kopie virtuálních disků

Založil martasek, 30. 12. 2012, 15:55:55

Předchozí téma - Další téma

martasek

ahoj tady všem.

  udělal jsem si kopii virtuálního disku virtualboxu pomocí správy disků ve virtualboxu (plná verze - ne OSE), protože přímé kopírování nelze provést. Disky mám jako se zvětšující. Jak dostat takto zklonovaný disk zpátky do virtuálního stroje, aby to fungovalo? ostatní soubory mám samozřejmě taky zkopírované. popřípadě jak udělat kopie disků aby se daly přenést do jiných virtualboxů na jiných strojích.

martasek

mám další poznatek. disky, které jsou větší jak 4GB nelze kopírovat? nejde to ani v souborovém manažeru a ani ve virtualboxu ve správě disků. Mohl by mi někdo tuto problematiku osvětlit? souborový systém mám ext4, distribuci debian  wheezy. navíc se po nainstalování prvního programu do host systém nespustí, ale neustále se restartuje.

Petr Slunský

Citace od: martasek kdy 30. 12. 2012, 15:55:55
ahoj tady všem.

  udělal jsem si kopii virtuálního disku virtualboxu pomocí správy disků ve virtualboxu (plná verze - ne OSE), protože přímé kopírování nelze provést. Disky mám jako se zvětšující. Jak dostat takto zklonovaný disk zpátky do virtuálního stroje, aby to fungovalo? ostatní soubory mám samozřejmě taky zkopírované. popřípadě jak udělat kopie disků aby se daly přenést do jiných virtualboxů na jiných strojích.

Ahoj,

můžeš mi prosím popsat, proč nelze provést přímé kopírování? Virtuální disk je soubor a tak se s ním dá taky pracovat. Kopírovat se dá taky. Občas kopíruji virtuální disky mezi různými počítači a jde to.
Debian

Petr Slunský

Citace od: martasek kdy 31. 12. 2012, 08:12:10
mám další poznatek. disky, které jsou větší jak 4GB nelze kopírovat? nejde to ani v souborovém manažeru a ani ve virtualboxu ve správě disků. Mohl by mi někdo tuto problematiku osvětlit? souborový systém mám ext4, distribuci debian  wheezy. navíc se po nainstalování prvního programu do host systém nespustí, ale neustále se restartuje.

mám stejnou doplňující otázku, .. :) proč to u tebe nelze? Jaká je chybová hláška, nebo jiný projev nemožnosti kopírovat. Pokusně jsem zkopíroval 10GB virtuální disk oběma způsoby a ani virtualbox ani souborový manažer neprotestovali.
Debian

martasek

ahoj všem tady za nechtěnou mylnou informaci. Kopírování funguje naprosto normálně, problém byl v tom, že disk na kterém měla být provedena záloha virtuálních disků byl formátován na FAT32. a tam nelze kopírovat soubory větší než 4GB.

toto téma je tedy z mé strany uzavřené.