zpomalení prostředí po upgrade xorgu

Založil Bohouš, 17. 09. 2010, 21:27:55

Předchozí téma - Další téma

Bohouš

Zdravím, od poslední aktualizace (aktualizoval jsem 1.9.) na debianu squeeze se mi trochu zpomalilo pracovní prostředí. Procák je docela vytíženej při některých činnostech (přesouvání oken, přesouvání terminálu s poloprůhledným pozadím) atd. 3D akcelerace mi normálně funguje, mám nesvobodné drivery nvidie. Domnívám se, ze za tím jsou balíky xserver-common_2%3a1.7.7-4_all.deb, xserver-xephyr_2%3a1.7.7-4_i386.deb, xserver-xorg-core_2%3a1.7.7-4_i386.deb a xserver-xorg_1%3a7.5+6_i386.deb.

Bohužel jsem po upgrade omylem promazal cache aptu, takže si nemohu nainstalovat starší verzi těchto balíků.
Nainstaloval jsem si i vyšší verze těchto balíků ze sida, ale nepomohlo to.

Nedají se starší verze někde vyšťárat, případně nemohli byste mi je někam uploadnout, pokud je máte v cache?
Pozorujete někdo zpomalení po aktualizaci xorgu?
OS: Debian Wheezy

Bohouš

Zkoušel jsem hledat i tady: http://ftp.cz.debian.org/debian/, ale nějak jsem o něco starší verzi nenašel. Sice mám nedávnou zálohu celé partišny, přece bych to ale raději řešil bez obnovování ze zálohy. Kompilace by byla jen krajním řešením, protože teď mám strašně málo času na pročítání howto atd.
OS: Debian Wheezy

Bohouš

Vazne nekdo nemate vyse zminene baliky v cache aptu? byl bych za ne moc vdecny
OS: Debian Wheezy

Roman Horník

Bohužel, Bohóšu.

Ale chci se zeptat- jakej  máš ovladač a jakým způsobem jsi ho nainstaloval?
Tohle se mi možná totiž stalo. Ovladače tahám ze stránek nVidia a po aktualizaci serveru X mi najednou nešly spustit GLX kolečka.
Zjistil jsem, že instalátor ovladače nahradil některý soubory X-ka svýma, ale aktualizace je zase přepsala originálníma, takže část ovladače nefungovala.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Bohouš

#4
Zdar, tohle se mi stalo na dvou kompech, takže je vyloučeno, že to způsobil ovladač, protože hardware je různý.
Pro nvidii jsem driver instaloval dle tohoto návodu: http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers. Proste jsem si zkompiloval kernel modul a šlo to v pohodě až do aktualizace. Jak jsem psal, 3D akcelerace mi funguje, akorát o cca 2000FPS v glxgears pomaleji, než dříve, ale blbne například fake průhlednost. Zd8 se mi, jako by 2D akceleraci počítal procák a né grafika. Je to znát i na přesouvání oken a posouvání textu v terminálu - procesor je mnohem více zatížený a obraz se trochu trhá.

na kompu s grafnou SIS se mi to stalo také. Jsem přesvědčenej, že za to může aktualizace xorgu, bohužel už ale nemám v cache staré balíky..
OS: Debian Wheezy

Erich Stark

Citace od: Bohouš kdy 22. 09. 2010, 15:25:48
Vazne nekdo nemate vyse zminene baliky v cache aptu? byl bych za ne moc vdecny

Ono update xorgu je dost vazna vec v tomto pripade, pretoze nvidia/ati ked vyda nejake ovladace tak su podporovane na urcity xorg, asi bude treba pockat kym vyjdu novsie drivery s jeho podporou a vsetko pojde znova jak ma, aspon si myslim..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Bohouš

#6
Hm, zkusim pockat. Az to vyresim, tak napisu
Kazdopadne je mi divne, ze je problem s aktualnimi ovladaci, ktere jsou dostupne v repozitarich
OS: Debian Wheezy