Chromium

Založil branec, 28. 05. 2011, 00:26:20

Předchozí téma - Další téma

branec

Ahojte ALL, dostal som sa do bodu s ktorého sa neviem pohnúť snažil som sa niečo hľadať ale pán google nejako moc neporadil, je ale aj možne že som sa zle pýtal ja.

Nainštaloval som si Chroimum-Browser klasicky s synapticu a stále mi píše že nieje predvolený prehliadač, skúšal som to nastaviť všelijako ale proste to nejde.

Na notebooku kde mám debian gnome to ide pekne ale na hlavnom PC kde mám debian kde to proste nejde, tak sa Vás pytam či nemáte niekto s tím už skúsenosti.

koljin

#1
Asi ti nepomůžu, protože nemám ani gnome ani kde, a chrome mi píše, že nemůže nastavit ani zjistit, co je výchozí prohlížeč :)

Ale řeším to obyčejně přes /etc/alternatives...

Takže můžeš zkusit, co ti řekne

update-alternatives --display x-www-browser

a uvidíš, co je tam nastavený.
Jinak  nastavení defaultního prohlížeče by v KDE mělo bejt snad v tom jejich "control center" nebo co je to zač...

branec

#2
No Systémove nastavenia tam je štandardné aplikácie a tam je chromium-browser


$ update-alternatives --display x-www-browser
x-www-browser - automatický režim
odkaz práve ukazuje na /usr/bin/konqueror
/usr/bin/chromium-browser - priorita 40
/usr/bin/iceweasel - priorita 70
vedľajší x-www-browser.1.gz: /usr/share/man/man1/iceweasel.1.gz
/usr/bin/konqueror - priorita 100
vedľajší x-www-browser.1.gz: /usr/share/man/man1/konqueror.1.gz
Momentálne je ,,najlepšia" verzia ,,/usr/bin/konqueror".


$ xdg-settings get default-web-browser
chromium-browser.desktop
chromium-browser.desktop

koljin

#3
x-www-browser máš nastavenej na konqueror, což si můžeš změnit pomocí

update-alternatives --config x-www-browser

Jestli ti to nějak pomůže, to nevim :( Nevim, jakym způsobem chromium/chrome určuje, co je výchozí prohlížeč... takže je možný, že ti bude pořád tvrdit, že neni výchozí, ale já bych to ignoroval. S tim jak máš nastavený xdg a jestli nastavíš x-www-browser, tak odkazy by se ti snad měly otvírat pomocí chromium, a u html/xml apod. souborů si přenastavíš asociace.

branec

Áno s --config som nastavil chromium ako default odkazy otvára prehliadačom chromium ale samotní chromium prehliadač stále vykazuje že nieje default web browser, keď ho otvorím vyskočí otázka či ho chcem nastaviť ako predvolený hehe dal som to ignorovať a hotovo proste je default ale on tvrdi že nieje, no čo už hádam to neskôr doriešia, každopádne koljin ďakujem za reakcie....