Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy! > Správa aplikací

GIMP 2.10.xx a segfault: řešení

(1/2) > >>

Roman Horník:
Už chvíli mi nefungoval GIMP, házel při načítání pluginů segfault a ukončil se. Zkoušel jsem vedle verze 2.10.14-2+b1 starší verzi 2.10.12-1, ale némlich to samý. Pro mě je to klíčovej program, dělám grafiku, proto jsem se se současnou situací nespokojil.
Na tohle téma existuje spousta chybových hlášení, většinou je za řešení považováno získat nejnovější zdrojáky z GITu a zkompilovat je. Do toho se mi nechtělo, muselo by se stáhnout mnoho balíčků s hlavičkama, což by zabordelilo akorát systém, kde mám jen a pouze to, co potřebuju nebo z nějakýho důvodu nemůžu odstranit.
Našel jsem alternativní řešení, jednoduchý a rychlý, akorát zmizí jeden málo používanej plugin na ohnutí rohu obrázku. Ten plugin se jmenuje pagecurl a nachází se ve složce /usr/lib/gimp/2.0/plug-ins/pagecurl/, kterou stačí buď přemístit jinam, nebo rovnou odstranit. GIMP pak funguje normálně.
Jakmile přijde aktualizace, složka s opraveným pluginem by se měla doplnit.

P. S.: Tak je to ještě složitější, GIMP zbouraj i balíky gimp-gap a gimp-plugin-registry. Bez nich funguje, gimp-gmic a gimp-python jsou v pořádku. Vypadá to tedy, že je chyba přímo v GIMPu.

Ota Trkola:
Máš unstable, tak se nediv. U mě na stable Gimp běhá bez problémů, ale zase ho k životu nepotřebuju...  ;D Verze 2.10.8-2

Roman Horník:
Jeden problém za X let, to je toho. A vyřešil jsem ho. Jseš moc zpátečnickej, je vidět, že stárneš, hniješ a plesnivíš ;D
Pravděpodobně jde o to, Oto, že ty pluginy jsou moc starý a ve vývoji GIMPu je příliš neschopných ubunťáků (ale furt míň jak v GNOME) - takhle už pár pluginů pohřbili.

Ota Trkola:
Hlavně se mi nechce čekat kdy se co podělá a nemám čas u toho pak sedět a dávat to dokupy. Jsem už tím stable holt rozmazlenej a nebudu měnit. Dávám ho už všem a mám klid, nikdo mě neotravuje, že mu něco nefunguje...  :)

Roman Horník:
To se Ti může stsát klidně i u stabilního vydání, přece jen se soustředěj na vývoj a ne na udržování zatuchlin pro konzervativní dědky. Mám Sida a Experimental a náramně se nudím, dřív to bylo divočejší, hlavně u Blbuntu, když jsi nevěděl, co se posere zejtra, ale věděls, že se to posere.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi