Mimo mí­su > /dev/null

Re: Instalace Debianu bez zbytečných a nepotřebných aplikací (Gnome)

<< < (2/17) > >>

Ota Trkola:
Firzen: Na Gnome se zakázanými Recommends a Suggests je po instalaci 750 balíků. Ty jsi pravděpodobně instaloval KDE a na tom jsem to nezkoušel. Hlavně je důležité mít zakázané ty Suggests a Recommends, čímž se zabrání tahání dalších zbytečných balíků do systému.

EDIT: A snížení počtu balíků o 25% je podle mě nezanedbatelný rozdíl... ;)

geronimo72:
hlupa otazka zaciatocnika: co su tie suggests a recommends resp. co obsahuju a co sa stane ked ich zakazem? pridem o moznost instalovat nejake aplikacie a tak?

Ota Trkola:
geronimo72: Recommends = Doporučené balíky, Suggests = Navrhované balíky. Bez obou se obejdeš a neomezí tě to v instalaci dalších balíků. Pokud by ti některý balík později chyběl, systém si o něj řekne. Takže se toho neboj. Jinak jako příklad se podívej na následující odkaz, kde je krásně vidět, které balíky se ti budou instalovat při instalaci Pidgina. Barevně je tam krásně vidět, které balíky jsou Depends = budou instalované, Recommends a Suggests (oboje nebudou instalovány). Daný program se bez nich obejde a pokud by je jiný program později potřeboval jako nuntý (depends), tak si ho prostě nainstaluje.

http://packages.debian.org/squeeze/pidgin

Yontalcar:
nutno ovšem podotknout, že i když balíčky označené jako "Doporučené" nejsou nezbytně nutné k chodu programu, často ovlivňují jeho funkčnost: např. k3b bez dvd+rw-tools bude fungovat, ale nebude schopen vypalovat DVD disky

Ota Trkola:
Návod je doplněn o informaci, že editaci apt.conf je vhodná pouze pro pokročilejší uživatele, kteří si umí na http://www.debian.org/distrib/packages najít případné chybějící závislosti.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi