Programovanie v PHP

Založil Erich Stark, 25. 05. 2009, 23:28:58

Předchozí téma - Další téma

Jakub Lucký

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
Citacenebude tento případ, jinak by se třeba zeptal, na co mu bude databáze...
- mam to chapat tak ze k systemovym skriptom nie je treba databaza? :-X
obvykle ne

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
find /usr/bin/ | while read line; do head -n1 $line | grep bash;done | wc -l
- dost zavazna chyba v Tvojom podani uvazovat sposobom ze bash je jediny shell. Dalsia chyba je vykaslat sa na:
/etc/init.d   /etc/rc*   /bin   /sbin
Souhlasím, opravená měření udělám zítra nebo v pondělí

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
Citacephp5-cli jako začátek k výukovému účelu nedoporučoval
A ja si praveze myslim ze je to vhodnejsi zaciatok, dnes je na svete velmi vela wanna-be webdeveloperov. Problem je v tom ze neuznavaju standardy, nevedia vyuzivat OOP (pchaju ho aj tam kde nie je potreba) a koniec koncov neberu v uvahu zodpovednost nad dopadom ich programovania na zataz serveru.
Asi je to o přístupu... Ale stále se držím svého, že dotyčný asi chtěl dělat weby... A je mi celkem jedno, jaké weby dělat bude... Pokud je nechtěl dělat, pak je podle mého okrajovou výjimkou

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
Mimochodom OOP od verzie 5 sa uz da nazvat OOP (totiz vo verzii 5 bola objektova cast uplne prepisana) a v poslednych verziach pribudlo dalsich par vylepseni.

Ja vidim problem PHP v tom, ze vyvojari nie su ochotni seknut s kompatibilitou medzi hlavnymi verziami tak ako to urobili vyvojari pythonu napriklad. No vo verzii 6 sa planuje upustit od niektorych rozsireni a vlastnosti (hlavne negativnych) na co sa dost tesim :)
To OOP pořád není ideální, v porovnání s plně OOP systémy je chování PHP často zvláštní, spousta lidí si na to stěžuje... Negooglil jsem nějak důkladně, ale i několik lidí na abclinuxu nadávalo, že reportovalo chybu v chování OOP a odpověď byla "It's a feature"
Některé z nevýhod jsou zde: http://ondra.zizka.cz/stranky/programovani/php/nevyhody_php_v_praktickych_prikladech.texy


Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
Citaceděravost, na výkon jsem taky moc chvály neslyšel.
- tak tieto dva argumenty by som poprosil blizsie objasnit.
Moj osobny nazor je ten, ze tieto dva faktory ma na svedomi hlavne programator (ako som spomenul vyssie, hlavne wanna-be programatori). Vela ludi si mysli po kratkej dobe ze uz uplne zvladaju PHP, to je vsak omyl. A preto vznikaju nekvalitne produkty plne chyb.
Není to jen o chybách programátorů, PHP samo uvnitř je dost naprasený kód a jednou za čas vypluje na povrch nějaká ošklivá díra... Ne nadarmo existuje tento projekt: http://www.hardened-php.net/suhosin/

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
CitaceK tomu navíc není dle mého soudu příliš pěkné míchání PHP a HTML kódu v jednom souboru
- ano, jde to. Pokrocilejsi pouziju system sablon. Samozrejme na male projekty, ktore vlastne ani projektami nie su, je lepsie pouzit
echo "<b>Not found</b>";
Souhlasím... na malé projekty je to jedno

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
Citacenadávají lidi jako programátoři Clevisu (http://clevis.cz), Anička Bernáthová (Suse, bývalá správkyně balíku PHP), DGX (jeden z nejlepších českých PHP programátorů)...

- Clevis - neznam.
- Anička Bernáthová - par krat som videl na abclinuxu a cital som jeji blogovatko, jinak neznam.
- DGX - neznam.

Dostal som sice zoznam ludi ktori na PHP frflu, ale uz zase som nedostal argumenty. :)

Clevis - běžná IT firma
Anička - Zaměstnankyně Suse, správkyně openSSH, pciutils, jednu dobu spravovala PHP a od té doby dělá weby v Perlu (více viz Czech Packagers Team Suse)
DGX (David Grudl) - autor frameworků Nette, Dibi, Texy, o Nette vychází články na zdrojak.root.cz

Citace od: asfethan kdy 13. 06. 2009, 15:56:17
PS: riadim sa heslom ze na internetovej diskusii by sme si nemali vykat :)
Já jsem zvyklý tykat a to už jsem se něco na internetových fórech naradil... Tak to dělám u všech bez rozdílu
Developers, developers, developers, developers, developers!

Erich Stark


Pak ještě doporučuji upravit nastavení PHP do běžné hostingové podoby, aby vám ty zdrojáky pak fungovali i jinde než na localhostu
[code]
Max upload: 8MB
Max memory: taky bývá 8MB
disable_functions: system,eval,show_source,pcntl_exec,passthru,exec,popen,proc_close,proc_get_status,proc_nice,proc_open,proc_terminate,shell_exec

[/code]
Toto ide kam?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Do php.ini v /etc/php5/apache2
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)