Ati radeon HD4850

Založil marek.h, 06. 12. 2009, 13:57:06

Předchozí téma - Další téma

marek.h

Zdravím páni,

potreboval by som pomôcť s rozchodením 3D akcelerácie mojej VGA. Googlim už tretí deň, ale ani za toho neviem prísť na riešenie. Mám nainštalovaný balíček xserver-xorg-video-radeonhd. Ako som pochopil, mal by som v xorg.conf v sekcii "InputDevice" prepísať driver na radeonhd. Problém je že ja xorg.conf nemám. Príkaz # Xorg -configure ho sice vygeneruje, ale keď ho skúsim, PC vytuhne.
Inak s HALom všetko funguje, dokonca aj tablet. Takže otázka, dá sa ten driver nejako "dopísať" ku HALu, alebo musím nejakým spôsobom vygenerovať xorg.conf(akým)?

marek@tuxmachine:~$ uname -a
Linux tuxmachine 2.6.30-2-amd64 #1 SMP Fri Sep 25 22:16:56 UTC 2009 x86_64 GNU/Linux
marek@tuxmachine:~$ lspci -v | grep VGA
05:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV770 [Radeon HD 4850] (prog-if 00 [VGA controller])



Inak ospravedlňujem sa za debilitu, a ďakujem za prípadné rady.




Debian Squeeze amd64

Erich Stark

Zdravim, takyto problem som pri ati este nemal, ale neskusal si ho xorg.conf vytvorit  touch /etc/X11/xorg.conf ? neviem ci je to povolene ale ma to len tak napadlo.. alebo dalsie co ma napadlo, sice to neriesi problem, ale neskusal si proprietarny driver z ati.com ?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."