Lightdm po startu nenaběhne, nastavení vypadá v pořádku [vyřešeno]

Založil plastique, 10. 11. 2013, 18:51:35

Předchozí téma - Další téma

plastique

Zdar,

na desktopu mi po startu nenabíhá LightDM, ačkoliv je v /etc/inittab default runlevel 2 a ověřil jsem pomocí update-rc.d, že se LightDM po startu má spustit. Řeším to tak, že ho ručně restartnu - hned naběhne a pak je to ok. Nenašel jsem v syslogu žádné chyby a nenapadá mě příčina.

Na notebooku mám stejnou konfiguraci systému a tam to funguje v pořádku.

Nemáte někdo podobný zážitek?
Debian Wheezy

Ota Trkola

Já mám s LightDM jen dobré zkušenosti. Nějakou dobu jsem ho používal na netbooku a fungoval skvěle hned od instalace aniž bych cokoliv nastavoval. Vím, že ti to moc nepomůže, ale třeba poradí někdo jiný.

plastique

Mně na desktopu po startu nenajel a od té doby to marně řeším. Na notebooku, který jsem instaloval paralelně, to funguje v pořádku. Takové nejasnosti nemám rád. :-)
Debian Wheezy

plastique

Tak doplním řešení. Problém spočíval v tom, že pro starý radeon, který tam je, byly instalované oba moduly (radeon i fglrx - nevím jak to). Radeon byl sice na blacklistu, ale stejně se stihl načíst - nicméně Xorg hlásil nějakou chybu verze a chcípl. Po manuálním spuštění (viz výše) vše jelo ok. Odinstaloval jsem tedy fglrx a teď už všechno běží normálně.

Chyba:
(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed because of a version mismatch.
[dri] This chipset requires a kernel module version of 1.17.0,
[dri] but the kernel reports a version of 2.16.0.[dri] Make sure your module is loaded prior to starting X, and
[dri] that this driver was built with support for KMS.
[dri] Aborting.
Debian Wheezy

Ota Trkola