KDE ikonka system tray Pidgin

Založil valsin, 23. 03. 2013, 15:38:23

Předchozí téma - Další téma

valsin

Ahojte určite každý poznáte tému PRODUKT, je to veľmi pekná a uznávaná téma medzi používateľmi. V system tray sú ikonky ako je baterka, torrent, hlasitosť a podobne zjednotené do jednej formy, len ikonka pidignu a iných messangeroch je tvrdohlavo po svojom a nehodí sa to do tejto peknej témy, tak vám popíšem ako som to vymyslel ja.

Screen system tray témy Produkt a default ikonky pidginu. Použite programy v tray zľava (pidgin, ktorernt, amarok, konversation, kmix, baterka, sieť) Uznajte vyzerá to pekne až na toho neslušného pidgina ;D



Takže, otvoríme si Dolphina ako root, použijeme klávesovú skratku ALT+F2 a hore zadáme:
kdesu dolphin

Tým sa nám otvorí Dolphin pod rootom kde si nájdeme adresár:
/koreň/usr/share/pixmaps/pidgin

Adresár try si zálohujeme, a následne ho vymažeme a nahradíme ho adresárom tray ktorý si stiahnete:
http://disk.jabbim.cz/valsin@jabbim.sk/tray.zip

Posledný krokom je re-štartovanie vášho klienta Pidgin a po znovu pustení už nabehnú nove ikonky v systém tray, ktoré sa hodia do témy.

Následne to vyzerá takto:
1. Normálny stav

2. Keď príde správa


Tak nejako vyzerá celá téma PRODUKT.

Palo M.

Priznavam sa bez mucenia, ze tuto temu vobec nepoznam a vlastne ani nepouzivam KDE4. Nove Gnome 3 sa mi vsak velmi nepaci (novy styl ovladania je OK, ale napriklad ten horny pruh je na normalnom monitore strasne siroky a neda sa zmenit - na notebooku s malym displejom to moze byt OK, ale na desktope mi to nevyhovuje).
Tvoj screenshot vyzera ale vyborne! Rozhodne lepsie, nez standardna KDE tema. Skusil som si to naklikat u seba a vyzera to super... az na to, ze som nenasiel KDE-ikonky ake su na tvojom screenshote (nasiel som "Oxygen Refit Black", ktore ale vyzeraju trochu inak ako tie tvoje). Mohol by si este prezradit, ake ikonky pouzivas? Pripadne dalsie tipy na prisposobenie vzhladu "do cierna" (napriklad Gimp)...

Ota Trkola

Ikony jsou Faenza-Cupertino podle mě...

valsin

#3
Tak ikonky sú presne brane s nastavenia v KDE pozeral som odkiaľ ich to KDE berie a zistil som že to sú KFaenza od užívateľa snakebite, a kde si ich berie asi odtiaľto lebo aj tú sú http://kde-look.org/content/show.php?content=143890, ale v kde v nastavení ikoniek keď sa dá pridať nový motív, a do vyhľadávača sa zadá KFaenza vybehnú len 3 tipy pre KDE a stači si vybrať tie od snakebite, síce on ich tam asi len uploadol ale ako Ota písal sú to Faenza-Cupertino
Farebný motív som v KDE nastavení použil tiež Produkt, dal som pridať nový motív a zadal produkt, sú tam na výber asi 4 light a podobne ja som použil ten defualtný, ale môžeš poskúšať aj ostatné.

Palo M.

Pozeram, ze tie ikonky programov su az moc cupertinovsky stvorcove.. na tom tvojom prvom screenshote mi udreli do oci tie ikonky ovladacich prvkov v Dolphinovi, lebo boli decentne cierne, zatialco standardne KDE-ikonky su roznofarebne, co mi do tej tmavej farebnej schemy uplne nesedelo ("Oxygen Refit Black" uz bol omnoho lepsi)... V kazdom pripade je z tem, ikon a farebnych schem v KDE velky vyber, takze nieco si uz najdem. Takto do cierna ladeny desktop sa mi paci omnoho viac nez standardny... Tak uz to vyzera, ze idem do KDE, len este nejako rozchodit hamster applet...