Cisco klienti se nespojí s tftpd-hpa

Založil Corsairetc, 13. 11. 2014, 12:29:12

Předchozí téma - Další téma

Corsairetc

Ahoj,
snažím se rozchodit tftpd server. Potřebuji si uploadovat config soubory z cisco switchu.
Tftp beží připojím se na něho ale jakmile chci něco nahrát nebo stahnou končí to connection timeout.
Přikládám conf file.
# /etc/default/tftpd-hpa

RUN_DAEMON="yes"
TFTP_USERNAME="tftp"
TFTP_DIRECTORY="/srv/tftp"
TFTP_ADDRESS="192.168.5.250:69"
TFTP_OPTIONS="--ipv4 --create --secure --verbose"


Nevím čím to ale třeba při jednom pokusu z deseti se mě podaří nahrát data a pak zas nic.
Mám to na Debianu Jessie

Petr Krčmář

,,Připojím se na něho" nedává smysl, TFTP běží po UDP, takže tam se není na co připojit. Klient začne na server sypat data a ten je musí potvrdit. Pokud ne, tak klient po určité době zahlásí, že se nedomluvil.

Takhle při pohledu na ten konfig mě napadá ta IP adresa: skutečně ten stroj tu adresu má a klienti se právě na ni snaží spojit?

Pokud ano, pak bych zkusil spojení Linux2Linux, jestli se to povede a v každém případě bych četl logy TFTP, jestli z nich něco nepadá.

Corsairetc

Ono se to spojí jak cisco tak linux klient dokonce vytvoří i soubor co prenáší ale je prázdný a na straně klienta napíše connection timeout.
Nicméně jsem to teď rozchodil tak že jsem složku tftp vytvořil ve svém home adresáři a zde to funguje. Oprávnění jsem nastavil stejně jako na složku které je v /srv/tftp
Nechápu kde je problém.