Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa, údržba a nastavení systému

Za rychlejší fs ext3

<< < (2/2)

eXt_r33m:
Hmmmm du hledat reseni bo se to myslim seklo pri starting rsyslog a pritom bylo videt moc failu... nevim jestli option rw je ta spravna?

A nevite nejakou manual stranku, protoze man fstab toho moc nepomuze :D
Zatim jsem pokrocil... Po precitani par for jsem zistil ze data=writeback neni moc bezpecny takze sem ho zmazal a uz to jede :D:D

Hynek (Pichi) Vychodil:

--- Citace: eXt_r33m  01. 07. 2009, 21:16:42 ---K tomu acl: To asi potrebuji naistalovat balik acl ne? Nainstaloval jsem a jdu vyzkouset :) drzte palce

Edit: Wops vyvalilo sa na mne cervene more failed... neco o read only filesystemu kde muze byt chyba ? :D

--- Konce citace ---
Jestli jsi do teď user_xattr nepoužíval, tak to tam nedávej. Tím žádného zrychlení nedosáhneš.

eXt_r33m:
Ok vsechno jede jak ma a dokonce sem i objevil acl coz se mi bude urcite hodit :)

Petr Slunský:

--- Citace: eXt_r33m  01. 07. 2009, 21:48:21 ---Hmmmm du hledat reseni bo se to myslim seklo pri starting rsyslog a pritom bylo videt moc failu... nevim jestli option rw je ta spravna?

A nevite nejakou manual stranku, protoze man fstab toho moc nepomuze :D
Zatim jsem pokrocil... Po precitani par for jsem zistil ze data=writeback neni moc bezpecny takze sem ho zmazal a uz to jede :D:D

--- Konce citace ---

volba data=writeback nebude fungovat "hned". to jsem asi opomněl poznamenat. Defaultně je zapnuta volba journalu data=ordered tu je nutno nejdříve změnit pomocí:

--- Kód: ---tune2fs -o journal_data_writeback /dev/partice
--- Konec kódu ---

za "partice" dosaď tvoji partici.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi