XMMS z repozitářů

Založil Sonic X, 27. 01. 2013, 20:53:40

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Napíši možná laický dotaz.
Po letech dobrých zkušeností používání rhythmboxu jsem se rozhodl vyzkoušet něco jinýho. Vzbudila se ve mě nostalgická vzpomínka na starý dobrý Winamp. Tak jsem se rozhodl pro instalaci XMMS. Jelikož znovu netuším jaký balík instalovat, tak jsem použil příkaz aptitude search xmms ten na mě vyblil tyto balíčky:
root@PC:/home/sonic# aptitude search xmms2
p   gkrellxmms2                     - GKrellM plugin to control xmms2           
p   gxmms2                          - Klient XMMS2 pro desktop GNOME           
p   remuco-xmms2                    - duplex remote control for media players -
p   wmxmms2                         - Doková aplikace dálkové ovládání pro XMMS2
p   xmms2                           - Client/server based media player system   
p   xmms2-client-avahi              - XMMS2 - klient avahi                     
p   xmms2-client-cli                - XMMS2 - cli client                       
p   xmms2-client-medialib-updater   - XMMS2 - medialib-updater client           
p   xmms2-client-nycli              - XMMS2 - new cli client                   
p   xmms2-client-vis                - XMMS2 - visualization clients             
p   xmms2-core                      - XMMS2 - klíčový balík                     
p   xmms2-dev                       - XMMS2 - plug-in development files         
p   xmms2-et                        - XMMS2 - phone home package               
p   xmms2-icon                      - XMMS2 - icon package                     
p   xmms2-plugin-airplay            - XMMS2 - airplay output plug-in           
p   xmms2-plugin-all                - XMMS2 - all plug-ins                     
p   xmms2-plugin-alsa               - XMMS2 - ALSA output                       
p   xmms2-plugin-ao                 - XMMS2 - libao output plug-in             
p   xmms2-plugin-apefile            - XMMS2 - Monkey's Audio decoder plug-in   
p   xmms2-plugin-asf                - XMMS2 - ASF plug-in                       
p   xmms2-plugin-asx                - XMMS2 - ASX playlist plug-in             
p   xmms2-plugin-avcodec            - XMMS2 - avcodec decoder                   
p   xmms2-plugin-cdda               - XMMS2 - CDDA plug-in                     
p   xmms2-plugin-cue                - XMMS2 - CUE playlist plug-in             
p   xmms2-plugin-curl               - XMMS2 - curl transport for HTTP           
p   xmms2-plugin-daap               - XMMS2 - daap plug-in                     
p   xmms2-plugin-faad               - XMMS2 - faad decoder                     
p   xmms2-plugin-flac               - XMMS2 - FLAC decoder                     
p   xmms2-plugin-flv                - XMMS2 - Flash Video plug-in               
p   xmms2-plugin-gme                - XMMS2 - gme plug-in                       
p   xmms2-plugin-gvfs               - XMMS2 - gvfs plug-in                     
p   xmms2-plugin-html               - XMMS2 - HTML playlist plug-in             
p   xmms2-plugin-ices               - XMMS2 - Ogg streaming output             
p   xmms2-plugin-icymetaint         - XMMS2 - shoutcast metadata plug-in       
p   xmms2-plugin-id3v2              - XMMS2 - ID3v2 plug-in                     
p   xmms2-plugin-jack               - XMMS2 - JACK output                       
p   xmms2-plugin-karaoke            - XMMS2 - karaoke plug-in                   
p   xmms2-plugin-m3u                - XMMS2 - M3U playlist plug-in             
p   xmms2-plugin-mad                - XMMS2 - libmad based mp3 decoder         
p   xmms2-plugin-mms                - XMMS2 - MMS transport                     
p   xmms2-plugin-modplug            - XMMS2 - modplug decoder                   
p   xmms2-plugin-mp4                - XMMS2 - MPEG-4 plug-in                   
p   xmms2-plugin-mpg123             - XMMS2 - libmpg123 based mp3 decoder       
p   xmms2-plugin-musepack           - XMMS2 - mpc decoder                       
p   xmms2-plugin-normalize          - XMMS2 - Normalize plug-in                 
p   xmms2-plugin-ofa                - XMMS2 - Open Fingerprint Architecture plug
p   xmms2-plugin-oss                - XMMS2 - OSS output                       
p   xmms2-plugin-pls                - XMMS2 - PLS playlist plug-in             
p   xmms2-plugin-pulse              - XMMS2 - PulseAudio output plug-in         
p   xmms2-plugin-rss                - XMMS2 - RSS podcast plug-in               
p   xmms2-plugin-sid                - XMMS2 - libsidplay2 based decoder         
p   xmms2-plugin-smb                - XMMS2 - Server Message Block (SMB) transpo
p   xmms2-plugin-speex              - XMMS2 - Speex decoder                     
p   xmms2-plugin-tta                - XMMS2 - TTA decoder plug-in               
p   xmms2-plugin-vocoder            - XMMS2 - vocoder plug-in                   
p   xmms2-plugin-vorbis             - XMMS2 - vorbis decoder                   
p   xmms2-plugin-wavpack            - XMMS2 - WavPack decoder plug-in           
p   xmms2-plugin-wma                - XMMS2 - wma decoder                       
p   xmms2-plugin-xml                - XMMS2 - XML plug-in                       
p   xmms2-plugin-xspf               - XMMS2 - XSPF playist plug-in             
p   xmms2-scrobbler                 - Audioscrobbler/Last.FM client for XMMS2   
p   xmms2tray                       - System tray integration for XMMS2         
root@PC:/home/sonic#

Instaluji tedy xmms2, v závislostech se instalují nějaké další balíčky, ale žádné GUI. Zkouším tedy ještě gxmms2 nějaké gui tu je, ale winampu se nepodobá. ;D Co tedy ještě udělat? Nebude lepší nainstalovat xmms přímo ze stránek http://www.xmms.org/?

Roman Horník

#1
:D :D :D
Audacious neznáš? Je to prakticky to samý, taky podporuje skiny z Winampu, navíc umí používat efektový pluginy LADSPA (a těch je).
Příště radši použij Synaptic, kde jsou mimochodem k mnoha programům náhledy.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Citace od: Roman Horník kdy 28. 01. 2013, 06:08:27
:D :D :D
Audacious neznáš? Je to prakticky to samý, taky podporuje skiny z Winampu, navíc umí používat efektový pluginy LADSPA (a těch je).
Příště radši použij Synaptic, kde jsou mimochodem k mnoha programům náhledy.

Jo taky jsem na Audacious narazil, ale rozhodl jsem se pro XMMS ;D i když pokud nebude vyhovovat tak zkusím Audacious.
Synaptic byl první pokus o instalaci a věděl jsem toho daleko méně než s použitím aptitude. Náhledy se mi tam nezobrazují, jak je to možný?

Roman Horník

Matně si vzpomínám, že XMMS bylo tehdá zhruba tím, čím je Audacious. Teď jsem to zkusil nainstalovat, ale je to bez GUI, existuje ale několik klientů poskytujících GUI. Zkus třeba balík promoe (gxmms2 radši ne, tam je jen tlačítko play, nic víc :D)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Citace od: Roman Horník kdy 28. 01. 2013, 11:56:48
Matně si vzpomínám, že XMMS bylo tehdá zhruba tím, čím je Audacious. Teď jsem to zkusil nainstalovat, ale je to bez GUI, existuje ale několik klientů poskytujících GUI. Zkus třeba balík promoe (gxmms2 radši ne, tam je jen tlačítko play, nic víc :D)

Jo gxmms2 se winampu nepodobá moc. To promoe, ale divně se to jmenuje, tak jsem to dal zas pryč. :-D Myslel jsem totiž, že XMMS bude komplet včetně jejich gui, ale evidentně tomu tak nebude. Zejtra na to juknu a možná zkusím přeci jen Audacius.

Roman Horník

Jestli Audacious ještě neznáš (a to nevím), tak se nelekni výchozího ošklivýho GTK GUI, to se dá změnit v Zobrazení > Rozhraní. Třeba na tohle:

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Tak jsem nainstaloval Audacious. Vypadá to dobře. Nicméně chybí mi jedna věc, když jsem zavřal křížkem rhythmbox tak zůstal jako malá ikona na liště a pořád hrál. Audacious to zatím neumí, ale domnívám se, že by na to mohl existovat modul, nebo se mylím?

Roman Horník

Protože blbě hledáš, nebo nehledáš vůbec: Nastavení → Plugins → Obecné; tam zaškrtni plugin Stavová ikona, klepni dole na Nastavení a zaškrtni Close to the system tray
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Citace od: Roman Horník kdy 30. 01. 2013, 01:22:38
Protože blbě hledáš, nebo nehledáš vůbec: Nastavení → Plugins → Obecné; tam zaškrtni plugin Stavová ikona, klepni dole na Nastavení a zaškrtni Close to the system tray

Dobře přiznávám se, toto jsem ani nehledal... O:-) Nebo vlastně hledal, koukal jsem akorát do těch modulů, kde jsem to nenašel. Díky

Sonic X

Sakra plugins, tak teď jsem za [censored]... :-D Aplikace mozek ohlásila pád...

Zvláštní, že jsem to tam neviděl. Díky

Roman Horník

Snadný řešení, Ctrl + Alt + Del, nabootuj do záchrannýho režimu, format c:\ && aptitude install debian :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

100% účinný řešení. :-D

Jinač Audacious je parádní, dokonce má i equalizér (vlastně proto jsem ho taky chtěl), který mi u Rhythmboxu docela zákeřně chyběl. Díky

Roman Horník

A to není jedinej, v LADSPA pluginech jich je taky dost, dokonce se dají různě nastavit, včetně šířky pásma pro každý pásmo (v oktávách).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Nechci prudit, ale Aqualung je lepší a LADSPA taky umí... ;D

Roman Horník

#14
To je ten oficiální přehrávač pro Kubuntu?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz