Mizející kurzor myši [vyřešeno]

Založil Firzen, 03. 05. 2012, 13:27:42

Předchozí téma - Další téma

Firzen

Ahoj všichni,

používám Debian testing 32-bit, a po aktualizaci na KDE 4.7.4 mi začal různě mizet kurzor myši. Kurzor mizí hlavně ve výsuvných nabídkách - tam prostě je jen to zvýraznění toho řádku, ale kurzor nikde. Pak taky například zmizí, když v Dolphinu najedu myší na složku a ta se zvýrazí --> kurzor je fuč. Taky jsem zjistil, že v oknech GTK aplikací je kurzor v pořádku a je vidět neustále kromě chvíle, kdy kliknu na nějaké tlačítko - pak taky zmizí.

Když kurzorem pohnu, tak se zase objeví. Používat se to dá, ale je to celkem otrava; zkoušel jsem měnit schéma kurzoru, a nic.

Jinak grafiku mám Nvidii GT-430 s uzavřeným nejnovějším ovladačem, a s xserverem verze 1.11.4, jádro 2.6.39.4 s PAE.

Nesetkal jste se s tím někdo?
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

valsin

#1
Počkať máte debian wheezy (testing) ? ak áno tak to mam aj ja a mám aj nvidia driveri 295.40 a tiež xka 1.11.4 akurát s jadrom sa rozlišujeme moje je 3.2.0-2-686-pae. Mne všetko funguje ono takto keď už testujete tak testuje a skúste vymazať adresár .kde v home a po reštarte vám nabehne default nastavenie systému či aj potom vám to bude robiť. Ale bacha po vymazaní s home adresára adresár .kde vám zmizne všetko nastavenie čiže pozadie témy a tak podobne ako keby ste nainštalovali nový systém.

Firzen

Ano, mám Debian Wheezy. Vymazání .kde jsem už zkoušel, ale bylo to stejné - kurzor taky mizel...
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

valsin

#3
No nikde som nič podobne nenašiel že by sa riešilo jedine to že kurzor nie je vôbec ale že preblikáva fúha ale nechcem biť nejako otravný ja viem asi čo odpoviete, ale nechceli by ste skúsiť čistú inštaláciu debiana wheezy ? ja tie upgrady osobne nemám rád veľa veci je tam potom odlišných a pokazených.

Ešte možno skúsiť zmena myšky fakt neviem,,,, máte ju USB/alebo PS2 alebo pomocu redukcie ? ... Bohužiaľ viac pomôcť neviem :(

Roman Horník

Ne, to bude nejspíš problém v Xkách (možná i v ovladači). Zkus laborovat s xorg.conf (jestli ho nemáš, vytvoř si ho).
Tam bych zkusil přidat Option "SWCursor" "true", ale nevím, jestli to k něčemu bude. Možná, pokud to nepomůže, bych místo toho zkusil Option "SilkenMouse" "true"
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Firzen

Tak jsem zkoušel nastavit ty parametry v xorg.conf, pak jsem i zkusil ze zálohy obnovit xorg --> záloha je z doby, kdy to ještě bylo ok. Taky jsem zkusil to jádro 3.2.0-2-686-pae. Ale bohužel nic nepomohlo. Podle mě to je prostě KDEčkem.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Firzen

Tak jsem tak nějak mojí špatnou angličtinou nahlásil bug. Tak uvidíme 8)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Ota Trkola

X.org můžeš zkusit z unstable (1.12.1), pokud by to mjím mělo být, mohlo by pomoci.

valsin

Tak to je zle  >:( ok k téme určite by som skúsil upgrad toho xorgu ak nehráte nejaké hry lebo xorg 1.12 / evdev nie je moc prívetiví k hrám... ale samotne KDE neviem ako by mohlo zapríčiňovať to blikanie kurzora ale ešte pred tým by som pre istotu dal čistú inštaláciu Debian Wheezy KDE a tým by sa vymedzilo že to zblblo pri upgrade ak to bude robiť aj v čistej inštalácii tak potom už asi fakt buď ten upgrade xorg alebo je na vine to KDE

Roman Horník

Myslím, že o vykreslování kurzoru se starají Xka, ne DE
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Firzen

Tak nahlášení bugu přecejen pomohlo. Jeden z vývojářů mi odpověděl:
CitaceThe actual problem with your setup is that you are using a software-rendered mouse cursor, instead of using hardware sprites. Ask in a forum of your graphics driver vendor, how to ensure that your driver is using the hardware cursor sprite.

Nastavil jsem tedy volbu
    Option         "HWCursor" "true"
v /etc/X11/xorg.conf pro jistotu v sekcích Screen a InputDevice(myš) a nyní už kurzor myši nemizí. ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

navrsku2429

Mám podobný problém s kurzorom myši, ale v /etc/X11 som nenašiel súbor xorg.conf, takže mi to nejde opraviť

Palo M.

/etc/X11/xorg.conf sa pri instalacii standardne nevytvara, pri jeho nepritomnosti Xorg pouzije autodetekciu a nastavi sa ako najlepsie vie. Vo vacsine pripadov to aj funguje, takze xorg.conf vacsinou nie je potreba. Ale ak je xorg.conf pritomny, tak Xorg zoberie nastavenia z neho. Takze si ten xorg.conf skratka vytvor a uz mozes nastavovat. Obsah suboru xorg.conf sa vsak lisi podla toho, aky mas hardver a ovladace (ak mas ATI a pouzivas proprietarny fglrx, tak "aticonfig --initial" ti vytvori zakladny xorg.conf, pre Nvidia by snad mohol podobne zafungovat nvidia-xconfig).

navrsku2429

Skúsil som vytvoriť nový xorg.conf pomocou Xorg -configure, ale vypísalo mi to chybu:


blackosh@navrsku2429:~$ Xorg -configure

Fatal server error:
Server is already active for display 0
        If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
        and start again.


Please consult the The X.Org Foundation support
         at http://wiki.x.org
for help.

blackosh@navrsku2429:~$


Palo M.

Tak staci si precitat, co ti to vypisalo: Jeden X-server na :0 ti uz bezi, takze dalsi sa nespustil.
Okrem toho si sa ho pokusil spustit pod beznym uzivatelom, ktory nema pravo na zapis do /etc/X11... (v man Xorg je tiez spomenute, ze -configure musi byt spustene pod rootom)