Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa, údržba a nastavení systému

Kompilace jádra ve zkratce

<< < (2/6) > >>

Petr Slunský:

--- Citace: Erich Stark  01. 02. 2009, 17:09:02 ---Niekde som čítal že pred kompiláciou treba doinštalovať aj nejaké ďalšie balíky a knižnice, je to tak?

--- Konce citace ---

Pro úspěch je třeba splnit předpoklady, tj. mít v systému nainstalováno:

--- Kód: ---apt-get install kernel-package libncurses5-dev fakeroot wget bzip2 build-essential
--- Konec kódu ---

Petr Slunský:

--- Citace: Ahmul  02. 02. 2009, 09:37:09 ---Jaký je správný postup, pokud chci aplikovat nový patch? Doposud jsem to řešil smazáním celého zdrojáku a převedením situace na předchozí případ.

--- Konce citace ---

Můj názor je takový, že pokud je patch aplikovatelný proti stejnému zdroji, tak jej samozřejmě aplikovat jde i bez mazání a převodu na předchozí stav. Dělal jsem si tak tickless jádro s hpet a dalšími věcmi pomocí několika patchů.
Postup je vždy stejný, např. ten, co jsem popsal výše.

Ahmul:

--- Citace ---Můj názor je takový, že pokud je patch aplikovatelný proti stejnému zdroji, tak jej samozřejmě aplikovat jde i bez mazání a převodu na předchozí stav. Dělal jsem si tak tickless jádro s hpet a dalšími věcmi pomocí několika patchů.
Postup je vždy stejný, např. ten, co jsem popsal výše.
--- Konce citace ---

Myšlena byla spíše situace, kdy vyjde jádro, např. 2.6.28. Člověk nakonfiguruje, zkompiluje a beží na něm. Pak vyjde první oprava. Nikde se nic nemaže, aplikuje se patch, udělá se clean, zkompiluje a jede se. Pak vyjde druhá oprava a tady je problém, protože mám dojem, že ta je oproti původnímu stromu. Takže to řeším právě smazáním celého zdrojáku a převedením na předchozí problém, než se snažit revertovat předchozí opravu.

Petr Slunský:
patche jsou kumulativní. vyzkoušel bych dry-run a viděl bych jestli to prošlo. 2x provedená stejná změna může znamenat stejný výsledek, a nové změny se aplikují v pořádku.

Ahmul:
Výňatek z README ve zdrojácích kernelu

--- Citace ---94    Unlike patches for the 2.6.x kernels, patches for the 2.6.x.y kernels
95    (also known as the -stable kernels) are not incremental but instead apply
96    directly to the base 2.6.x kernel.

--- Konce citace ---

Ale jak se píše dále v dokumentaci, tak existují jak patche oproti základnímu stromu, tak inkrementální patche
alias
ftp://ftp.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/incr
místo
ftp://ftp.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/
Takže odteď alespoň vím, které patche si mám stahovat:)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi