kde4.x.x

Založil martasek, 19. 07. 2009, 08:29:50

Předchozí téma - Další téma

martasek

ahoj, možná se ptám tak trochu mimo, ale netuším jak mám aktualizovat balíky instalovaný z repositáře experimental.
instalace proběhla takto:
1) povolit experimental repositář
2) apt-get update
3) apt-get -t experimental install balicek1  balicek2
4) nevím co zadat, aby se mi po vydání novějšího balíčku balicek1 zaktualizoval

díky moc za radu

Petr

Zdravím, postup je správný. Dále mi to není moc jasný ;) Jestli tomu rozumím, tak chceš aktualizovat na KDE 4.3 z experimentalu?
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

nazir

Zkus apt-get install --target-release experimental balíček_k_update - proběhne normální update.
(Osobně se snažím z experimentalu instalovat jen nejnutnější věci...)

bhy

samozřejmě funguje i aptitude -t experimental safe-upgrade a aptitude -t experimental full-upgrade (respektive apt-get -t experimental upgrade a apt-get -t experimental dist-upgrade), ale opravdu se to nedoporučuje. já to občas dělám už po dobu několik měsíců a se systémem nejsou problémy, jednou jsem však musel downgradovat xserver-xorg-video-intel zpět na verzi ze sida, protože experimental verze byla dost nefunkční.
pokud jde o jeden balík, tak jak už bylo řečeno, aptitude -t experimental install balík ('install' nainstaluje nejnovější verzi, tj. dělá i upgrade, pokud už je nainstalovaná starší verze).

bhy

jo a btw, pokud se ptáš opravdu kvůli tomu KDE 4.3 tak věz, že v experimentalu ještě není celé. 'kde-minimal' už jo, ale 'kde-full' ještě ne, např. kscreensaver chybí. viz můj problém http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,295.0.html

martasek

jj, jde o to, abych byl schopný aktualizovat balíčky z experimentalu. díky za odpovědi jsou vyčerpávající. jinak nepočítám s tím, že bych měl full kde 4.3. instaluju jen verzi minimal. to ostatní si instaluju samostatně.