Náhodné zeslabování hlasitosti

Založil Jakub Lucký, 25. 08. 2009, 11:53:45

Předchozí téma - Další téma

Jakub Lucký

Po dvou letech, co mám Debian Sid jsem narazil na dost podivný problém. S naprostou náhodností (nebyl jsem schopen vypozorovat žádné funkční spojení s mačkáním klavesnice nebo klikáním myší) se mi klesá hlasitost. Gnome to dokonce signalizuje svým klasickým OSD obrázkem...  Zkoušel jsem dokonce, jestli to není věc HDAPS (změna hlasitosti vzhledem k akcelerometru, něco podobného mi kdysi dělal mplayer) ale taky to není ono...

Nemá někdo nějaký nápad, na co nahlédnout?
Developers, developers, developers, developers, developers!

Petr Krčmář

Já bych zkusil v první řadě vyměnit klávesnici. Viděl jsem různé klávesnice dělat různé věci, ony ty kódy jsou občas dost nestandardní a může to dělat takovéhle nečekané akce.

Jakub Lucký

Smutný fakt je to, že to je notebook (thinkpad T61), takže výměna klávesnice by to možná vyřešila... Nicméně, byl teď v reklamaci, tak leda, že by tam něco zmršili...
Developers, developers, developers, developers, developers!

MartenP

Asi bych ho rozebral a zkontroloval konektor klávesnice. Přeci jen klávesnice je celkem spolehlivá komponenta, takže to, že s tím v servisu hnuli, je pravděpodobné více.

Petr Slunský

v minulosti se mi zvuk choval podivně, když se změnila verze modulu pro zvukovku. Předpokládám, že ses asi tímto směrem už díval, ale co když ne.. :)

Co takhle použít modul pro zvukovku ze starší verze jádra v případě, že to v nějaké verzi fungovalo spolehlivě?
Debian