root priviledges pro gdebi

Založil Radek, 13. 11. 2009, 15:06:44

Předchozí téma - Další téma

Radek

Problém: mám .deb package na disku, kterou jsem odněkud stáhnul. Chci nainstalovat, ale můj disk ovšem není žádný repositář. Ono to jde, z command line, ale já bych radši nějaký "okénkový" soft. Existuje gdebi, které to věechno umí. Jenže gdebi po instalaci asi nemá práva k instalaci. Zkusím gdebi, gdebi naskočí, zkontroluje si pakáž, dám "install" a gdebi v tichosti sletí - bez toho, aby se ptalo na root password. Pustím terminál, dám "su", pustím gdebi - a nainstaluju, ovšem z příkazové řádky.

Chtěl bych, aby gdebi fungovalo jako GUI aplikace a ne jenom jako povel z command line. Co mám dokonfigurovat?

Tomas Jancik

zkus si upravit spoustec gdebi... jako command dej misto "gdebi" gksu gdebi"

takhle by se to melo rpi spusteni zeptat na heslo stejne jako sudo, ovsem v GUI...
nevim jestli je gksu soucasti instalace debianu.... pokud ne, tak bude potreba ten balik gksu doinstalovat

Radek

#2
Neprochází. Když zadám do "Open With -> Custom Command" pro .deb soubor(y) "gksu gdebi" (bez uvozovek), tak se vezme jen to gksu. gdebi se, jak se zdá, ignoruje. Seznam "Open With" ukazuje jen gksu. Dvouklik na pakáž pak chce heslo (gksu tedy funguje), ale pak se gdebi nespustí. Když dodám uvozovky kolem "gksu gdebi", tak se dozvím, že program "gksu gdebi" neexistuje.
--------------------------------------------
[18.12]

Shrnutí dosud poznaného:
(1) gdebi pro debian má chybu. Ví se o ní, je na bugtrace (493352). Chyba způsobí, že se gdebi nedobouchá na root priviledges a sletí. Navrhovaná úprava v python skriptu nic nezlepší. Chyba se týká verze 0.3.1, prý by neměla být v 0.3.11.
(2) Další kandidát na instalace je gdeb. Ten má také chybu  ;D  ale ne tak tragickou  ;D  Spusťte gdeb a nechte ho instalovat. gdeb vytuhne, ale to je jen zdání. Chce root password, leč dialog je pod hlavním oknem gdeb. Takže, popadněte okno od gdeb a posuňte ho jinam. Tím se dostanete k dialogu, můžete zadat root password a pokračovat.