jiné i v tom, že se poměrně snadno přeskakovat z větve na větev (bez ztráty kytičky) pomocí piningu.
http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/ch-apt-get.en.html
Tak jestli máš pochybnosti, dá se dočasně přejít na např. na unstable a když narazíš na problém, který bude pro tebe neřešitelný, zase downgradovat z5 na testing, popř. stable.
Jednou jsem to na jedné testovací mašině vyzkoušel (rychlý internet  výhodou) a byl jsem velmi příjemně potěšen. :)

Debian

tom.i

Ze bych ten experimental testnul, teda. Btw. KDE4.1 se prepise, ze? Cili nevznikne mi dalsi .kde4.2 adresar v /home adresari?
Cili pridat:
src http://ftp.cz.debian org/debian/ experimental main
do sources.list(u), a pak asi dist-update a dist-upgrade ze?
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

klusik

Citace od: tom.i kdy 07. 02. 2009, 17:26:00
a pak asi dist-update a dist-upgrade ze?

No, nene. Tímhle bys zaktualizoval distro.

Na experimental ale nezaktualizuješ (upgrade), protože to bys musel použít třeba aptitude -t experimental dist-upgrade. Prostě experimentalní balík on "nevidí" a instaluje z něho jen a jen tehdy, pokud ho zažádáš (přes -t experimental).

Takže třeba pokud chceš pidgina z experimentalu, dáš: aptitude (nebo apt-get) -t experimental install pidgin

Pokud chceš využít dist-upgrade, přidej si repozitář na SID třeba

deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main (contrib non-free můžeš přidat za main)

a klidně i (budeš-li něco překládat)
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main (a opět můžeš ještě contrib a non-free).

Pak dáš: aptitude update (tím ančteš ty repozitáře (seznam) z netu)
a nakonec: aptitude dist-upgrade

Možná se tě to párkrát během toho na něco zeptá (jako zachovat nastavení samby atd.), to odklikni podle tvého uvážení ;)

Hodně zdaru.

R.


P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

tom.i

Citace od: klusik kdy 07. 02. 2009, 17:31:26
Citace od: tom.i kdy 07. 02. 2009, 17:26:00
a pak asi dist-update a dist-upgrade ze?

No, nene. Tímhle bys zaktualizoval distro.

Na experimental ale nezaktualizuješ (upgrade), protože to bys musel použít třeba aptitude -t experimental dist-upgrade. Prostě experimentalní balík on "nevidí" a instaluje z něho jen a jen tehdy, pokud ho zažádáš (přes -t experimental).

Takže třeba pokud chceš pidgina z experimentalu, dáš: aptitude (nebo apt-get) -t experimental install pidgin

Pokud chceš využít dist-upgrade, přidej si repozitář na SID třeba

deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main (contrib non-free můžeš přidat za main)

a klidně i (budeš-li něco překládat)
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main (a opět můžeš ještě contrib a non-free).

Pak dáš: aptitude update (tím ančteš ty repozitáře (seznam) z netu)
a nakonec: aptitude dist-upgrade

Možná se tě to párkrát během toho na něco zeptá (jako zachovat nastavení samby atd.), to odklikni podle tvého uvážení ;)

Hodně zdaru.

R.



Jo taaaaaaaaak, hej diky. Konecne to chapu :D
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

klusik

Neni za co ;)

Jinak bacha, už se to tu řešilo; hodně balíků z experimental využívá závislosti na unstable, takže hodně věcí ti z experimentalu bez sida nepůjde ;) ;)

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

tom.i

Citace od: klusik kdy 07. 02. 2009, 19:05:04
Neni za co ;)

Jinak bacha, už se to tu řešilo; hodně balíků z experimental využívá závislosti na unstable, takže hodně věcí ti z experimentalu bez sida nepůjde ;) ;)

R.
Aha, cili bude lepsi (mozna) povolit primo sid repo a provist upgrade distra.  :P No necham si to na den kdy budu v klidu doma :D
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Debian Lenny 64bit, KDE 4.2

klusik

Tak jestli lepší; toť otázka.

Může nastat několik případů:

a) Jsi běžný člověk:
Nainstaluješ Lennyho, potřebuješ věci z Experimentalu, holt si během instalace z experimentalu přihodíš na chvilku unstable (SID) balíky. Po instalaci zase dáš pryč. Není problém

b) Jsi běžný člověk, kterému nevadí se v tom občas pohrabat a odměnou jest mu novější OS.
b1)
  Nainstauješ Lennyho, upgradneš na unstable
b2)
  Nainstaluješ rovnou unstable (z netu nejlíp)

c) Jsi blázen, jehož cílem života je sedět u černý obrazovky s textem a řešit závislosti
Nainstaluješ Lennyho nebo sida, upgradneš přímo na experimental :-D Jednou se mi to zadařilo (omylem jsem napsal aptitude -t experimental dist-upgrade, byl jsem hodně ospalý) a ráno mě přivítal systém z experimental balíku. Akorát gnome nefungovalo, nefungovalo nic a tak ;) Takže musel proběhnout downgrade ;) ;)

Osobně doporučuji spíš, pokud chceš být na lennym, zvostat na lennym a občas si ze sida něco natáhnout. Ale jestli ti neva, že se ti to občas bude chovat podezřele, ale občas = 1x za půl roku :-D, tak vřele doporučuji přechod na SIDa ;) ;) Pokud máš pomalejší připojení, doporučuji začít už v noci, přes noc se ti stáhne tak 1 GB balíků a hned se začnou instalovat, ráno už akorát odklepneš pár dotazů a za pár minut (dobře, tak 20) to máš i s rebootem ;) ;)

R.
P3 - 755 MHz, 800 MB RAM, Debian Lenny

Aktivně bojuji proti ICQ, protože ... protože je prostě hrozný!

A mám doma www.klusik.cz

Petr Slunský

Ahoj,

to, jestli je lepší větev stable, testing, nebo unstable se vede diskuze o kousek vedle v tomto výborném mladém fóru. :) S chutí jsem se začetl do tvého popisu "normálních" lidí a "bláznů" :) IMHO a) ani b) není běžný člověk.... :D ale geek , který hledá, co se vyskytne v experimental...:) a c) je omyl...

v experimental není nikdy kompletní distribuce, proto ani nemůže nikdy fungovat. :) (jak ses přesvědčil)

Zmixované větvě se dají provozovat (někdy s komplikacemi). Osobně si myslím, že testnout KDE4.2 je jednodušší z větvě unstable.

Debian