Wheezy+LXDE skript po spuštění

Založil dragonwinglet, 24. 03. 2013, 15:13:10

Předchozí téma - Další téma

dragonwinglet

Zdravím,
zcela marně se už delší dobu snažím zprovoznit skript po spuštění, všechny možnosti (FAQ, různé wiki, fora...) jsem již vyčerpal a tak prosím o radu. Upozorňuji, že některé věci jsem dělal ze zoufalství...

Skript nastavuje disk (hdparm) a některé parametry z /proc/sys/vm/*, (zkoušeno přes sysctl i jednotlivě, pomoci echa).
Obsah skriptu sem nasoukal (v průběhu snažení) do: /etc/rc.local, /etc/init.d/rc.local, /etc/init.d/procps*. Vytvořil jsem vlastní /etc/init.d/ skript, který sem nalinkoval do /etc/rc.S/. V rámci zoufalství jsem vytvořil soubor v /bin/ s obsahem skriptu, naplnil jsem /etc/sysctl.conf obsahem skriptu (zde jsem nepoužil tu část s hdparm).

Chvíli jsem se také zabavil se spouštěním skriptu po spuštění v LXDE, spouštěl jsem ho zde ať už jako /bin/soubor, jako sysctl -p, atd...
/bin/soubor jsem také nacpal do /etc/rc.local, /etc/init.d/rc.local, /etc/init.d/procps*

Pokud spustím skript, /bin/soubor či sysctl -p z už spuštěného systému, vše se nastaví správně.
*Naprostou záhadou mi je, když nacpu skript do /etc/init.d/procps, tak se nastaví *po-lo-vi-na* parametrů /proc/sys/vm/* a (a všechno z) hdparm.
Nastaví se swappiness, dirty_expire_centisecs
Nenastaví se dirty_ratio, dirty_background_ratio, dirty_writeback_centisecs

Zkoušel jsem je nastavovat i v různých pořadích, ale to nepomohlo. Jsem z toho skutečně jelen.



petrbian

Máš notebook, že?
laptop-mode-tools,  pm-utils

dragonwinglet

Citace od: petrbian kdy 24. 03. 2013, 17:25:50
Máš notebook, že?
laptop-mode-tools,  pm-utils
Ano mám. Zkusím to hned zítra.

dragonwinglet

Citace od: petrbian kdy 24. 03. 2013, 17:25:50
Máš notebook, že?
laptop-mode-tools,  pm-utils
Bohužel todle nedělá co bych chtěl, chci použít vlastní parametry. I když tyto parametry jsou skoro stejné, ale mám za to, že jen pokud notebook běží na baterku. Chtěl bych (čistě ze znalostních důvodů) vědět, kde je problem.

Palo M.

Nemas nahodou tie parametre (co sa ti nenastavia spravne) aj v /etc/sysctl.conf (pripadne v nejakom subore v /etc/sysctl.d/)?
Ja by som specificke nastavenia sysctl parametrov dal len do /etc/sysctl.conf a iba ten hdparm by som spustal z init skriptu.

Ak ani to nezaberie, tak si over, ci v priebehu startu dane subory v /proc/sys uz su vytvorene. Skus do toho svojho init skriptu zakomponovat logovanie a vylistuj si dane subory, pripadne nacitaj hodnoty hned potom ako si ich zapisal (teoreticky sa moze stat aj to, ze tvoj init skript hodnoty nastavi ako chces, ale neskor v priebehu bootu ich zmeni nejaky demon co tiez startuje).

No a este by to mohlo byt sposobene paralelnym spustanim init skriptov (ale toto je uz len taky vystrel od boku). Ked do /etc/default/rcS pridas riadok "CONCURRENCY=none", tak sa budu init skripty spustat sekvencne (co predlzi boot, takze sa to hodi len docasne, kym patras po pricinach).

dragonwinglet

Citace od: Palo M. kdy 28. 03. 2013, 19:12:02
Nemas nahodou tie parametre (co sa ti nenastavia spravne) aj v /etc/sysctl.conf (pripadne v nejakom subore v /etc/sysctl.d/)?
Ja by som specificke nastavenia sysctl parametrov dal len do /etc/sysctl.conf a iba ten hdparm by som spustal z init skriptu.
v /etc/sysctl.conf byly parametry také, to byl můj první pokus. To nefungovalo. Zkusil sem přidat "sysctl -p" do nejpozdnější věci, která se startovala (těsně před xserverem), a i když se hodnoty vypsali do konsole (čili příkaz fungoval), po startu už to bylo zase pryč...  Někde jsem četl, že to může být způsobené tím, že je /system stále jen pro čtení, ale to mi přijde divný, aby takle pozdě byl jen pro čtení. Nakonec jsem ale došel k tomu, že není (protože ostatními pokusy sem docílil některých úprav.)
/etc/sysctl.d/ jsem nezkoušel, až se k tomu stroji zase dostanu, zkusim i to.

Citace od: Palo M. kdy 28. 03. 2013, 19:12:02
Ak ani to nezaberie, tak si over, ci v priebehu startu dane subory v /proc/sys uz su vytvorene. Skus do toho svojho init skriptu zakomponovat logovanie a vylistuj si dane subory, pripadne nacitaj hodnoty hned potom ako si ich zapisal (teoreticky sa moze stat aj to, ze tvoj init skript hodnoty nastavi ako chces, ale neskor v priebehu bootu ich zmeni nejaky demon co tiez startuje).
Toto už mi přijde reálnější. Při pokusech jsem těsně před startem xserveru nechal echem vypsat stavy nastavovaných parametrů, a byly nastavené, čili za to asi může skutečně nějaký démon. Musím si ještě ale ověřit, jestli jsem netestoval jen některé parametry (třeba jsem se mohl trefit zrovna do těch, které fungují).

Citace od: Palo M. kdy 28. 03. 2013, 19:12:02
No a este by to mohlo byt sposobene paralelnym spustanim init skriptov (ale toto je uz len taky vystrel od boku). Ked do /etc/default/rcS pridas riadok "CONCURRENCY=none", tak sa budu init skripty spustat sekvencne (co predlzi boot, takze sa to hodi len docasne, kym patras po pricinach).

Díky, zkusím.

dragonwinglet

#6
Citace od: petrbian kdy 24. 03. 2013, 17:25:50
Máš notebook, že?
laptop-mode-tools,  pm-utils

Po nainstalování a poté odinstalování těchto dvou balíků mi zmizla nabídka hibernace a režimu spánku. Při spouštění (v konsoli) vyskakovala ACPI chyba. Doinstaloval jsem balíky pro ACPI a už nevyskakuje a režim spánku funguje (spuštěný z konsole). Pořád jej ale nemám v nabídce vypnutí v grafickém režimu.

petrbian

Pm-utils a laptop-mode-tools - myslel jsem to jako "nakopnutí" v případě, že máš tyto balíčky nainstalované. V konfiguračních souborech těchto balíčků potom můžeš měnit nastavení při provozu na baterii nebo na síť.

Takže bych zkusil dát tvé příkazy do /etc/laptop-mode/conf.d/exec-commands.conf.

Můžeš si také upravit parametry v jednotlivých souborech /etc/laptop-mode/conf.d/*.
Nebo můžeš celý laptop-mode vypnout:
/etc/init.d/laptop-mode stop
update-rc.d laptop-mode remove

Já mám nainstalované laptop-mode-tools, pm-utils, laptop-detect, acpi-support-base, acpi-support, acpi, acpid, powermgmt-base, acpi-fakekey, gnome-power-manager, upower, hal, hal-info.