Script pro automatické aktualizace [vyřešeno]

Založil Ota Trkola, 16. 05. 2010, 10:26:35

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Já sice používám Gnome, ale tady tohle nebyla instalace na můj PC, ale na PC uživatele, který je na Gnome zvyklý a těžko by si zvykal na KDE. Jsem rád, že si po 10 letech užívání windows zvykl alespoň na Gnome.

Erich Stark

Citace od: Ota Trkola kdy 02. 06. 2010, 16:13:50
Já sice používám Gnome, ale tady tohle nebyla instalace na můj PC, ale na PC uživatele, který je na Gnome zvyklý a těžko by si zvykal na KDE. Jsem rád, že si po 10 letech užívání windows zvykl alespoň na Gnome.

Nechýbajú ti niekedy hry? :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Mě a hry? Ne vůbec. Já jsem nikdy moc nehrál, nebaví mě to.

Erich Stark

Jedine dve hry ktore ma bavili resp este bavia su WoW a CS, obidve uz su pre MAC a nedokazu spravit clienta i pre linux, nechapem :(
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Nemáte někdo náhodou zkušenost s tímto řešením automatických aktualizací:

http://www.howtoforge.com/how-to-configure-automatic-updates-on-debian-squeeze

Pokud ano, dejte vědět, jestli to funguje.

Hobild

#35
Zkusenost nemam, ale vidim uskali:
* system by asi musel byt stable, protoze v testingu je riziko prilis velkych zmen v systemu -> mozne nefunkcnosti, vzdaleny system by ani nemusel zustat dostupny
* mozna nutny zakaz aktualizaci kernelu (?), gcc a dalsich klicovych komponent (vyzadujicich reboot) a dalsich, podminujici funkcnost nainstalovanych serveru (konkretni verze klicovych aplikaci, napr. php, perl, python aj., kdy jine aplikace vyzaduji jejich konkretni verzi atd atd
* pripadne bezpecnostni riziko pri posilani mailovych zprav po internetu - nebo resit jejich zabezpeceni. V ramci male vnitrni site za NATem snad jeste prijatelne.

Automaticke aktualizace na produkcnich strojich obecne nelze doporucit, je potreba si je pohlidat. Pokud bych mel nekde nejaky soukromy vzdaleny server, jejich pocty nepujdou do desitek a aktualizaci lze zajistit rucne (ssh pripojeni) a pohlidat si je.

Popravde nevidim rozumne duvody pro pouzivani tohoto nastroje. Na lokalnim stroji zalezitost par minut, na vzdalenem dtto.

Pokud bych to chtel dat nejakemu uzivateli na pracovni stanici, pak bych vystacil s jednoduchym scriptem spousteny cronem a pripadne problemy resil az pokud by skutecne nastaly.

H.

EDIT: ted jsem projel tenhle threed od zacatku; na vzdalenou spravu te pracovni stanice mohu doporucit team viewer, linuxova verze funguje ok, nekolika znamym s tim spravuju jak linuxove instalace, tak windows) neverejna adresa neni problem.

Ota Trkola

#36
To by mohlo fungovat. Vyzkouším a dám vědět. Díky za tip.

EDIT: Vyzkoušeno, funguje skvěle. Ještě jednou díky, K+

Tím toto téma označuji za vyřešené.